Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

Bazarek chiński- czy powinien wrócić?

Rekomendowane odpowiedzi

a bazarek na radzieckich to getto? pisałem o swoich odczuciach, mogą być mylne no ale jakiś powód jest.

 

Dobrze aby osoby decyzyjne wiedziały o "chceniach" swoich odbiorców. Rozumiem ich stanowisko i akceptuję, choć też przemycam swój skromny głos w tej sprawie. 

 

A ja pisałem, że w dziale rusków ma kto doglądać. Zasponsorujesz mi podwyżkę :D ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz Szwed - Co ma piernik do wiatraka? Są wątki sprzedażowe w dziale rosyjskim i amerykańskim, czemu w chińskim być nie może? Co tu ma do rzeczy przynależność do klubu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

A ja pisałem, że w dziale rusków ma kto doglądać. Zasponsorujesz mi podwyżkę :D ?

 

 

mam już kogo sponsorować, mam Żonę :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Są wątki sprzedażowe w dziale rosyjskim i amerykańskim, czemu w chińskim być nie może? Co tu ma do rzeczy przynależność do klubu?

 

Komu odpowiadasz? Na mój post?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Panowie, przyjmijmy postawę merytoryczną, starajmy się przekonywać a nie rościć sobie prawa na forum. Większość z nas chce chińskiego bazarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są wybory powszechne, na forum nie obowiązuje również demokracja ;) Bo niby dlaczego?

Trochę podpuszczam oczywiście. Ale, nie chwaląc się, przypomnę, że to ze wskutek mojego "trucia na górze" kilka lat temu ten dział w ogóle powstał


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Ale to nie są wybory powszechne, na forum nie obowiązuje również demokracja ;) Bo niby dlaczego?

Trochę podpuszczam oczywiście. Ale, nie chwaląc się, przypomnę, że to ze wskutek mojego "trucia na górze" kilka lat temu ten dział w ogóle powstał

 

Pewnie, że nie ma demokracji ale jak "Twója góra" nie będzie słuchać "dołu" to zostanie sama z moderatorami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument jest taki, że jeśli istnieje bazar ogólny, oraz bazary w działach tematycznych, to dlaczego w tym dziale ma nie być takiego wątku? W czym zegarki chińskie są gorsze od innych? Zainteresowanie jest, róbmy więc swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 43 postach? Ciekawe...

 

Ja powiem krótko. Reguły są identyczne wszędzie jak w dziale sprzedam, w każdym razie takie są założenia. Bazarków w innych działach ma kto pilnować. Tutaj nie ma nikogo chętnego, a moderatorzy nie dostali podwyżek od początku istnienia forum ;)

Ale piszcie do Zarządu :)

 

 

I Ty możesz nim zostać :)

 

Ja jestem zwolennikiem usunięcia całego działu "sprzedam"...

 

 

A ja pisałem, że w dziale rusków ma kto doglądać. Zasponsorujesz mi podwyżkę :D ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gdzieś te oferty się rozmywają z podbijanymi ofertami w większości drogich (przecenionych) zegarków. Osobiście już nawet nie zaglądam na główny a bardzo lubię radziecki bazarek, szybki tematyczny 

 

Zakładam się o dobry zegarek, że na chińskim bazarku po kilku miesiącach będzie więcej chińskich niż na głównym po wielu latach funkcjonowania. 

 

Mam wrażenie, również, że forumowicze się wstydzą? nie wiem czy to odpowiednie słowo wystawiać, chińskie zegarki przy Rolexach czy Omegach.

 

Co Ci się przepraszam rozmywa? Jak widzisz markę i model zegarka, który Cię nie interesuje to nie klikasz, tylko przewijasz dalej. 

 

To przegrasz dobry zegarek, bo przecież chiński bazar już tu był i nigdy nie przerósł ogólnego.

 

Wstyd to kraść i z baby spaść  :P Wstyd to nosić podróbkę, albo udawać kogoś kim się nie jest, a nie nosić zegar na który Cię stać i który Ci się podoba.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem ciśnienie na ten bazarek, naprawdę. Kupowałem i wystawiałem chińskie zegarki w głównym dziale "handlowym" tego forum. Że trzeba się przekopać? Sorry, przeklikanie kilku stron i otwarcie 3 interesujących mnie ofert nie wydaje mi się trudne. Poza tym mam taką zasadę, że w sieci dostosowuję się do zasad ustalanych przez tych, którzy płacą za serwery. Jak mi te zasady nie pasują, to opuszczam lokal. Skoro władze forum nie chcą handlu w tym dziale, bo twierdzą, że nie ma chętnych do moderowania, to pozostaje to uszanować. Moderowanie to zabawa za free. Trudno kogoś zmusić, żeby za frajer zaglądał 5 razy dziennie do działu, który go nie interesuje. A doskonale wiemy, że ten dział - przy polityce forum dot. "maryn" - wymagałby szczególnej uwagi, w przeciwieństwie do bazaru na "ruskich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bazarek likwidują na Bródnie bo metro mają budować i co mam zrobić? :)

 

A tak poważnie, jaki problem wystawiać na 'ogólnym'?

Łatwiej wyłapać 'szroty', raz bo administracja ma pieczę, dwa, większość uzytkownikow tam zagląda i w razie pojawienia się jakiejś "UltraMaryny" zglaszają....

A co wypływalo na chinskim bazarku dobrze wiemy..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może alternatywą byłabybsytuacja żeby w każdym sybforum byk bazarek? Zasadniczo to dość proste,  interesuje mnie "rusek" grzebie tam... Chcę "kitajca" patrzę tutaj... 

Znika bazarek... Tak mi się skojarzył skecz Laskowika, jak to do warzywniaka wszedł gościu i mówi - panie a tutaj przed wojną stała beczka z ogórkami... PANIE A KOMU TO PRZESZKADZAŁO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może alternatywą byłabybsytuacja żeby w każdym sybforum byk bazarek? Zasadniczo to dość proste,  interesuje mnie "rusek" grzebie tam... Chcę "kitajca" patrzę tutaj... 

Znika bazarek... Tak mi się skojarzył skecz Laskowika, jak to do warzywniaka wszedł gościu i mówi - panie a tutaj przed wojną stała beczka z ogórkami... PANIE A KOMU TO PRZESZKADZAŁO?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171154-chi%C5%84ski-maurice-lacroix-identyfikacja-werku-potrzebne-cz%C4%99%C5%9Bci/


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zapytał o to cudo w szwajcarskich, to byłby argument przeciwko "bazarkowi" tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zapytał o to cudo w szwajcarskich, to byłby argument przeciwko "bazarkowi" tam?

Oczywiście że nie, zaraz taki temat by został odpowiednio potraktowany, natomiast na chińskim mogliby się pojawić chętni by pomóc reaktywować bubla ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widac - nie znaleźli się, mimo dwóch tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyznawcy jedynie słusznych "Szwajcarów" współczesnych dla których logo firmy jest swiętością, mają moje pełne poparcie...

Tylko fakt wrzucania na bazarek chińczański ewentualnych podróbek nie wynika z faktu złej woli, czy tego chcemy czy nie Chińczycy są lata swietlne przed nami w produkcji wszystkiego od aut przez zegarki po rakiety kosmicznej. 

Likwidacja bazarku z założeniem że będą pojawiały się podróbki, prowadzi do logicznego wywodu o likwidacji całego działu chińskiego, bo co pokazujemy, o co pytamy, czym się chwalimy? Potencjalną lewizną... ?

Jeśli na innym subforum pojawi się jakiś fake to zwyczajnie jest usuwany... 

Walcząc z podróbkami, walczmy mądrze... Obserwując chińskie produkty zegarkowe widać jaki postęp technologiczny, stylistyczny, projektancki zrobili. 

A że są podróby? Walczyć, likwidować to co faktycznie narusza etykę. Bez dyskryminacji.

Rozumiem że onaniści sprzętowi nie mogą patrzec na coś zza Wielkiego Muru ciesząc oczy swoimi najprawdziwszymi z prawdziwych "szwajcarów". Jednak jeśli forum ma być egalitarne i równe dla wszystkich, to bazarek powinien istnieć. Inaczej każdego faceta można profilaktycznie skazacza gwałt bo narzędzie niezbędne już posiada... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano tu przecież jasno, że bazarku nie będzie, bo nie ma chętnego moderatora do ogarniania tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano też że nic nie stoi na przeszkodzie by wystawiać na "ogólnym".

Koniec , kropka. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieć czemu, na ogólnym bardzo rzadko ktoś się odważa zamieścić coś chińskiego. A gdy był bazarek chiński, to i podaż była, i popyt. Poza tym - bazarek chiński raczej nie będzie skupiał tylu ofert co ogólny, nie trzeba tu od razu odrębnego moda powoływać. Kogoś bardzo bolało, że- na ten przykład-  przyzwoity pilot Parnisa za 300- 400zł odwraca uwagę od pilotów "swiss made" za kilka tysięcy PLN ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy był bazarek chiński, to i podaż była, i popyt.

 

I co z tego? Czy wniosło to cokolwiek w merytoryczną wartość Forum?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.