Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ALAMO

Wystawa w Muzeum techniki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALAMO

Koleżeństwo,

 

Rozmawiałem przed chwilą z Darkiem Chlastawą nt. ekspozycji którą przygotowują (lub przygotowujeMY :);) ). Zadeklarowałem udostepnienie części swojej kolekcji oczywiście, podobnie jak kilku innych kolegów. Natomiast musimy wspólnie ustalić co kto prezentuje, ponieważ istnieje spora szansa na dublowanie modeli. Proponuję zrobić to wspólnie w tym wątku, a któregoś z modów o podpięcie tematu ?

 

Propozycja Darka brzmi, by wystawiać zegarki krajami, bez zagłebiania sie w ich przeznaczenie, mechanizmy itd - moim zdaniem jest to koncepcja słuszna dla ekspozycji otwartej dla publiczności.

 

Każdy z nas - udostępniajacych musiałby samodzielnie oznaczyć swoje eksponaty by umozliwić ich późniejszą identyfikację przy odsyłaniu - znacznik na deklu który nie będzie eksponowany.

 

Kwestią do indywidualnej decyzji jest to, czy udostępniający chcą by ich eksponaty były sygnowane z imienia i nazwiska, czy nie.

 

Trzeba będzie do wysyłanych modeli sporządzić "list przewozowy" :D w kórym zawarte będa podstawowe informacje : producent, model, mechanizm, rok produkcji przyblizony. Koledzy którzy będa Darkowi pomagali w przygotowaniu ekspozycji przygotują także opis eksponatów.

 

Transport kolekcji jest do indywidualnego porozumienia.

 

Miejsca wystarczy dla około 1000 eksponatów. Ja zadeklarowałem 50-60 sztuk, jeśli okaże się że zadeklarowano za mało, moge udostępnić kolejne paredziesiąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez rozmawiałem z Darkiem. I doszliśmy do wniosku, że trzeba przygotować ujednoliconą formatkę opisu zegarków, który każdy z Was otrzyma. Padł tez pomysł, by nie skupiać się na opisach poszczególnych modeli (przy 800-1000 zegarkach i tak publiczność nie będzie czytała wszystkich opisów) a oprócz segregacji wg krajów pochodzenia poukładać zegarki markami i do każdej marki dać jeden, dłuższy opis, np. że Wostoki były produkowane w takiej a takiej fabryce, pierwszy wostok wyszedł z fabryki w takim a takim roku itd.

W przyszłym tygodniu mamy sie spotkac i ustalać szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Ja równiez rozmawiałem z Darkiem. I doszliśmy do wniosku, że trzeba przygotować ujednoliconą formatkę opisu zegarków, który każdy z Was otrzyma. Padł tez pomysł, by nie skupiać się na opisach poszczególnych modeli (przy 800-1000 zegarkach i tak publiczność nie będzie czytała wszystkich opisów) a oprócz segregacji wg krajów pochodzenia poukładać zegarki markami i do każdej marki dać jeden, dłuższy opis, np. że Wostoki były produkowane w takiej a takiej fabryce, pierwszy wostok wyszedł z fabryki w takim a takim roku itd.

W przyszłym tygodniu mamy sie spotkac i ustalać szczegóły

 

Formatka - dobry pomysł. Jeśli każdy ma ją sam wypełnić i przesłać do was, to można zawrzeć szerszy opis. Pytanie jak zegarki będa eksponowane ? Na stojaczkach?

Segregacja markami - dobry pomysł, też tak sugerowalem.

Opisy fabryk - dobry pomysł. Musimy się podzielić tym także, myśle że jeśłi każdy zrobi po jednym opisie to marek nam wystarczy ;)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 50 szt. radzieckich budzików na rękę - wszystkie w tym samym rodzaju koperty. Mogę wystawić całość albo część, mogę przygotować to co trzeba samemu, tylko muszę wiedzieć co i jak.

 

Do realizacji wystawy niezbędny jest koordynator (albo koordynatorzy) do pilotowania sprawy (ustalenia wzoru formatki, doboru zegarków, ustalenia zasad ekspozycji, zakresu opisów, kontaktów z MT - słowem wszystkiego).

 

Jeśli będzie taka potrzeba to mogę pomóc w organizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Mam ponad 50 szt. radzieckich budzików na rękę - wszystkie w tym samym rodzaju koperty. Mogę wystawić całość albo część, mogę przygotować to co trzeba samemu, tylko muszę wiedzieć co i jak.

 

Do realizacji wystawy niezbędny jest koordynator (albo koordynatorzy) do pilotowania sprawy (ustalenia wzoru formatki, doboru zegarków, ustalenia zasad ekspozycji, zakresu opisów, kontaktów z MT - słowem wszystkiego).

 

Jeśli będzie taka potrzeba to mogę pomóc w organizacji.

 

Z tego co mówił Darek, to sa koledzy do pomocy już dogadani. Wysyłamy na adres Darka biura, i on wraz z kolegami się wszystkim juz zajmie. Budziki - dobry pomysł ;)!

 

Czyli mamy zadeklarowane (pozwolicie koledzy że będe modyfikował te wyliczenia w trakcie?) :

 

1. ALAMO - 50-60 szt róznych (opcja na kolejne ~50)

2. ellore - 30 szt budzików

3. nick555 - ~50

4. JAN89R - ~150

5. rproch - ~50

 

Na razie : ~350 :D!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko późnymi popołudniami (o czym Darek wie) . Poza tym z tego co wiem jest jeszcze jedna osoba do pomocy. Może więc jeszcze jedna para rączek sie przyda? ;) Napisz priva do Darka bo on jest głównym koordynatorem.

 

PS. Sorry za mały offtop: A może masz na sprzedaż jakiegoś budziczka? jako dzieciak miałem takowego i teraz szukam czegoś, żeby odświeżyc wspomnienia z dzieciństwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje Darkowi napisałem, tutaj zaznaczę że chciałbym wiedzieć co wybrać aby nie popełniać powtórzeń. Rozumiem że seria Lodówek jedzie od kadariusa podobnie od niego albo Krzyśka chronografy. Ja mogę ze swej strony zaproponować klasykę klasyk komandira niebieskiego z gwiazdą, czołgistę, z gagarinem, to NOSy. I jeszcze kilka ciekawych kostek poljota i Rakiety, Wostoczka z Papieżem naszym, kilka innych mniej tu wykazywanych, sławy z kwadracikiem itp...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ponad 50 szt. radzieckich budzików na rękę - wszystkie w tym samym rodzaju koperty. Mogę wystawić całość albo część, mogę przygotować to co trzeba samemu, tylko muszę wiedzieć co i jak.

 

Do realizacji wystawy niezbędny jest koordynator (albo koordynatorzy) do pilotowania sprawy (ustalenia wzoru formatki, doboru zegarków, ustalenia zasad ekspozycji, zakresu opisów, kontaktów z MT - słowem wszystkiego).

 

Jeśli będzie taka potrzeba to mogę pomóc w organizacji.

Zrobiłbyś jakąś stronkę z tymi budzikami, bo chętnie bym je pooglądam i myślę, że nie tylko ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. ellore - 50 szt budzików

 

Przyjmijmy, że wybiorę 30szt. najciekawszych i w najlepszym stanie ;) .

 

 

EDIT: Przynajmniej na razie nie mam absolutnie czasu na stronkę, ale przy okazji przygotowań do wystawy zrobię minigalerię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja bym chiał zabukowac koło 100-150 egzemplarzy na radzieckie zegarki damskie, wisiorkowe i kieszonkowe. Tyle uskładam z paseczkami i najlepszyzny tej co mam


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zegareczki będa wystawione w tych gablotach? Na leząco będą jakos smutno wyglądały, zreszta jak na codzień są pozapinane to paski będą sie brzydko wybrzuszać. może oprócz samych zegarków trzeba pomyslec o stojaczkach do nich? Choć o takie ilości pewnie będzie ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...warto pomyślec również o jakiejś przesównej soczewie powiększającej - ustawionej nad gablota - wiele osób oglada zegarki raczej prze lupe i to w przedziale wiekowym 40-60 lat - spotykam sie z tym podczas tranzakcji zegarkowych - jak takie zegarki bede od oczu w odległosci powyżej 50 cm - to raczej nici z ogladania nawet dla mlodego ze zdrowym wzrokiem


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zastanawiałem się nad oznaczeniem zegarków - i myślę że byłoby dobrze zamówic w jakiejś firmie produkujacej naklejki, czy jakiejś reklamowej - kilka arkuszy naklejeczek wielkości tic taca - moznaby na tym ponapisywać swoje inicjały i nakleic na dekiel - to proste jak sikanie - a po wystawie latwo takie naklejki zedrzeć jesli beda z grubszej samoprzyklejki lub zedrzec i klej zostawiając a nastepnie zmyc benzyną...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomysły -oby takich więcej

zamowię kropki w różnych kolorach do ponajklejania na dekle

 

i tak kazdego poproszę o "packing list"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a polskie zegarki też będą?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wybrać 50-100 sztuk również, jeśli jest potrzeba. Największe moje serie to:

- Rodina

- Wołna

- Pobiedy z lat 50-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w końcu sie wziołem - bo to ostatni dzwonek - myśle że wystarczy ;) dojdą jeszcze 2 książki i zestaw młodego zegarmistrza

 

post-18-0-93189200-1331135281.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabe zbliżenie :) mało widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o więcej informacji w temacie tej wystawy. Kiedy się odbędzie? Nie znalazłem info na forum.

Jako początkujący kolekcjoner z chęcią się wybiorę z moimi dzieciakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak idzie przygotowywanie eksponatów? Kto już przygotował, a kto jeszcze nie? Ja właśnie kończę pakować swoją setkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak idzie przygotowywanie eksponatów? Kto już przygotował, a kto jeszcze nie? Ja właśnie kończę pakować swoją setkę.

 

prawie 200 zegarków od paru dni leży u Darka

 

z tego co wiem to ALAMO także wysłał ok. 60 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
prawie 200 zegarków od paru dni leży u Darka

 

z tego co wiem to ALAMO także wysłał ok. 60 szt.

 

Tak jest, dotarły bez szwanku :) Równe 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.