Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

prw6

Użytkownik
 • Content Count

  499
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by prw6

 1. https://meshok.net/item/260408489_советские_механические_часы_океан_на_ходу
 2. Brak zdjęcia mechanizmu, brak okeanowego dekla, co do ceny się nie wypowiem bo nie znam się zbyt dobrze na okeanach
 3. Nie mam tylko znalazłem w katalogu i stąd moje pytanie, były takie rzeczywiście(bo pierwszy raz widzę), czy tylko w katalogu, jak ten też jestem ciekawy czy chodzi tylko o czcionkę czy jest coś jeszcze. Skąd wiadomo, że bezel był akurat z czerwonymi cyframi?
 4. Dzięki @renqien. Dokładnie o to mi chodzi @kchrapek telemeter po angielsku, poljot i kamienie w cyrylicy i ussr po angielsku, które nie występowało na tarczach z poljot w cyrylicy. No i rozmiar "poljot" podobny do późnych angielskich, nisko i małe, te które wrzucił @Elob500 znam, obie czcionki wyżej i większe.
 5. Przeglądając katalogi natknąłem się na taki egzemplarz, tarcza to jakiś zlep angielsko rosyjski? "Telemeter" "polet" "23 kamieni" "ussr"? Istnieją takie w rzeczywistości czy tylko w katalogu można spotkać?
 6. Może to nie nowe nabytki, ale niepokazywane bo potrzebowały serwisu/spa, kilka dni, kilka wymienionych części i są
 7. Wpadło parę zegarków, ale chyba tylko ten aktualnie się nadaje do pokazania Dobre wskazówki?
 8. Równie dobrze pasuje do najnowszych nabytków, ale tam ostatni post mój więc wrzucam tu
 9. Druga w mojej kolekcji, Sława 22 kamienie
 10. Dzięki, cały balans z włosem z 17j zrobił robotę! Problem jak problem, czopu sam nie naprawię. Najdzie mnie ochota to kupię w Rosji po 80 pln. Na razie niech w końcu cieszy oko ten zegarek, działający, na nadgarstku
 11. Wiem, że składak, ale zastanawiają mnie wskazówki, słyszałem o 55g ze złotymi indeksami, ale nie ze złotymi wskazówkami, a nie kojarzę wielu innych modeli z tą lumą(a żadnego ze złotymi wskazówkami), mogło to powstać w fabryce czy od czego te wskazówki?
 12. Czy do 3017 pasuje balans od innego mechanizmu? włos?
 13. Dużo tu trzeba niestety Ale po głębszej inspekcji okazało się, że drugi(z 2, z których miałem skręcać jeden) jest w pełni kompletny i świetnie działa. Jedyna rzecz do poprawy to koło sekundowe, które to ma urwany czop i nie ma na czym osadzić wskazówki. Tak czy inaczej do umieszczenia go trzeba będzie rozkręcać cały mechanizm więc czyszczenie go nie minie. Ten ze zdjęcia rozkręciłem dziś dla sportu, jeszcze nie pracowałem na tym mechanizmie i sprawdzałem co się z czym je. Po rozkręceniu stwierdziłem, że 3133 to przy tym pikuś, ale przy skręcaniu nie było już takiej tragedii. Jutro biorę się za tamten działający. Pytanie, mechanizm ze zdjęcia jest z czarnego poljota, drugi działający jest z mołni kieszonkowej, chcę złożyć poljota, mogę po prostu przełożyć cały mechanizm mołni do poljota i gra, czy mogą być różne oznaczenia na mostkach itp itd, i w razie ewentualnej odsprzedaży ktoś się przyczepi, że to składak/franken itp itd i lepiej zachować wszystko z poljota w poljocie i dołożyć tylko brakujące części z mołni?
 14. Będzie zabawa w robienie z 2 jednego, szkoda, że nie odwrotnie. Życzcie mi powodzenia
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.