Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

przemekw

Użytkownik
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

320 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About przemekw

 • Birthday 03/25/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląsk

Recent Profile Visitors

766 profile views
 1. przemekw

  Nie tylko G...

  Ja? Nosić? Żadnego zegarka nie noszę. Wszystko do kolekcji schowane w szafie
 2. przemekw

  Nie tylko G...

  Limitowany różowy Casio PostPet
 3. przemekw

  Brak dźwięku

  To proste. Raz trzymałeś tak, że stykał się z masą, raz nie. Nie będzie. Jak ma działać skoro odizolowujesz buzzer od dekla? Dekiel "zaciąga" masę na siebie i przekazuje na buzzer. To by działało gdybyś przykleił taśmą przewodzącą prąd. Przyklej go małym kawałkiem taśmy dwustronnej jak np. do dotyków smartfonów po przeciwnej stronie (w sensie jak najdalej) od miejsca, gdzie styka się ze sprężynką. Zamykając dekiel, sprężynka będzie dociskać buzzer do niego i kontaktować, a jednocześnie taśma nie pozwoli buzzerowi przemieszczać się. I na to pewnie nikt nie odpowie. Posiadacze modeli vintage musieliby specjalnie dla Ciebie sprawdzać, otwierać i mierzyć. Szukaj jakiegoś zegarmistrza - starszego pana "dziadziusia", który dodatkowo mógł w latach '90 mieć swój mały punkt i handlować zegarkami typu Cosmo Phase, Melody, Moon Graph...
 4. przemekw

  Brak dźwięku

  Mogłeś. A wiesz dlaczego dźwięku nie było? Przyklejając nowy buzzer na taśmę dwustronną odizolowałeś go od dekla. On musi się z nim stykać, a sprężynka trafiać w dowolne miejsce mniejszej średnicy buzzera. Patrząc na zdjęcie - teraz działa, ponieważ piezo trafia rantem w dekiel. To nie jest pewne rozwiązanie i może przestać działać.
 5. przemekw

  Brak dźwięku

  Podobne uszczelki mają tak samo trudno dostępne modele vintage, np. JP-100W AE-11W AE-20W GC-10W AX-1 AX-5 AX-210...
 6. przemekw

  Brak dźwięku

  Jak popatrzysz na nowy buzzer, to jest to blaszka z dwoma kółkami (jedno na drugim). Na stronie Piekarz podawana jest średnica "D" całości i średnica "d" tego mniejszego kółka wewnątrz. Tłumacząc prosto - to, co Ci się wykruszyło, to jest to mniejsze kółko wewnątrz. Funkcję zewnętrznego koła o średnicy "D" w zegarku pełni cały dekiel zamykający. Pamiętam, że chcąc uzyskać jakiś efekt przycinałem cały buzzer "D", aby zbliżyć się do średnicy "d", ponieważ całość na deklu się nie mieści.
 7. przemekw

  Brak dźwięku

  To jest buzzer piezo. Możesz kupić np. tu: Piekarz TME Robiłem kiedyś coś takiego. Było z tym nieco zabawy, ponieważ są różne częstotliwości więc dźwięk się zmienia wraz ze średnicą.
 8. przemekw

  Nowosci Casio

  Było? Kostka zbierająca wszystkie Master of G: https://gshock.casio.com/us/products/collection/limited/g-shock-universe/ https://www.casio.com/us/watches/gshock/product.DW-5600GU-7/
 9. przemekw

  Casio Day, 6-30

  Świętujemy ⌚
 10. Sol jest? Ma ktoś jeszcze takie "zboczone" zegarki? 🤣 Tego tu nie widać, ale to są animacje i jest ich więcej 😵
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.