Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swierszczu

Gniazdo szerszeni

Rekomendowane odpowiedzi

Nam problem na działce z szerszeniAmi. Orientuje sie ktoś czy straż zobligowana jest do jego usunięcia czy muszę to zrobić we własnym zakresie. Dzwoniłem na straż i dostałem odpowiedz ze muszę sam sobie je usunąć a wszędzie piszą ze to należy do straży. Stad tez moje pytanie


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdecydowanie zobligowana. Jedyne co mogą od Ciebie chcieć to wskazania dokładnego miejsca gniazda. Kilka razy wzywałem i zawsze usuwali, raz kazali mi dokładnie zlokalizować na poddaszu zanim usuną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam problem na działce z szerszeniAmi. Orientuje sie ktoś czy straż zobligowana jest do jego usunięcia czy muszę to zrobić we własnym zakresie. Dzwoniłem na straż i dostałem odpowiedz ze muszę sam sobie je usunąć a wszędzie piszą ze to należy do straży. Stad tez moje pytanie

Słyszałem, że na terenie prywatnym, leży to w gestii właściciela. Niestety

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW leży to w obowiązkach straży, jeśli istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia. U sąsiadki się problem ujawnił kilka tygodni temu, w jednym rogu podbitki osy, w drugim szerszenie... przyjechał miły pan, popsikał, wziął c.a. 200 i po kłopocie.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajoma miała podobny problem i niestety musieli sami zwalczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To widzę, że co kraj to obyczaj. U mnie przyjeżdżali od razu. I do domu i do firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest służba ratownicza, a nie firma usługowa... wychodzą z założenia, że owady nie zagnieżdżają się nagle i właściwe gospodarowanie pozwala mu zapobiec. Co innego faktyczna sytuacja zagrożenia.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Info z pierwszej ręki. Tylko i wyłącznie przy zagrożeniu życia i zdrowia. No cóż trzeba będzie samemu coś kupic na to dziadostwo. A co do właściwego gospodarowania- to działka a zagnieździły się w gołębniku do którego Tesciowa nie zaglądała od śmierci teścia w marcu tego roku


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pytałem. Zreszta straż chyba nie ma cennika


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi, ale z 10 lat temu (więc nie wiem jak to działa dziś):

W podbitce szerszenie, w domu małe dzieci. Zgłosił w Straży, miał dokładną lokalizację gniazda. Przyjechali następnego dnia wozem bojowym, bez żadnego marudzenia. Strażak ubrany jak na wojnę pożyczył od niego drabinę, bo mu się nie chciało ściągać własnej. Przystawił i stwierdził obecność wzmiankowanych owadów. Z wozu bojowego przyniósł puszkę Raida z wężykiem. Zapuścił i wypsikał. Na kolegi zdziwienie, bo się spodziewał jakichś niebotycznych, cudownych środków dla profesjonalistów, usłyszał "pracujemy tym, co nam dadzą". 

Było darmowo, szerszenie szlag trafił, albo się wyniosły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zobligowana. Jedyne co mogą od Ciebie chcieć to wskazania dokładnego miejsca gniazda. Kilka razy wzywałem i zawsze usuwali, raz kazali mi dokładnie zlokalizować na poddaszu zanim usuną.

 

Twoja prywatna sprawa. Straż pomaga w miejscach użyteczności publicznej. Na prywatnym terenie wzywasz firmę specjalistyczną i płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Twoja prywatna sprawa. Straż pomaga w miejscach użyteczności publicznej. Na prywatnym terenie wzywasz firmę specjalistyczną i płacisz.

Ok, to przepraszam za dezinformację. Pisałem z doświadczenia jak było u mnie. Nigdy ani słowa o tym, że na prywatnym terenie. Przyjechali, załatwili sprawę, odjechali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba nawet to było w ich zakresie. Później przepisy się zmieniły i to logiczne się wydaje. Co ma straż pożarna do "robali" na prywatnym terenie. Są firmy deratyzacyjne od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic jutro idę na zakupy i obym wieczorem mógł ogłosić sukces :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid na szerszenie załatwia sprawę w minutę. Zabija na śmierć ;)

Ja tam moje szerszenie lubię. Dzięki nim nie ma o wiele bardziej upierdliwych os. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie uczulone dzieci na posesji obok to bym sobie głowy nimi nie zawracał i poczekał na zimę


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba nawet to było w ich zakresie. Później przepisy się zmieniły i to logiczne się wydaje. Co ma straż pożarna do "robali" na prywatnym terenie. Są firmy deratyzacyjne od tego.

Ale tu nie chodzi o szczury... Tu chodzi o niebezpieczne owady. Niech kolega poszuka fachową firmę i nie kombinuje sam, bo poczytamy o nim na WP...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, za kolesia, który spowodował np. śmierć małego dziecka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol, skrótowo pisałem, większość tych firm deratyzacyjne,zajmuje się dezynsekcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś pszczelarza za pół litra zrobi robotę - oni czują się odpowiedzialni za te wszystkie latające z kolcem w dupce - pomogą na pewno i mają odpowiednie stroje.

Ja bym pomógł bo kiedyś się w to bawiłem (pszczółki znaczy się)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

szerszenie są pożyteczne, nie ruszałbym. o wiele bardziej upierdilwe i niebezpiecze są osy.

w sprawie szerszeni natworzyło się masę mitów i przekłamań. szerszenie zabijają chore i słabe owady, zapobiegając roznoszeniu się chorób, niszczą szkodniki upraw, etc. no chyba że masz w rodzinie kogoś uczulonego na jad, wtedy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego sam - zadzwon, zamów fachowca, zapłać i ciesz sie życiem. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

biedne szerszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.