Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Łomatko bosko, zaraz się zaczną niestworzone historie i spiskowe teorie dziejów. Po prostu u majfrendów jest taniej. Bliżej są, mają łatwiejszy dostęp, może niższe podatki i ogólnie koszty prowadzenia działalności. Nie są oficjalnym dystrybutorem (grey market) i dlatego gwarancja może nie być honorowana w autoryzowanych serwisach. Jak Ci bardzo zależy na tej gwarancji, albo masz słabiej spać, to kup w PL. Dodatkowa korzyść jest taka, że dołożysz cegiełkę do budowy narodowego PKB. Gdybyś się zdecydował na zapłacenie tych kilkuset złotych za gwarancję, to tylko od siebie podpowiem, że 10-15% od ceny na półce powinni Ci zdjąć. Wyglada na to, że cena katalogowa wynosi 1035 zł, więc może uda Ci się go złapać za mniej niż 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś wychodzi na to, że u dystrybutorów jest stała cena. Nie ważne czy to Azja czy Europa. Sprawdzałem wszędzie gdzie się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zegarków importowałeś w ciągu powiedzmy ostatniego roku?

 

Dołączę.

 

Od Października 2017 - 4 sztuki - każdy osobna przesyłką, zamówienia w różnych dniach - każdy pocztą.

 

Czas oczekiwania minimum 3 tygodnie (rekord 5 tygodni). ( "przetwarzanie" + przesyłka)

 

Wszystkie bez dodatkowych opłat. 

 

adres wysyłkowy Katowice oraz Tychy, czyli Śląsk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem strony dystrybutorów za modelem FDB0A002W0- Norwegia, Czechy, Turcja. Wszędzie po przeliczeniu kursu wychodzi około 1000zł.

Ciekawe jak to jest z tymi zegarkami na CW. Skąd je biorą, że cena taka niska.

Czy możliwe jest że są to sztuki 2 gatunku z jakimiś wadami i dlatego nie mają gwarancji??

Jak ma być ? Wszystko jest ok .

Poczytaj temat .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zegarki z CW nie mają gwarancji? Gdzie tak jest napisane? Chyba zamawiacie z innej strony czy cos


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zegarek SNZF17J1 (wersja japońska) zamówiony w weekend dotarł dzisiaj (czwartek). Estetyczne, oryginalne pudełko Seiko, instrukcje i cło od kwoty podanej przez sklep.

Mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym tam płacić? Poczytałem o PayPal i problemach z nim i się trochę przeraziłem. Teraz nie wiem co bezpieczniejsze Paypal czy podać ten kod VCC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jakież to problemy z PayPal tak Cię przeraziły?

 

Im mniej firm ma dostęp do Twojej karty - tym lepiej (bezpieczniej) dla Ciebie.

Ja do PP mam jednak więcej zaufania niż do CW. ;-)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym tam płacić? Poczytałem o PayPal i problemach z nim i się trochę przeraziłem. Teraz nie wiem co bezpieczniejsze Paypal czy podać ten kod VCC?

Facet w kosmos samochody wysyła a Ty sie boisz skorzystać z założonej przez niego platformy :)

PayPal czy karta - wybor należy do Ciebie .

Osobiście PayPal


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten temat powoli przypomina wałkowanie tego samego co stronę. "Czy zegarki oryginalne?", "Czemu tak tanio?", "Czy jest gwarancja?", "Jak zapłacić i dlaczego tak a nie inaczej?", "Ile trwa wysyłka i czemu tak długo?" i najważniejsze dla większości "Jak nie zapłacić VATu i cła, czyli drobne porady na oszukanie Państwa Polskiego".

 

Nie lepiej byłoby umieścić przypięty jakiś FAQ odnośnie zakupów z CW, a stworzyć drugi, nowy temat, odnoszący się do nowych nabytków z tego sklepu (jeśli ktoś chciałby się pochwalić i podyskutować na ten temat). Bo po obserwacji tego tematu wynika, że nikt kto zadaje pytanie nie czyta tego co zostało napisane nawet 2 posty wyżej ;)

 

Od siebie, serdecznie polecam ten sklep. Obsługa jest miła, rzeczowa i zawsze wyczerpująco udzialają odpowiedzi na wszelkie zapytania. Wiele razy tam kupowałem i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez Fiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem dostarczają fakturę i wszystko co niezbędne do szybkiego odprawiania paczki na granicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nikt kto zadaje pytanie nie czyta tego co zostało napisane nawet 2 posty wyżej ;)

 

 

Z zakupem dostarczają fakturę i wszystko co niezbędne do szybkiego odprawiania paczki na granicy?

 

Prorok! Normalnie prorok! :D

 

 

 

[[EDYCJA]]

 

Może być?

 

 

 

 

 

Zakupy na creationwatches.com – FAQ:

 

1. Czy robienie zakupów w tym sklepie jest bezpieczne?

Tak, wielu forumowiczów dokonało zakupu w tym sklepie i otrzymało zamówione zegarki.

 

2. Zegarki są oryginalne czy wystrugano je z ziemniaka?

Chyba nikt nie trafił tu jeszcze na podróbkę. Można zatem założyć, że zegarki są oryginalne.

 

3. To może chociaż wybrakowane?

Zegarki są pełnowartościowe i sprawne. Jeśli trafi Ci się taki z usterką – no cóż, zwyczajnie masz pecha, ale równie dobrze mógłbyś trafić tak samo podczas zakupów w polskim sklepie.

 

4. Ale gwarancję przynajmniej mam?

Sklep twierdzi, że zegarki są objęte międzynarodową gwarancją. Jej międzynarodowość może niestety polegać na tym, że trzeba będzie odesłać zegarek do naprawy... w Singapurze. Firma Orient (przykładowo) twierdzi, że nie może uznać gwarancji wspomnianej na stronie creationwatches.com, gdyż sklep nie jest oficjalnym dystrybutorem ich zegarków. Polski dystrybutor Orientów też się wykręca. Czy cena rekompensuje teoretyczny brak gwarancji? Nam rekompensuje. :)

 

5. To dlaczego tak tanio?

Bo mają bliżej, bo nie ma opłat ponoszonych przez europejskiego dystrybutora, bo nie ma VATu, bo... kto to wie? Zawsze możesz wysłać zapytanie do sklepu.

 

6. Są dwie formy wysyłki – obie bezpłatne. Którą wybrać? 

Możesz wybrać bezpłatną wysyłkę obsługiwaną przez DHL. DHL dolicza jednak do przesyłki VAT i pewnie inne opłaty, które trzeba będzie uiścić przy odbiorze paczki. Czasem DHL akceptuje kwotę zadeklarowaną (zaniżoną) przez sklep w liście przewozowym, a czasem domaga się od adresata dowodu zakupu, wpłaty itp. W tym drugim przypadku wspomniane opłaty będą naliczone od rzeczywistej kwoty, za którą kupiłeś zegarek.

 

Możesz też zdecydować się na wysyłkę pocztą lotniczą (wtedy przesyłką zajmuje się... poczta!). Takie paczki są wysyłane bez pudełka. Zegarek jest pakowany w folię bąbelkową, później w miękkie etui, a na końcu w kopertę. W związku z tym Poczta Polska zainteresuje się taką przesyłką lub nie. Możesz dostać paczkę pod drzwi i nikt nie będzie chciał dodatkowych pieniędzy. Możesz też zostać poproszony o dowód zakupu, dowód wpłaty itd. Wtedy sprawa chyba jest jasna. „Do you feel lucky?” :)

 

7. To co z tymi kwotami w liście przewozowym?

Creationwatches.com deklaruje w liście przewozowym zaniżoną kwotę. NIE MUSISZ ich o to prosić, pytać, dręczyć itd. Robią to sami. Z własnej woli. Mają dobre serduszka.

 

8. Kiedy dostanę ten zegarek?

Przy przesyłce DHLem – pewnie w ciągu 5 dni. Z pocztą nie ma już tak lekko. Najpierw sklep przetwarza zamówienie (z doświadczenia – od 1 do 5 dni), później dostajesz e-mail z informacjami umożliwiającymi dokopanie się do numeru przesyłki (format RTliczbyliczbyliczbySG), który na stronie http://www.singpost.com/ będzie aktywny po kolejnych kilku lub kilkunastu dniach. Wtedy przesyłka wyrusza w świat i podróżuje bliżej nieokreślony czas (powiedzmy – od 15 do 30 dni). Paczkę możesz też śledzić na stronie Poczty Polskiej. Po dotarciu do kraju paczka utyka na jakiś czas na odprawie celnej, a stamtąd jedzie do adresata.

 

9. Czy dostanę fakturę albo paragon?

W paczce nie. Dostaniesz e-mail z dowodem zakupu, na którym będą – między innymi – dane sprzedawcy, Twój adres, model zegarka, cena zegarka i cena przesyłki (czyli 0). Ceny podane są w SGD i walucie wybranej przy zakupie.

 

10. A instrukcję?

Pewnie tak.

 

11. Płacić kartą czy przez PayPal?

To zależy od Ciebie. Jeśli korzystasz z PayPal to i tak wiesz, o co w tym chodzi. Jeśli nie korzystasz – wybierz płatność kartą kredytową. Jesteś zwolennikiem teorii spiskowych i boisz się podać Azjatom swój numer karty? Załóż konto PayPal albo kup zegarek w polskiej dystrybucji. Opłaty, prowizje, kursy walut i inne kwestie tego typu zależą od Twojego banku.

 

12. Zmiana waluty na stronie sklepu robi różnicę? 

Aktualnie (2 lutego 2018 r.) robi. Wybierając USD zamiast EUR, możesz zaoszczędzić kilka PLN.

 

13. To co, kupować?

Kup. :)

 

14. Za długo się zastanawiałem i zegarek się wyprzedał. Będą go jeszcze mieć czy przepadł na zawsze?

Nie wiadomo. Popularne modele wyprzedają się i za jakiś czas wracają do oferty. Poluj, czekaj, sprawdzaj.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem dostarczają fakturę i wszystko co niezbędne do szybkiego odprawiania paczki na granicy?

Do odprawy nie jest potrzeba faktura tylko dowód zapłaty ( scan z PP lub płatność z karty ) . Na tej podstawie + koszty transporty naliczane są opłaty .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest potrzebny koszt zegarków i koszt transportu. Wystarczy, ze nie ma wyszczególnionej opłaty za przesyłkę to nasi specjaliści naliczają podatek od przesyłki w wysokości 100 dolców. Tak miałem ja przy zakupach z USA. Dodatkowo musiałem wypełnić i przesłać pisemne, oświadczenie które przesłali mi na maila. To był jednorazowy incydent i chyba wynikał z braku wiedzy pracownika sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

 

Nie wiem jak Wy ale ja za każdym razem dostawalem fakturę na maila. Jak co ( zapytanie z UC) to jest jak najbardziej co pokazać.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rzeczywiście, było coś takiego! W paczce pusto, a te maile to kto by spamiętał. :) Już poprawiam.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy. Szczególnie dla tych co legalnie chcą sprzedawać zegarki. Zdziwiło mnie jak wyżej było napisane, że nie ma rachunków czy faktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Chce zamowic zegarek z creationwatches i przy wyborze paypal przekierowuje mnie na paypal i zada ode mnie numer karty kredytowej.

O co chodzi? Kiedys jak placilem z paypal to nie musialem miec zadnej karty kredytowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zmienić sposobu płatności? Oczywiście musisz mieć odpowiednią kwotą zasilone konto PP. Pamiętaj, że PP przelicza po nieco wyższym kursie walutę, więc zasilić musisz z lekkim zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzilo o kwote, byla niewystarczajaca. Teraz wszystko ok. Dzieki za wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na kwarcowe i solary powinno zadziałać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.