Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

krywoj75

Użytkownik
 • Content Count

  567
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

445 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About krywoj75

 • Birthday 07/26/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kielce i okolice
 • Hobby
  fotografia, pisanie ikon, cierpliwość do dzieci, zawodowo wychowuje dzieci zresztą - często wbrew ich woli

Recent Profile Visitors

1,649 profile views
 1. Kompozyt - baza to blacha, warstwa fotoluminescencyjna, wzór i zabezpieczenie.
 2. Powoli staje się to moim wątkiem, ale co tam. 😉 Dzisiaj nieco motoryzacji na mechu 6497. Ostani upgrade tarczy, koperta co ciekawe skręcana śrubami.
 3. Dwa ciepłe wyroby pełnokrwiste. Dziś dostałem koperty, dziś złożone
 4. Nadal poszukuję tarczy do kieszonkowego ZIMa jakby ktoś miał na zbyciu proszę o sygnał
 5. Trochę się zmieniło. Mołni w dobrym stanie, zwłaszcza kamieni pod osią balansu, coraz mniej, koperty stalowe z Ukrainy przestaną płynąć do nas na jakiś czas. Wałki to niewielki problem, można w pełni gwintowane kupić na allegro za 15zł. W Ukraińskich kopertach zdarzał się problem z zamykaniem, trzeba było delikatnie podtoczyć, żeby praska zamknęła. Od pewnego czasu używam chińskich do własnych tarcz, nic nie lata, a można dodatkowo mechanizm zablokować na blaszkach, Koperta zakręcana także wygodna. Sugeruję tu stosowanie blaszek nie grubszych niż 0,4mm do własnych projektów.
 6. W chińskich montuję różne tarcze do mechanizmów Mołni. Jeśli doładujesz tarczę z odkrytej nie będzie problemu z lataniem. Można dodatkowo pod śruby mocujące mechanizm w oryginalnej kopercie założyć blaszki z zestawu, sprzedawane z kopertą. Nie latają
 7. Potwierdzam że zdarzają sie takie rzeczy jeśli idzie o zaciskowe to czasem zdarzało się że dekiel wystrzelił spore naprężenia były. Ogólnie wolę zakręcane. Tu właśnie taka na szybko zaprojektowana tarcza w militarnym stylu dwudziestolecia międzywojennego.
 8. zalewam butaprenem i szybko ruszam balansem żeby wszystkie koła pracowały, klej zastyga tak że tworzą się swojego rodzaju wytłoczki i pięknie wszystko pasuje
 9. To opracowanie w Photoshopie różnych wzorów tradycyjnych. Osobno baza, indeksy i koło sekundowe
 10. Dzisiaj taki mix chińsko! celtycki 🙂 Mechanizm 6497, koperta stalowa, tarcza ręcznie robiona świecąca w ciemnościach. Pasek dwuwarstwowy, klejony szyty, barwiony ręcznie.
 11. Wiem że koledzy to takie fajowe niektóre pokazują a ja z rusków to najchętniej mołnie. Ale ciekawa historia, bo wpadł mi kiedyś w ręce Anker100 kieszonkowiec z rozwaloną kopertą i uchniętym mechem. Jednak metalowa tarcza i wskazówki całkiem fajne to postanowiłem go spasować. Koperta pvd na stali, koronka oryginalna z kieszonki. Wskazówki wypełniłem lumą. Dystans z kieszonki plus ring z koperty. Mechanizm oryginalny z kieszonki 2609h radziecki exportowy jak w poljotach. Napis na tarczy made in germany i mamy takie "wigry".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.