Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zakupy na CreationWatches.com

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#241 arunioG

arunioG
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:48

Dzień dobry.

Historia moich zamówień w Creation.

1. zamówienie w dniu 13.11.2017 - wysyłka 21.11.2017 - WER Warszawa 3.12.2017 - Dostarczony (Katowice) 4.12.2017

2. zamówienia w dniu 12.12.2017 - wysyłka 28.12.2017 - WER Warszawa 14.01.2018 - Dostarczony (Katowice) 18.01.2017

3. zamówienia w dniu 12.12.2017 - wysyłka 28.12.2017 - WER Warszawa 14.01.2018 - Czekam aż ruszy dalej (Tychy)

Kolejne zamówienia w dniu 11.01.2018 kilka dni później jak to u nich nadano numer przesyłki ale nadal nie ma jej w SINGPOST.

Czyli przy wysyłce są dwie czarne dziury - jedna na początku bo faktycznie wysyłają po kilku-kilkunastu dniach. druga czarna dziura to WER Warszawa - jak widać dwie przesyłki w tym samych czasie -rejestracja w odstępie kilku minut zostały obsłużone w różny sposób.

Przesyłki bez pudelek. Obie dotychczas dostarczone bez dodatkowych opłat.

• 0

#242 22november

22november
  • Nowy Użytkownik
  • 40 postów
  • Gadu-Gadu: 121371

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:44

Witam, będę składał zamówienie w tym sklepie na Orient Envoy, pisałem do nich maila czy mogą wpisać na opakowaniu niższą kwotę, ale dostałem tylko odpowiedź że jeśli chodzi o cło i vat to jest to zależne od kraju kupującego. I mam jeszcze pytanie - czy wy wpisujecie podczas zamówienia w informacji do sprzedającego ile chcielibyście deklarowaną kwotę, np 35 $? Czy oni po prostu sami tak wystawiają?

• 0

#243 brz

brz
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:55

Wpisują sami.

• 0

#244 22november

22november
  • Nowy Użytkownik
  • 40 postów
  • Gadu-Gadu: 121371

Napisano 19 styczeń 2018 - 18:19

Dzięki wielkie za odpowiedź, to już ostatnia kwestia - jest możliwość kupna u nich wybierając opcję "Proceed to standard checkout" omijając PayPala który nalicza sporą prowizję, tylko płacąc kartą w ten sposób jak to będzie wyglądać, po jakim kursie zostanie pobrana kwota? Wolałbym widzieć koncową kwotę w złotych do zapłaty

• 0

#245 Patrict12

Patrict12
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 18:51

Przecież tam masz do wyboru opcje zapłaty. Obok PayPala masz normalny przelew, a kurs ustala Twój bank.
  • 0

#246 zetrov

zetrov
  • Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 18:55

Ja bym się skapil i płacił przez PayPal. Zawsze jakaś ochrona.
  • 0

#247 Sikorek

Sikorek
  • Nowy Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:24

Dzięki wielkie za odpowiedź, to już ostatnia kwestia - jest możliwość kupna u nich wybierając opcję "Proceed to standard checkout" omijając PayPala który nalicza sporą prowizję, tylko płacąc kartą w ten sposób jak to będzie wyglądać, po jakim kursie zostanie pobrana kwota? Wolałbym widzieć koncową kwotę w złotych do zapłaty

Ze swojej strony proponuję płacić za pośrednictwem PayPal, ponieważ gdyby coś poszło nie tak wtedy PayPal odda pieniążki i masz spokojniejszą głowę, ja kiedyś robiłem błąd i płaciłem przez Przelewy24 (w innych, chińskich sklepach) i potem użerałem się ze sprzedawcą, bo nie chciał oddać pieniędzy a paczka nigdy na miejsce przeznaczenia nie dotarła, dlatego każdemu polecam PayPal, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, polecam sprawdzać sobie kurs przed zamówieniem jeśli jeszcze nie znasz tej strony to proszę uprzejmie link : https://kurs.alipaczka.pl/

PayPal ma dzisiaj całkiem dobry kurs :)

Użytkownik Sikorek edytował ten post 19 styczeń 2018 - 19:27

• 0

#248 kaeres

kaeres
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 21:00

Przeczytałem cały temat i chciałem zapytać co w sytuacji Kiedy zegarek przyjdzie uszkodzony, albo zepsuje się na gwarancji. Mieszkam w uk, co w takiej sytuacji się robi? Skoro ten sklep nie jest oficjalnym dealerem, to skąd biorą te zegarki ? :) Teraz doczytałem na creationwatches, że dają 1 rok międzynarodowej gwarancji, a normalnie w sklepach jest 2 lata, wiec dla mnie jest coś nie tak. A i jeszcze jedno, ciekawi mnie, że w recenzjach na yt divera Seiko SNE437P1 mówią że luma ma kolor niebieski a na zdjęciu z CW luma jest zielona, ale to może potwierdzić ktoś kto ma ten zegarek :)

http://www.creationw...atch-10420.html

Gwarancja na zakupy w PL to dwa lata.
Międzynarodowa to rok. Nic tu nie ma dziwnego.
W Polsce w Poljocie masz realizację gwarancji dla Orienta.
  • 0

#249 brz

brz
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 21:32

Jeśli płacisz kredytówką to kurs zależy od Twojego banku. Wpisujesz w google przykładowo „kurs euro pekao” albo „kurs usd ing” i masz odnośnik do aktualnej tabeli kursów odpowiedniego banku.

• 0

#250 olo72

olo72
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano wczoraj, 09:18

Jeśli płacisz kredytówką to kurs zależy od Twojego banku. Wpisujesz w google przykładowo „kurs euro pekao” albo „kurs usd ing” i masz odnośnik do aktualnej tabeli kursów odpowiedniego banku.

Ja płaciłem kartą wcześniej zadzwoniłem do mBanku żeby zapytać po jakim kursie mi przeliczą. Powiedzieli, że kursy są na stronie i tam mogę sprawdzić ale będzie to około 3,65 po wpłacie wyszło, że przeliczyli po 3,77. Płacąc kartą dowiesz się dopiero po zdjęciu kwoty z salda w jakim będziesz miał przeliczniku. Tak było w moim przypadku. Co do deklaracji to napisałem email z prośbą o wysyłkę bez pudełka i wartością 45$. Jednak wydawało mi się, że to jest dużo i na drugi dzień napisałem 35$ i tyle wpisali dodatkowo zaznaczyli na liście "gift"

Tak jak wcześniej opisywałem wysyłka airmail szło 45 dni doszło bez opłat vat i cła

Użytkownik olo72 edytował ten post wczoraj, 09:20

• 0

#251 disaster3

disaster3
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano wczoraj, 10:04

Nie lepiej sobie konto walutowe otworzyć. Ustawiłem sobie kartę do konta w Paypalu w danej walucie, zadzwoniłem do nich (nie da się tego zrobić na swoim profilu online) żeby ustawili mi rozliczenie w danej walucie (defaltowo jest w pln cokolwiek by się nie ustawiło w paypal jest pln) i teraz jak robię zakupy to pobiera kwotę w walucie w jakiej kupiłem bez żadnego przewalutowania po kilka razy. Nie będę dawał się dymać. Bo kursy maja bandyckie. ;)
  • 0

#252 brz

brz
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano wczoraj, 10:55

Powiedzieli, że kursy są na stronie i tam mogę sprawdzić ale będzie to około 3,65 po wpłacie wyszło, że przeliczyli po 3,77. Płacąc kartą dowiesz się dopiero po zdjęciu kwoty z salda w jakim będziesz miał przeliczniku. Tak było w moim przypadku. 

Dzień dokonania zakupu niekoniecznie jest dniem zaksięgowania opłaty i obciążenia karty. Kurs mógł się zmienić.

Podczas zakupu nawet nie sprawdzałem kursu. Zrobiłem to dopiero z ciekawości po kilku dniach i wyszło, że Pekao policzyło praktycznie po kursie NBP (tu duże zaskoczenie bo spodziewałem się po nich prawdziwego rozboju :). Nie wiem, jakie zegarki kupujecie, ale przy kupnie takiego bambino czy raya i kwocie oscylującej w okolicach 150 EUR dużo na różnicach kursowych stracić się nie da. 10 PLN w jedną czy drugą stronę nie robi specjalnej różnicy, biorąc pod uwagę oszczędność na poziomie 500 zł w stosunku do sklepowych cen z Polszy. :)

No chyba, że zakupy idą już w tysiące...

• 0

#253 rafi

rafi
  • Użytkownik
  • 1643 postów

Napisano wczoraj, 20:04

Moja też po jedenastu dniach w końcu ruszyła dhlem. Przewidywany termin dostawy to 23 styczeń więc jest dobrze :)

Mam ten sam estymowany czas dostawy . Tyle, że do soboty jestem poza domem
  • 0

#254 zetrov

zetrov
  • Użytkownik
  • 629 postów

Napisano wczoraj, 20:11

Zobaczymy czy na celnym nie będą siedziały:)
  • 0

#255 rafi

rafi
  • Użytkownik
  • 1643 postów

Napisano wczoraj, 20:24

Dokładnie. W każdym razie jednym transportem prawdopodobnie lecą
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych