Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kroootki

Odnowione budziki Slava

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, masz rację. Kupiłem taki i jeśli trafi mi się wolny pierścień to wymienię. Mam zdjęcie katalogowe z tym modelem, więc jest 100% pewność, że powinien być inny. 

Jakoś w sprawie czarnych tarcz Mira ucichło. Liczyłem na to, że pokażą się zdjęcia innych, a tu właściwie tylko jeden model. Coby nie okazało się, że tylko takie były.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się, że te czarne, to ten sam model tarczy tylko o różnym stopniu zużycia. Nigdy nie widziałem innych. Może to przyczyna czysto techniczna. Te są metalowe, a czarny lakier odpada z plastiku. Metal się lakieruje łatwo, a z tworzywem różnie bywa. Na czarnym plastiku musiała by być jasna DOBRZE KRYJĄCA farba. To mógł być problem.

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na pomoc Tomasza, on ma naprawdę niesamowitą wiedzę w tym temacie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowy nabytek - złoty Pionier. Mają też różne tarcze. Trochę słabe zdjęcie, ale oddaje istotę rzeczy.

post-32080-0-92884800-1499359934_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę "złoty" Gratulacje, fajny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w tym modelu Sławy mamy trzy rodzaje tarcz i dwa rodzaje ramek - może być sześć różnych sztuk jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w tym modelu Sławy mamy trzy rodzaje tarcz i dwa rodzaje ramek - może być sześć różnych sztuk jak nic.

Biorąc po uwagę, że były jeszcze białe podstawy, to różnych Pionierów mogło by być dwanaście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, masz może zdjęcia innych czarnych tarcz Mira?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, masz może zdjęcia innych czarnych tarcz Mira?

Niestety nie dysponuje zdjęciami. Ogólnie czuję sentyment do starych rusków ale coraz mniej się pojawia ich ciekawych modeli na giełdach i aukcjach i zrobiło się nudno. Z tego powodu te stare wywaliłem do "kapsuły czasu" (takie trudno dostępne miejsce w piwnicy). Tam  czekają na lepsze czasy lub jakieś spektakularne wydarzenie, które spowoduje, że zechce mi się je stamtąd wydrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, też śledzę portale, ale tam krążą popularne modele i niesamowita ilość składaków. Mam jeszcze dużo do zdobycia, szczególnie interesują mnie modele do 1960 roku, a o te dość trudno.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatanawiam się czy to będzie oryginał, jeśli do  tego słonika, którego mam bez mechanizmu chodu:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61974-odnowione-budziki-slava/page-40?do=findComment&comment=2031829

 

 

dostawię stosowny układ z podwójnym mostkiem?

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych modyfikowanych modeli jest bardzo dużo. Wynikało to również z dostępności i niskiej ceny tych budzików. Sam kupiłem kiedyś drewnianą rzeźbę z budzikiem w środku. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ obudowa była bardzo zniszczona, musiała zostać wyczyszczona. Pierwotnie powłoka (farba) była podobna do ocynku, (ktoś na forum fachowo ja nazwał, ale zapomniałem jak.) Nie miałem pomysłu jak ją pomalować, wobec tego została tylko polakierowana. Nie za bardzo pasuje do złotych nóżek i ramki, ale może kiedyś przemaluję. Mechanizm 3-62, już z pojedynczym mostkiem.

post-57210-0-01590100-1500831728_thumb.jpg

post-57210-0-03230700-1500831731_thumb.jpg

post-57210-0-59277000-1500831733_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny, jak nowy. Gratulacje i życzę by kolejne pojawiły się niebawem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do fachowców pytanie, w których Mirach (Sławach) była taka metalowa nakładka na podstawkę?

Pytanie jest co prawda do fachowców - czyli nie do mnie - ale moim zdaniem w żadnych Mirach ani Slavach nie była stosowana taka nakładka. Taką metalową wytłoczkę  stosowano w budzikach Drużba i duża Moskwa . Ebonitowa podstawa była płaska (nie miała tego wystającego nadlewu) a pomiędzy wytłoczkę a ebonitową podstawę włożone były wykonane z grubej blachy dwie  podkładki z dwoma otworami. Śruby mocujące przechodziły przez otwory ebonitowej podstawy,  dwóch podkładek i wytłoczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jeśli nie Ty jest tu fachowcem. Jeśli chodzi o Slavy traktujemy Cię jako Guru. 

Jeśli chodzi o podstawki to mam podobne zdanie i na potwierdzenie własnie rozkręciłem jeden z budzików tego typu. Jest tak jak pisał Tomek.

 

 

 

 

post-57210-0-37468100-1500926876_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z części, które mi poleciłeś, wyszedł taki niebieski. Czerwony już na niego czekał. 

post-57210-0-44202900-1500996531_thumb.jpg

post-57210-0-65032500-1500996534_thumb.jpg

post-57210-0-72530800-1500996537_thumb.jpg

post-57210-0-95423900-1500996540_thumb.jpg

post-57210-0-60646900-1500996543_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeci z serii jest zielony. Może kiedyś się trafi. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.

Z czarną tarczą jest dobrze, to jest inna wersja niż ta, którą posiadam, a na mostku jest bodajże 3-60. wskazówka minutowa jest pęknięta, ale może uda się ją skleić. Muszę jutro umalować obudowę, ale nie mam oryginalnego dekielka. Pewnie trochę poptrwa, ale spróbuję to odtworzyć i złożyć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Mir. Tutaj tylko zdjęcia, do dyskusji o autentyczności zapraszam do wątku o budzikach radzieckich.

post-57210-0-10953000-1501187097_thumb.jpg

post-57210-0-04716800-1501187100_thumb.jpg

post-57210-0-86454800-1501187102_thumb.jpg

post-57210-0-57900300-1501187105_thumb.jpg

post-57210-0-31170700-1501187108_thumb.jpg

post-57210-0-79548200-1501187111_thumb.jpg

post-57210-0-90086900-1501187115_thumb.jpg

post-57210-0-59580500-1501187119_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.