Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

incubus05

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Początkujący

Recent Profile Visitors

103 profile views
 1. Szanuję Twoje zdanie, każdy z nas zostaje przy swoim;-)
 2. W kwestii "bezobslugowosci" jest jeszcze opcja kwarca z sasilaniem solarnym/slonecznym. Odpada wymiana baterii co 2-3 lata, capacitor pewnie posluzy dobre 10-12 lat, a i jego wymiana po tym czasie to niewielki koszt I kolejne dlugie lata bez jakiegokolwiek myslenia o tym 😉. A jesli to jest model z synchronizacja radiowa to nie musisz sie w ogole martwic o korekte czasu. Jedyne co musisz z takim zegarkiem robic, to go nosic I cieszyc sie nim. Pozdrawiam.
 3. Jak najbardziej Promastery są zarówno kwarcowe jak i automatyczne. Co do pytania nr. 2: nigdy nie słyszałem o wadliwej serii mechanizmów eco-drive. Wszystkie typy są wysokiej jakości. Ja sam mam w swoich Citkach kilka różnych: H145, J850, E168 i wszystkie trafiają w indeksy :-). Generalnie różnią się wieloma rzeczami/komplikacjami, stąd taka mnogość oznaczeń. I tak np.: Umieszczenie datownika, data tylko z dniem miesiąca lub z też z dniem tygodnia, moduł GPS, odbiornik sygnału z zegara atomowego, chronograf, glębokościomierz, czas światowy, GMT, czas 24-godzinny, wskaźnik rezerwy chodu itp. Zdecydowana większość ma w specyfikacji producenta +- 15 sek/mc jako dopuszczalna odchyłka. Oczywiście w przypadku tych z GPS oraz zegarem atomowym jeśli łapią sygnał to nie ma mowy o znaczących odchyłkach w ogóle;-)
 4. Seria Promaster to zegarki przeznaczone do profesjonalnego użytkowania. Są podzielone na trzy kategorie: land, sky i marine. Charakteryzuje je wyższa niż podstawowe modele jakość wykonania, lepsze mechanizmy (co za tym idzie także większą dokładność). Posiadają certyfikację ISO. Dodatkowo te z wyższej półki cenowej mają jeszcze np. glębokościomierz, alarm dekompresyjny (divery), wysokościomierz baryczny (land i sky), suwak logarytmiczny (sky).
 5. Chodzilo mi bardziej o dokrecanie sprezyny za pomoca koronki 😉
 6. Dzieki - a jak z dokladnoscia chodu? On ma dokrecanie koronka, prawda? Na tym nato mu calkiem ladnie. Korci mnie teraz taki sikorek. Ten albo escapement time. Ten drugi ze wzgledu na wymiary.
 7. I jak się nosi? Jakie ogólne wrażenia po kilku dniach używania? Zakładając oczywiście, że był noszony 😉
 8. https://m.olx.pl/oferta/zegarek-citizen-CID87-IDGMNI1.html?reason= Hmm, na pierwszy rzut oka myślałem że oryginał. Ale te wskazówki, koronka, logo na deklu...
 9. Nowy pasek zawsze przyjemnie odświeża posiadany zegarek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.