Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gekkon

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący
 1. Nówka. Orientuhren.de całkiem przypadkiem przeglądałem, zobaczyłem, że jest na stanie i po tygodniu był u mnie. W planach miałem zakup ale spośród kilku innych. Jestem póki co mega zadowolony. Muszę mu tylko jakiś pasek i może gumę sprawić.
 2. Witam Orientowiczów. Nowy nabytek doczekał się wyjścia z pudła
 3. Zdjęcia nadal słabe ale jaram się jak córka Stannisa Indeksy są piękne. Do skrócenia bransolety pewnie potrzebne jest jakieś specjalne narzędzie. Warto nabywać czy skoro to jednorazowa akcja to lepiej dać zegarmistrzowi?
 4. Zdjęcia na szybko w łazience hotelowej. Jak widać można jak się chce Żona mi cały czas powtarza, że nie umiem robić. Zlecę jej może wyjdą lepsze. Albo jutro w dzień coś spróbuję. Na razie nie mam żadnych narzędzi do skrócenia bransolety więc parę dni w pudełku poczeka. Przypadkiem przeglądałem orienthuren.de i widzę że jest na stanie to skalkulowałem na szybko PayPal czy bank i zamówiłem. Chciałem podzielić się na forum informacją że jest na stanie ale był tylko jeden. Ponad tydzień oczekiwania i jest.
 5. Trafiła się okazja kupić nowy, szybka decyzja i dziś dotarł. Jestem właśnie w Trójmieście gdzie miałem oglądać Balle, Eposy etc. Teraz będę miał z czym porównać na żywo . Nie wypełniłem wszystkich założeń bo nie zmieściłem się w budżecie ale to akurat cieszy
 6. Zegarek nie w moim guście ale recenzję się przyjemnie czytało/oglądało.
 7. Faktycznie. Zaczęła się jakoś w grudniu, wczoraj jak pisałem posta jeszcze była aktywna.
 8. Jest to tak indywidualna a jednocześnie pojemna kwestia, że można by pewnie na ten temat napisać jakąś magisterkę z zakresu socjologii, psychologii i ekonomii Myślę, że w skrócie ująłbym to dzieląc ludzi kupujących zegarki na pewne kategorie. 1). Kwestia tego w jakich kręgach się obracasz, czy ludzie zwracają uwagę na element ubioru jakim jest zegarek. I nie mówię tutaj o znajomych, przyjaciołach tylko o kręgach biznesowych, prawniczych etc. W tym przypadku zegarek często jest elementem wizerunku i traktuj to jak inwestycję w siebie, podniesienie swojej samooceny, dodatkowe punkty w oczach innych. Często pewnie też motyw do zagajenia rozmowy i rozwinięcia tematu pasji zegarkowej. O ile ją rozmówcy ją posiadają, a nie noszą zegarki tylko ze względu na wizerunek Tutaj pewnie każda kwota w ramach możliwości finansowych byłaby akceptowalna zarówno dla mnie jak i dla mojej małżonki. Mnie ten punkt nie dotyczy, praca w bluzie z kapturem jest czymś co mi odpowiada a z racji swojej funkcji/stanowiska i branży jest to ogólnie akceptowalne. Nikt nie patrzy jaki mam zegarek i czy w ogóle go posiadam. 2). Kwestia chęci posiadania tego konkretnego modelu zegarka bo po prostu gra Ci w duszy na jego widok. I znów na własnym przykładzie. Bardzo podoba mi się Omega Aqua Terra i jestem w stanie sobie na nią pozwolić. Sama chęć posiadania takiego zegarka nie spowodowała jeszcze, że go kupiłem. W to miejsce wolę kupić zegarek za kilka tysięcy a resztę wydać na dodatkowe wczasy z rodziną i jakieś drobne inwestycje. Ale to ja, po prostu moja chęć nie jest widocznie tak duża. Ktoś inny powodowany samą chęcią posiadania nie będzie się krępować i to zrobi. A czy go stać czy nie to już zupełnie inna kwestia. Osobiście nie znałem, ale słyszałem o ludziach biorących kredyt na wymarzony zegarek. A potem oglądających go tylko na kanapie w salonie bo strach wyjść z nim na ulicę. 3). Kolekcjonerzy. Tych pewnie też dałoby się podzielić na dodatkowe podkategorie, ktoś kieruje się wyglądem zegarka, ktoś inny jego wnętrzem, jeden zbiera nowości, kolejny vintage. 4). Użytkownicy. Ludzie, którzy po prostu traktują zegarek jako narzędzie a nie biżuterię. Pewnie ich grono znacznie się zmniejsza z postępem technologii. 5). Chęć podkreślenie swojego statusu społecznego/materialnego, zwał jak zwał, mimo tego, że środowisko w jakim ludzie Ci się obracają niekoniecznie tego wymaga. To tak pokrótce, bo pewnie po głębszym zastanowieniu skategoryzowałbym to lepiej. Dodatkowo należałoby wyjaśnić czy mówimy tutaj o ludziach kupujących i posiadających jeden zegarek czy kilka bo to też pewnie ma wpływ na odpowiedź, tego którego zapytasz. I każda z tych kategorii zupełnie inaczej odpowie na pytanie ile zegarek powinien kosztować. Ja ze swojej strony odpowiem tak, zawsze kieruję się rozsądkiem, nie jestem aż takim miłośnikiem i kupię zegarek tańszy niż taki na jaki mnie stać. Ilu ludzi tyle odpowiedzi.
 9. Oczywiście nie ma co porównywać historii lądowania na Księżycu do noszenia zegarka przez aktora ale deprecjonowanie jego osiągnięć nie jest potrzebne żeby powiększyć znaczenie Moonwatcha. Dwukrotny zdobywca i ośmiokrotnie nominowany do Oscara, aktorem ze średniej półki. Ok. Nie wiem też czy na wypromowanie zegarka nie miał wpływu jego udział w rajdach samochodowych, gdzie osiągał bardzo dobre wyniki (2 miejsce w LeMans, 4 mistrzostwa USA). Działalność filantropijna. To wszystko złożyło się na cenę tego konkretnego zegarka, bo został bardzo dobrze wypromowany w ogólnie pojętej popkulturze. Pytanie z jakich powodów ludzie kupują zegarki. Dla Ciebie większe znaczenie ma, że model był na Księżycu a dla kogoś innego, że nosił go jakiś aktorzyna. Ilu ludzi tyle powodów. A powody hype'u nie są dla producenta istotne, ważne, że interes się kręci.
 10. Na zegarownia.pl można Enterprise czarnego z lupką nabyć za 3867,50 (rabat 15%). Jakby ktoś się skusił po pozytywnych opiniach Edit: Tomking a miałeś na żywo możliwość porównania Victory i Enterprise czy tylko zdjęcia?
 11. Myślałem, że mówisz tylko o wersji anglojęzycznej strony oficjalnej Balla bo takiego linka wkleiłeś. Skoro nie ma na żadnej z podstron językowych to rzeczywiście dziwna sprawa.
 12. Podobnie na ang. wersji strony nie ma wcale Fireman Victory dla mężczyzn. Na niemieckiej natomiast jest. Także tym bym się nie sugerował.
 13. Wydaje mi się, że nie, bo Enterprise jest tylko w dwóch wersjach kolorystycznych czarna/biała. Victory czarna/biała/srebrna(perłowa)/niebieska plus mają być nowe wypusty, tarcza z gofrownicą i promienista przypominająca Seiko Presage Coctail.
 14. Na stronie Balla jest tylko kilka miast, które mają oficjalną dystrybucję. https://ballwatch.pl/sklepy/ A kolega, który jest dystrybutorem jaki ma nick? Chętnie się skontaktuję bo im więcej oglądam różnych zegarków tym bardziej jestem przekonany do Fireman Victory. Wiem że zabrzmi to jak herezja ale podoba mi się nawet bardziej od Omegi AT. Może dlatego, że mimo że w zasięgu cenowym się znajduje to sumienie mi nie pozwoli wydać 20k na zegarek. A może żona, sam nie wiem Ale to chyba kwestia tego że Omega ma więcej sportowego zacięcia w wyglądzie, które mi nie do końca leży.
 15. Jak substytut to OS GMT boazeria https://massdrop-s3.imgix.net/img_thread/3tBjqtmCTr6V1hlgidFL_E92633E833BC40D88C6196C097E632E3.jpeg?auto=format&fm=jpg&fit=min&w=796&dpr=1&q=70 Tylko dostać go będzie Ci pewnie ciężko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.