Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LESKOS napisał:

Dzięki, myślę że w pierwszych 10 tyś numer się zmieści ale zobaczymy 😉

 

Ooooo , to jestem ciekaw :)

................ no i wtedy go na stół i na czynniki pierwsze , bo każdy drobiażdżek , będzie ciekawy :D

ps.

     też antyfejsbukowiec jestem

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzynki jestem pewien,że odpowiednia, , bloczek pod znakiem? Co do fb ,może kto opowie.P

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazali ten zegar ... i rozgorzała dyskusja co to i czemu (po moim już zakupie ) gość nie odpisuje na maile 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Masz odpowiednią wiedzę, szybkość decyzji i doświadczenie w zakupach. Grzeczność kolegów na forum też swoje zrobiła pokazując w odpowiednim czasie taka możliwość. 

Chętnie obejrzę po zakupie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LESKOS napisał:

Pokazali ten zegar ... i rozgorzała dyskusja co to i czemu (po moim już zakupie ) gość nie odpisuje na maile 😉 

Nooo , mam nadzieję , że ,, Gość " nie zmienił zdania i zegar trafi w Twoje dobre ręce ! 

Bo jak sprzedał , to sprzedał !  No , jakaś rzetelność musi być !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. 😉   Ja zawsze wierzę w dobrą stronę ludzkiej duszy. 👍.   I chyba tym razem się nie zawiodłem (choć i tak bywało). Pan się nie rozmyślił, paczkę do mnie wysłał  kurier przyjął kwitek wydał numer nadany ... Teraz tylko czekać i "modlić się"  o ostrożność i delikatność ludzi pracujących w transporcie. A ... i mogę śledzić drogę paczuszki... :rolleyes:

Ps. Dobrym Kolegom postaram się odwdzięczyć ... :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, myślę że zrobiłeś dobry zakup, w dobrej cenie i za tarczą będzie wszystko to na co czekasz. 

Ja wierzę w ludzką dobroć i uczciwość. Przez cały okres mojego kolekcjonowania tylko raz zostałem oszukany, tzn. towar otrzymałem, ale nie taki jak opisywał go w rozmowie sprzedawca. 

 

Ja też kilka dni temu dobiłem targu zegara w ciemno, dostałem tylko cztery zdjęcia obudowy a najważniejszej dla mnie informacji, czyli numeru wybitego na mechanizmie sprzedawca nie był w stanie odczytać. Dzisiaj wysłał paczkę, jutro dojdzie.

Płacę przy odbiorze 3000 zł i albo będzie smutek i wtopa, albo radość z unikatu w skali światowej. :) Numerek na nim wybity ma największą wartość. :)

 

Edit. Oczywiście w połączeniu z obudową tego zegara. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marianie, mam nadzieję że wszystko będzie OK  i w chwili odpakowywania endorfiny wprowadzą cię  w "błogostan kolekcjonerski" ... 

A...  i pochwalisz się wspaniałym nabytkiem (?) ...  😁

Ps. Jak mój dojdzie pewnie będzie podobnie 😉  ...

Pozdrawiam serdecznie :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kupienia jest 5 cyfrowy chodzik GB na OLX. Godzinowa wskazówka do wymiany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dziadek napisał:

Leszku, myślę że zrobiłeś dobry zakup, w dobrej cenie i za tarczą będzie wszystko to na co czekasz. 

Ja wierzę w ludzką dobroć i uczciwość. Przez cały okres mojego kolekcjonowania tylko raz zostałem oszukany, tzn. towar otrzymałem, ale nie taki jak opisywał go w rozmowie sprzedawca. 

 

Ja też kilka dni temu dobiłem targu zegara w ciemno, dostałem tylko cztery zdjęcia obudowy a najważniejszej dla mnie informacji, czyli numeru wybitego na mechanizmie sprzedawca nie był w stanie odczytać. Dzisiaj wysłał paczkę, jutro dojdzie.

Płacę przy odbiorze 3000 zł i albo będzie smutek i wtopa, albo radość z unikatu w skali światowej. :) Numerek na nim wybity ma największą wartość. :)

 

Edit. Oczywiście w połączeniu z obudową tego zegara. 

Będzie  z  tyłu  GW &Cie   15 😀


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kumite napisał:

Do kupienia jest 5 cyfrowy chodzik GB na OLX. Godzinowa wskazówka do wymiany 

Eeee, nie 5 cyfr , tylko będzie 7 cyfr , bo z pewnością , są dwie zasłonięte drążkiem . Więc nr. 2 00xx81

Nie wiem , czy taki wieszak GB miały , no ale wszystkiego jeszcze nie widziałem . No i był w skrzyni inny wieszak , bo są dziury.

Poza tym , sprzedawca napisał w nawiasie ,, mechanizm bez skrzyni " .... więc , jak rozumiem , sprzedaje tylko mechanizm .

Ogłoszenie , nieco wprowadza w błąd , bo to nie chodzik - ( czyli cały kompletny zegar ) - a mechanizm chodzika .

Wiec , jeśli o nim myślisz , to lepiej zadzwoń i pogadaj ..... bo moim zdaniem , sam mechanizm w tej cenie , to trochę drogo.

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kumite napisał:

Słabo szukasz. Podpowiem Miasto Machowa

No tak ..... nie we wszystkim można być dobrym , a i błędy się popełnia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie,że straciłeś "białego kruka". Zegar jak na początki zbierania bardzo fajny

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedynego Gb jakiego mam jest w okolicach 120 000 ,a ten o połowę wcześniej i są to porządne mechanizmy. Ten mój jest na forum znany w skrzynce Lenzkirchiowej od Woronieckiego zestaw.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kumite napisał:

Wyobraź sobie,że straciłeś "białego kruka". Zegar jak na początki zbierania bardzo fajny

 

Pozdrawiam

No nie ,, białego kruka " , .... ale przyznam , że ten jest naprawdę konkretny.

Mam o rok starszego , w nieco innej skrzyni .... nie grzebany .... no , a mechanizm ten sam !

ps.

    ...z resztą , kiedyś pisałem , jak kupiłem swojego ,, białego kruka " ... co przeżywałem przed zakupem , czy zdążę , czy przeleci przed nosem .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarł  pokazywany wcześniej zegar . Po szybkiej analizie mogę chyba potwierdzić że to zegar produkcji zakładów Gustava Beckera z numerem 8307 oznaczony znakiem 2Q czyli pochodzący z 1862 roku. Zegar w skrzyni bardzo prostej używanych w urzędach. Brak jakichkolwiek śladów po sterczynach , bądź koronie.  wcześniej wspominałem podmieniony ale wynikało to ze zniszczenia oryginalnego (mam takowy z tego okresu ) Najciekawsza jest tarcza , Powierzchnia blaszana z cynkalu pokryta gesso na którym wymalowano oznaczenia . Widoczne są ubytki i uszkodzenia, niemniej pierwszy raz widzę taką tarczę w oryginale, na własne oczy.  Rzućcie okiem na zdjęcia , na szybko zrobione...

Zegar swoje przeszedł i wymaga odrobiny opieki, ale nie jest źle 

0.jpg

2.jpg

3.jpg

6.jpg

4.jpg

5.jpg

1.jpg

7.jpg

8.jpeg

Ps. Uszkodzenia na tarczy wykonały moim zdaniem gryzonie oprócz drobnych wykruszeń po pęknięciach...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LESZEK A JAK GRYZONIE WESZŁY DO ŚRODKA ,JAK JEST TAKI SOLIDNY ZAMEK.MOIM ZDANIEM TO MOŻE BYĆ MAŁY CZŁOWIEK.??

ZEGAR  C  U  D  O.GRATULACJE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie brałem pod uwagę ale bardzo możliwe , że zegar leżał gdzieś w komórce i stanowił przedmiot zabawy małego mechanika 😂. :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ciekawostkę ... na dole brody widać że była przybita metalowa blaszka ( ? ) z numerem ewidencyjnym (inwentarzowym?) ... niestety został tylko ślad . `do zegara dołaczony był taki kluczyk ... ledwo co się wciska , a chba napewno powinna być korbka z małą średnicą 4.9 mm . Na szczęście zbieranie po giełdach różnych detali owocuje, Akurat jest w zasobach ... chyba nawet z takiego egzemplarza... 😉 

IMG_7117.jpg

62620778743__DDB3C843-3694-41AE-903B-FFDC980EE153.jpg

IMG_7114.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk odlotowy 😄

Tarcza zarąbista, gessowa... Coś podobnego..Gdybym zdobyła recepturę na taką "zaprawę" (i odcień) to dopiero frajda takie zeskrobinki uzupełniać...

🤩

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pomyślimy ... recepta jest , ale to bardzo żmudna robota ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korbka , to raczej trafiona ..... bo znawcą korbek nie jestem i mogły być inne.  Ale mam takie , w zegarach , o te 10 lat młodszych ....... No , starszych Beckerów jeszcze nie utrafiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.