Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

krywoj75

Użytkownik
 • Content Count

  573
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

458 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About krywoj75

 • Birthday 07/26/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kielce i okolice
 • Hobby
  fotografia, pisanie ikon, cierpliwość do dzieci, zawodowo wychowuje dzieci zresztą - często wbrew ich woli

Recent Profile Visitors

1981 profile views
 1. Trafiła się tarcza do Mołni, mniej typowa rozmiarowo bo 36mm. Początkowo miała być złożona z oryginalnym mechem, ale... Koperta pasująca do tarcz 36-37mm miała średnicę po 6497 i mołnia latała w środku. Zdecydowałem się na 6497 właśnie i wyszło coś pozytywnego.
 2. To i ja mam zapytanie odnośnie amerykańca. Szukam nieszczęsnego wałka do poniższego Walthama. Jest piękny sprawny tylko...wybrakowany. Leży dłuższy czas w szufladzie a chciałbym się nim trochę nacieszyć.
 3. Ja mam pytanie do Was. Poszukuję do mechanizmu Mołni koperty naręcznej pod tarczę 43mm. Ktoś coś?
 4. Ja mam pytanie do Was. Poszukuję do mechanizmu Mołni koperty naręcznej pod tarczę 43mm. Ktoś coś?
 5. Witam. Poszukuję koperty naręcznej do tarczy 43mm mechanizm najlepiej 3602 mołni lub unitas 6497, różnica jest niewielka. Wałek może być ma 3-ce może na 12-ce. Pozdrawiam
 6. Szukam pomocy w serwisie dwóch mechanizmów 3603 - sprawdzenie balansu, regulacja, wycena naprawy. 3602 - dziki mechanizm, nie chromowany, surowy mosiądz dlatego na nim mi zależy, pracuje w zegarku w cały świat, głównie zwalnia, ale i przyspiesza. Balans buja się dobrze ale nie ufam mu. Dodatkowo nabicie osi balansu do 3-4 balansów 3602. Ktoś będzie chciał pomóc?
 7. Wprawdzie nie Mołnia ale też radziecka kieszonka przerobiona na naręczny ... Paseczek oczywiście własna robota. ,Wprawdzie nie Mołnia ale też radziecka kieszonka przerobiona na naręczny ... Paseczek oczywiście własna robota.
 8. Kompozyt - baza to blacha, warstwa fotoluminescencyjna, wzór i zabezpieczenie.
 9. Powoli staje się to moim wątkiem, ale co tam. 😉 Dzisiaj nieco motoryzacji na mechu 6497. Ostani upgrade tarczy, koperta co ciekawe skręcana śrubami.
 10. Dwa ciepłe wyroby pełnokrwiste. Dziś dostałem koperty, dziś złożone
 11. Nadal poszukuję tarczy do kieszonkowego ZIMa jakby ktoś miał na zbyciu proszę o sygnał
 12. Trochę się zmieniło. Mołni w dobrym stanie, zwłaszcza kamieni pod osią balansu, coraz mniej, koperty stalowe z Ukrainy przestaną płynąć do nas na jakiś czas. Wałki to niewielki problem, można w pełni gwintowane kupić na allegro za 15zł. W Ukraińskich kopertach zdarzał się problem z zamykaniem, trzeba było delikatnie podtoczyć, żeby praska zamknęła. Od pewnego czasu używam chińskich do własnych tarcz, nic nie lata, a można dodatkowo mechanizm zablokować na blaszkach, Koperta zakręcana także wygodna. Sugeruję tu stosowanie blaszek nie grubszych niż 0,4mm do własnych projektów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.