Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Fossil ME1123 Pomocy

fossil zegarek lata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 10:50

Witam serdecznie,

Sprawiłem sobie prezent na święta w postaci Fossil'a ME 1123 - wszystko pięknie gdyby nie to, że przy ruszaniu ręką wewnątrz zegarka słychać jakieś dziwne odgłosu, jakby coś tam "latało"
Zegarek ten nakręca się poprzez ruch. Na początku myślałem, że to może ten mechanizm tak hałasuje - jest to dla mnie dość denerwujące bo jestem człowiekiem wyczulonym na takie rzeczy.
Czy to normalne ?

Pozdrawiam
  • 0

#2 Hookie

Hookie
  • Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 11:02

Dość mało precyzyjnie opisałeś problem. Może zegarek po prostu "tyka"? :P
  • 0

#3 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16308 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 12:16

"Tak ma być". Sekundnik napędzany jest dodatkowym mechanizmem automatycznym. To co słyszysz, to obracający się rotor ( wahnik ) - nakręcający sprężynę.
  • 0

#4 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 12:29

Wszystko ok ;) jak pisal kolega Tarant....to co "lata" to wahnik ;)
Sprzedajacy nic Ci nie powiedzial na temat zegarka?
  • 0

#5 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 13:11

No właśnie nikt mi nic nie powiedział, jedynie, że nie trzeba wymieniać baterii bo automatycznie się ładuje poprzez ruchy ręką. Co do cykania to nie mam zastrzerzeń bo jest dość ciche i nie przeszkadza.
Czyli wszystko jest ok ? Musi tam coś latać. Odgłos jest taki jakby jakaś część była luźno. Nawet łagodne ruchy powodują taki dźwięk - co trochę denerwuje :/

Użytkownik Bero10 edytował ten post 25 grudzień 2012 - 13:14

• 0

#6 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16308 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 13:45

No właśnie nikt mi nic nie powiedział, jedynie, że nie trzeba wymieniać baterii bo automatycznie się ładuje poprzez ruchy ręką. Co do cykania to nie mam zastrzerzeń bo jest dość ciche i nie przeszkadza.
Czyli wszystko jest ok ? Musi tam coś latać. Odgłos jest taki jakby jakaś część była luźno. Nawet łagodne ruchy powodują taki dźwięk - co trochę denerwuje :/

A to też Ci prawdy całej nie powiedział "ładuje się poprzez ruchy ręką" tylko sekundnik. Pozostała część zasilana jest bateryjką.
  • 0

#7 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 21:20

Czyli co ? Będę musiał zmienić bateryjkę czy nie :P ? Szkoda, że nie wiedziałem iż jest on taki hałaśliwy :/ co nie zmienia faktu, że prezentuje się bardzo ładnie i dostojnie.
  • 0

#8 Z_bych

Z_bych
  • Użytkownik
  • 3927 postów

Napisano 26 grudzień 2012 - 14:58

Będziesz musiał wymienić baterię za czas jakiś. Miałem przez jakiś czas podobnego Fossila. Bez przesady z tą głośnością... ;)

Użytkownik Z_bych edytował ten post 26 grudzień 2012 - 14:58

• 0

#9 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 grudzień 2012 - 18:27

Szczerze to zastanawiam sie nad zwrotem. Sam zegarek jest niesamowity i bardzo mi sie podoba ale ten hałas przy kazdym ruchu reka mnie dobija. Moze moglibyście polecic jakis przyzwoity zegarek w granicach 600 zł koniecznie brazowy pasek.
  • 0

#10 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3272 postów

Napisano 26 grudzień 2012 - 19:28

Nie wiem co tam jest w środku ale moim zdaniem nadmierny hałas przy każdym ruchu ręką to duży dyskomfort. To pewnie jakiś tani automat może niedosmarowany albo niedokręcony. Spróbuj porównać w sklepie. Jeśli w każdym modelu jest taki hałas to oddaj (jak możesz) i kup sobie z brązowym paskiem. A jak nie to wymień na inny egzemplarz (jeśli możesz).
  • 0

#11 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 grudzień 2012 - 20:18

http://www.otozegark...2341_43_61.html

Moze ten bylby lepszy. Szkoda mi go oddawac, ale ten hałas jest strasznie drażniący.
  • 0

#12 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 12:05

A jeszcze takie pytanie. Czy zegarek byłby w stanie pracować bez tego '' wahnika''?
Musze w sklepie zobaczyć czy tez tak halasuje.
  • 0

#13 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 12:09

A jeszcze takie pytanie. Czy zegarek byłby w stanie pracować bez tego '' wahnika''?
Musze w sklepie zobaczyć czy tez tak halasuje.

Podobnie jak samochod bez kola zamachowego w silniku ;)-chcesz go usunac?[zegarki z naciagiem automatycznym moga chodzic bez wahnika......ale nie za dlugo ;) ,z roznych powodow.....]
Twoj jak wspomnial kolega antiquarius ma prawdopodobnie wadliwy mechanizm.....

Użytkownik cook edytował ten post 27 grudzień 2012 - 12:19

• 0

#14 Z_bych

Z_bych
  • Użytkownik
  • 3927 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 12:15

Bez wahnika nie będzie Ci działała wskazówka sekundowa. Będzie też stał cały widoczny układ kół. Odłączenie wahnika będzie się też wiązało z utratą gwarancji.
  • 0

#15 Bero10

Bero10
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 12:41

Bez wahnika nie będzie Ci działała wskazówka sekundowa. Będzie też stał cały widoczny układ kół. Odłączenie wahnika będzie się też wiązało z utratą gwarancji.

Ale ogolnie wskazówki pokazujące godzinę będą działały ? Mam nadzieje ze zegarek w sklepie nie będzie tak glosno pracował i wystarczy wymienic na inny egzemplarz. A co powiecie o tamtym atlanticu jako ewentualności ?
  • 0

#16 miloszgolek

miloszgolek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Gadu-Gadu: 4115338

Napisano 24 grudzień 2013 - 22:37

Witam,

Kupilem fossila me 1123 jak przyszedl wszystko bylo ok, lezal dwa tygodnie nie noszony w szafce i jak go teraz zalozylem okazalo sie ze zegarek sie spoznia i nie pokazuje prawidlowej godziny. Pytanie do was co moze byc przyczyna ? Zegarek jest nowy
  • 0

#17 Z_bych

Z_bych
  • Użytkownik
  • 3927 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 11:59

Być może wystarczy wymiana baterii. Ale jesli kupiłeś nowego, to powinieneś go oddać w ramach rękojmi za wady. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fossil, zegarek, lata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych