Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl AP Jules Audemars Extra-Thin ?Bolshoi?

Rekomendowane odpowiedzi

Świętując ponownie otwarcie legendarnego moskiewskiego teatru Bolshoi, partner instytucji, manufaktura Audemars Piguet przygotowała specjalną, limitowaną serię zegarków z kolekcji Jules Audemars, z ultra-płaskim mechanizmem automatycznym.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki. Trzeba przyznać, że w AP wiedzą co dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego, aż się rozmarzyłem :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
W kopercie pracuje, tak samo jak w modelu seryjnym, ?automatyczna ikona? ? ultra-płaski kaliber 2120, jeden z najwyżej cenionych werków tego typu na świecie. Mechanizm, o którym pisaliśmy już wielokrotnie, ma ledwie 2.45mm grubości, wolno tykający balans (19.800A/h) i 40 godzin rezerwy chodu.

 

Te opisy były bardzo lakoniczne, moim zdaniem. Weź Łukasz wreszcie przyp...dol konkretnym opisem werku tak żeby nam wszystkim z wrażenia buty pospadały. Tego oczekuję od Chronos24, a nie marketingowych pierdół i przypuszczam, że nie jestem w tych oczekiwaniach odosobniony. Co do samego zegarka - rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opisy były bardzo lakoniczne, moim zdaniem. Weź Łukasz wreszcie przyp...dol konkretnym opisem werku tak żeby nam wszystkim z wrażenia buty pospadały. Tego oczekuję od Chronos24, a nie marketingowych pierdół i przypuszczam, że nie jestem w tych oczekiwaniach odosobniony. Co do samego zegarka - rewelacja.

Jeśli oczekujesz opisu w Twoim stylu - tzn. rozebrania każdego werku na czynniki pierwsze i opisania, jak stykają się ze sobą wszystkie kółka - to sorry, ale na to liczyć nie możesz.

 

Ani nie mam takiej wiedzy, ani nie uważam, żeby tak detaliczne opisy działania technicznego werku były potrzebne.

Nie znam żadnej innej strony o zegarkach, która by się w tym temacie tak rozpisywała, jak Twoja -nie chcę Ci odbierać tej przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeśli oczekujesz opisu w Twoim stylu - tzn. rozebrania każdego werku na czynniki pierwsze i opisania, jak stykają się ze sobą wszystkie kółka - to sorry, ale na to liczyć nie możesz.

 

Ani nie mam takiej wiedzy, ani nie uważam, żeby tak detaliczne opisy działania technicznego werku były potrzebne.

Nie znam żadnej innej strony o zegarkach, która by się w tym temacie tak rozpisywała, jak Twoja -nie chcę Ci odbierać tej przyjemności.

 

Dziękuję :). To ja się zrewanżuję i napiszę, że nie znam żadnej innej strony w języku polskim, która by tak błyskawicznie reagowała na wszystkie nowości zegarkowe jakie się pojawiają tak jak ma to miejsce na Chronos24. Pod tym względem jesteście niemożliwi :). Czekam na SIHH i Wasze wywiady, które lubię oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ktoś z Klubowiczów ma chęć i czas poczytać sobie o tym zegarku i renowacji gmachu rosyjskiej świątyni tańca i opery, to odsyłam do stron AP. Jest tam notatka prasowa z 20-11-2011r. zawierająca sporo informacji na ten temat. O technice poza podstawowymi informacjami - kaliber, rezerwa chodu, grawerka, itp. jest niewiele, ale są to rzeczy jak najbardziej interesujące. Jest teź napisane, że jednym ze SPONSORÓW renowacji gmachu 'Bolshoi' /nazwa z notatki/ była manufaktura AP. Jest też zamieszczony krótki życiorys UKRAIŃSKIEJ baletnicy Svetlany Zakharovej. /imię i nazwisko tak jest pisane w notatce/

PS. - STYKAJĄ się koła wagonu z szynami, ale w przypadku mechanizmu zegarka, gdzie jak wszyscy wiemy występują koła zębate, to one się jednak ZAZĘBIAJĄ :)- No właśnie weź Łukasz wreszcie ... , tak żeby w naszych zegarkach szkiełka i dekle poodpadały !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest :) czyli rewelacyjny . Chyba czas zaczac grac w Lotto bo z przyjemnoscia zobaczylbym go na swojej rece


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jules Audemars ?Bolshoi? jest bezapelacyjni genialny!

Wersja z różowego złota w połączeniu z antracytową tarczą to szczyt elegancji.

Pięknie wygrawerowany wizerunek teatru i napis na wahniku cyrylicą ???????? ?????" dopełnia całości. Ech, szkoda słów, dech zapiera ... .


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jules Audemars ?Bolshoi? jest bezapelacyjni genialny!

Wersja z różowego złota w połączeniu z antracytową tarczą to szczyt elegancji.

Pięknie wygrawerowany wizerunek teatru i napis na wahniku cyrylicą ???????? ?????" dopełnia całości. Ech, szkoda słów, dech zapiera ... .

oj tak..tak sobie pomyślałem, jak zobaczyłem pierwszy raz zdjęcia.

 

Tak jak napisałem w tekście - rzadko się zdarza, żeby wersja "dedykowana" przebijała oryginał - tut tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki piękne, ale wachnik mechanizmu wprost zachwyca kunsztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzadko się zdarza, żeby wersja "dedykowana" przebijała oryginał - tut tak jest.

 

W pełni się z tym zgadzam.

Czy Bolshoi ma takie same gabaryty koperty jak wersja bazowa Jules Audemars Extra-thin czyli 41/6,7 mm ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tym zgadzam.

Czy Bolshoi ma takie same gabaryty koperty jak wersja bazowa Jules Audemars Extra-thin czyli 41/6,7 mm ?

mówiac szczerze - nie wiem ;)

Niestety nie podano tego w press kicie, a zgadywać mi ciężko. Ale aż z ciekawości dopytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że tak. Trochę szkoda bo do tak niskiej koperty aż się prosi rozmiar 38-39mm max.

 

PS. 41 mm idealnie pasuje do Jules Audemars 30th Anniversary Perpetual Calendar. Dla mnie osobiście ten model (przy wysokości koperty 9,3mm) w wersji platynowej z niebieską tarczą jest niedoścignionym wzorem garniturowego (ze szczyptą awangardy - ze względu na kolor) zegarka z wielkimi komplikacjami.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.