Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy "po ludzku"

Po ludzku, czyli płacąc przykładowo jakąś kartą – bez sztucznych pośredników pokroju PayPala. ;)

 

Przez całe życie radziłem sobie bez tego ustrojstwa, ale ostatnio bardzo zintensyfikowałem kupowanie „zagranico”, więc chyba się zainteresuję. Jak dotąd nie miałem żadnych problemów (*tfu!*), ale te ich spory z gwarancją bezproblemowego zwrotu pieniędzy w razie potencjalnej wpadki są dość kuszące. 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak płacisz kartą to nie płacisz spreadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pay Pal to jednak jest dobre zabezpieczenie transakcji (program ochrony kupujących), a w kontekście obecnej promocji ebayowej, szansa na 20% zniżki -bo tylko z pay Pal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak płacisz kartą to nie płacisz spreadu?

Płacisz, ale PayPal jest kolejnym elementem układanki i obstawiam, że też coś sobie ugryzie. Jak już pisałem, Pekao policzyło mi ostatnio praktycznie po kursie NBP, a ktoś tu zdaje się narzekał na jakieś abstrakcyjne prowizje czy inne opłaty pobierane przez PayPal. W sumie nie zgłębiałem tematu, więc może coś mi się ubzdurało.

 

Tak jak pisze denver47, program ochrony kupujących może być dobrą kartą przetargową. Stąd się właśnie wzięło moje pytanie o „ludzkie” formy płatności. Byłem ciekawy, co robi CW w przypadku zaginięcia przesyłki. Da się dogadać, czy może się wypinają.

 

Reasumując, poczytam i sprawdzę i ocenię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pekao policzyło mi ostatnio praktycznie po kursie NBP"

 

 

A nie było osobno pozycji, opłata za przewalutowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy płatnościach paypalem dolar/euro zawsze jest do wyboru:

 

- płacimy w PLN po kursie paypala i podana jest kwota do zapłaty PLN i przelicznik z dolara/euro

- płacimy w walucie sklepu dolar/euro a przelicza wystawca karty czyli Twój bank i nie ma za to żadnych dodatowych opłat ze strony paypala.

 

W przypadku tej drugiej opcji to zależy od Twojego banku/konta czy jest opłata za przewalutowywane oraz po jakim kursie. Ja np mam konto gdzie nie mam opłaty za przewalutowywanie a kurs po jakim zostanie przeliczone mogę sobie sprawdzić w tabeli kursowej banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pekao policzyło mi ostatnio praktycznie po kursie NBP"

 

 

A nie było osobno pozycji, opłata za przewalutowanie ?

 

Dobra, wyszło nieprecyzyjnie. Pisząc „praktycznie” nie miałem na myśli „dokładnie tak samo”. Różnica na 140 euro była na poziomie 13 złotych, więc specjalnie stratny się nie poczułem i stąd moje zadowolenie z kursu. Przejrzałem dzisiaj wszystkie tabele z tamtego dnia i wyszło, ze kurs Pekao był o 9 groszy wyższy od narodowego. Z jednej strony rzeczywiście dość sporo, z drugiej strony – z tego co widuję regularnie na cinkciarzu – banki rąbią nas (zależnie od banku i dnia) na 7 do 22 groszy za każde ojro. Czy pisanie „praktycznie po kursie” było adekwatne? Pewnie nie, ale i tak wyszło w miarę blisko bo to dobry wynik. Ktoś jest w stanie podać przelicznik PayPala z 8 stycznia?

 

I nie, opłat za przewalutowanie nie było.

 

Przy płatnościach paypalem dolar/euro zawsze jest do wyboru:

 

- płacimy w PLN po kursie paypala i podana jest kwota do zapłaty PLN i przelicznik z dolara/euro

- płacimy w walucie sklepu dolar/euro a przelicza wystawca karty czyli Twój bank i nie ma za to żadnych dodatowych opłat ze strony paypala.

 

W przypadku tej drugiej opcji to zależy od Twojego banku/konta czy jest opłata za przewalutowywane oraz po jakim kursie. Ja np mam konto gdzie nie mam opłaty za przewalutowywanie a kurs po jakim zostanie przeliczone mogę sobie sprawdzić w tabeli kursowej banku.

 

Dzięki za informację. Konto już mam, w razie czego przetestuję przy kupowaniu jakiegoś badziewia na Ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój raport z zakupów via Ebay

 

-23.01 kupiony OS na creationwatches poprzez ebay

-tego samego dnia wysłany kurierem DHL

-cena z kodem ebay i niekorzystnym przeliczeniem pay pal to 789zł

-26.01 zegarek dostarczony do drzwi

-przed dostarczeniem (w dniu dostawy) dzwonił kurier, ze dopłacić trzeba 67zł

-całkowity koszt 856zł

 

Nie pisałem ani jednej prośby aby zaniżali cenę. Zrobili to sami. Jestem zadowolony od 400-1000zł w kieszeni względem cen europejskich. Dostawa w 3 dni.

Mowa o tym zegarku:

14345372140_467c9f2d7c_b.jpg

 

PS. Przyszedł w podłużnym pudełku z logo orient.

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar! Sytuacja gdy podatek/cło naliczane jest od zadeklarowanej kwoty jest wg mnie najkorzystniejsza. Po pierwsze, produkt jest clony czyli legalnie znajduje się na terytorium RP, po drugie w zdecydowanej większości wypadków jest to kwota o wiele niższa niż gdyby miałaby być naliczona od realnej kwoty zakupu, a po trzecie przyspiesza to transport gdyż kurier/poczta nie kontaktuje się celem określenia co i za ile kupiliśmy. Lepiej zapłacić podatki od 30 $ niż od 300 ;)

 

Dodam też, że z mojej obserwacji wynika że pieczołowicie clone są zegarki które przychodzą w sześciennych pudełeczkach przypominających do złudzenia drogą elektronikę na którą jest obecnie boom. Długie i podłużne pudełka zegarkowe przechodzą bez większych perturbacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar! Sytuacja gdy podatek/cło naliczane jest od zadeklarowanej kwoty jest wg mnie najkorzystniejsza. Po pierwsze, produkt jest clony czyli legalnie znajduje się na terytorium RP .....

 

Żartujesz prawda ? legalny byłby wtedy gdybyś zapłacił podatek od zakupów a w tym przypadku to nie zachodzi, płacisz od fikcyjnej kwoty - wg mnie to nawet gorzej bo dochodzi do oszustwa. co więcej to ty a nie sklep jest sprawcą ... Ty płacisz - ty zaniżasz - ty oszukujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko... zaniża sprzedawca, a płatnikiem jest firma dokonująca odprawy celnej. Oczywiście, gdyby Kolega (i inni) chciał być świętszy od Papieża, może faktycznie powinien udać się do US (pewnie jest jakaś procedura w takiej sytuacji), ale z rzucaniem oskarżeń o oszustwo, etc. to może jednak zluzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wszysycy pójdziemy siedzieć za zakup biednego Seiko od maj friendów


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko... zaniża sprzedawca, a płatnikiem jest firma dokonująca odprawy celnej. Oczywiście, gdyby Kolega (i inni) chciał być świętszy od Papieża, może faktycznie powinien udać się do US (pewnie jest jakaś procedura w takiej sytuacji), ale z rzucaniem oskarżeń o oszustwo, etc. to może jednak zluzuj.

 

 

Odniosłem się do wpisu że "jest legalny" - nie jest i to było celem wypowiedzi. Sam kupuje regularnie z chin i sam regularnie robię wszystko żeby opłat 'dodatkowych" nie było. Tylko nie twierdze że legalność zakupu polega na przedstawieniu nieprawdziwego dokumentu. Czytaj proszę ze zrozumieniem i bez zbędnych emocji. Za "oszukujesz" przepraszam - to nadużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacytuję:

...co więcej to ty a nie sklep jest sprawcą ... Ty płacisz - ty zaniżasz - ty oszukujesz.

Poza „Ty płacisz” (co w tym przypadku nie odnosiło się do mnie, tylko do któregoś z Kolegów), cała reszta jest tak prawdziwa, jak wiadomości w Radiu Erewań. Nie zarzucaj mi więc proszę braku umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam na trackingu nazwę odpowiedniego  WER i zatrzymany przez Urząd Celny to już pewny Vat czy jeszcze mogę się łudzić szansą bez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka od 19.01 (zegarek zakupiony był 04.01) ma cały czas ten sam status:

Despatched to overseas (Country code: PL)

 

tak jak wspominałem wcześniej, może na Wielkanoc dotrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3, to jedzie z moją na jednym wózku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz się łudzić, ale niewiele to zmieni. jeszcze jest status bodaj "zatrzymano w cle" - wtedy są pewne opłaty.

A można jakąś ją przyśpieszyć?, ile będą ją trzymać, gdzieś czytałem że można samemu do nich podjechać i odebrać (mowa o wawie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam na trackingu nazwę odpowiedniego  WER i zatrzymany przez Urząd Celny to już pewny Vat czy jeszcze mogę się łudzić szansą bez :)

 

Jak rozumiem wysyłka była zwykłą pocztą? Jeśli tak, to miałeś pecha, bo niewiele takich przesyłek trafia na VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup przez eBay (promocja) w niedziele 28.01.2018, dziś 31.01.2018 kolo 12 u mnie w domu. Zakup przez Paypala i DHL.

Edytowane przez Ravensheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, liczyłem się z tym tak wiec nie ma problemu, chodzi mi o to ze ktoś kiedyś podawał adres i numer telefonu do WER Wa-wa i można było szybciej odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodzwonić to się tam nie dodzwonisz. Osobiście możesz jechać by odebrać i opłacić. Polecam czekać cierpliwie i nie popędzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.