Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lotus

Użytkownik
 • Content Count

  387
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

170 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Lotus

 • Rank
  Dawniej "Makao"
 • Birthday 03/08/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

508 profile views
 1. W każdym salonie zawsze mówili że chcieliby zadowolić zwykłego klienta a nie handlarzy i flipperów. Teraz jeśli rozumiem mówią to samo a czas pokaże co zrobią.
 2. Świetny model z mechanizmem Breitlinga. Trudno się do czegokolwiek przyczepić prócz grubości koperty ale ok to Tudor przecież ... Raczej do większych nadgarstków choć na pasku pewnie siądzie większości.
 3. To co widzę w nowym kermicie na zdjęciach to póki co ta sama przeciętna emaila na bezelu, nieco szersze zapięcie niż w schodzącym modelu i próba odchudzenia zegarka poprzez jego powiększenie😊do niespełna 41mm. Jednak rezerwuje prawo do zmiany rekomendacji po zobaczeniu zegarka na żywo.
 4. Hulk przez większość swojej produkcji był modelem wysokorabatowanym, niszowym oraz nie był traktowany poważnie. Rzeczywiście jako całość nie powala kolorystycznie: piękna tarcza jest połączona ze sprawiającym wrażenie emaliowanym na zielono bezelem. Rolex nigdy nie rozpieszczał suba kolorami w stali i to jest główny powód dla którego zupełnie przeciętny zielony schodzi. Prawdopodobnie gdyby nie korona na tarczy jego sprzedaż byłaby bardzo niska.
 5. Teraz na zakupy ruszył gruby portfel kolekcjonerski bo jest jeszcze sporo nówek 2019/2020 na wtórnym. Przez najbliższe pół roku hulk poszuka punktu wsparcia na 80-90 niezależnie od szczytowania na 100. Kiedy tłuste łososie dokonają swoich inwestycji to ceny spadną w rejony dzisiejszych gdzie wejdzie do gry mentalnie nakręcony entuzjasta. Z sejfów płotek ruszą wtedy hulki z 2017 jak nowe, tylko mierzone do zdjęć😊.
 6. Absolutnie nie mam żalu że nie dzielisz się swoim poglądem na temat przyszłości i trendów. Cieszę się że zauważyłeś co się dzieje z hulkiem bo sytuacja jest dynamiczna i ciekawa. Moja rekomendacja pozostaje bez zmian.
 7. P.S No tak na chrono już dzisaj wysyp hulkow za 90+ a i są oferty za 100+ Tak jak pisałem , zaczęło się ...
 8. To co mogę Tobie kolego polecić to zrobić rzeczywiście print screen tego co napisałem. Przytyki natury osobistej, jak zwykle zostawiam bez komentarza. na naszym alledrogo jest już hulk za 94. Na chrono pewnie 100 pęknie albo już pękła. Ta histeria skończy się w pierwszej połowie 2021
 9. Jeśli chodzi o 2020, podsumowałbym go w następujący sposób: 1. Rolex potwierdził leniwość. 2. Żaden z tegorocznych wypustów nie osiągnie statusu legendarny model. 3. Rolexowy Sub tak jak seamasterowa Omega 2018 stał się zegarkiem lepszym technologicznie i gorszym designersko. Przy czym Sub będzie praktycznie niedostępny, jak np Pepsi. 4. Wzrośnie ranga OP dzięki modelom 36mm. Słowo entry level przy tym modelu odejdzie do lamusa. 5. OP41 będzie szeroko dostępny i niczym Swatch przyciągnie Rolexowi nowych klientów. Będzie to model stosunkowo słabo trzymający wartość. Częsty bywalec bazarków kiedy właścicielem stanie się entuzjasta. 6. Sky dwellera i mniejszych DJ nie komentuje bo nikogo nie interesują.Bedą ladacznikami.
 10. Spekulacja. Hulk idzie na 100tys pln i przy pierwszej zrealizowanej transakcji , następnego dnia handlarze podniosą znowu. Rekomendacja jest jednoznaczna: teraz nie kupować, pod koniec pierwszego kwartału 2021 ceny hulka spadną do 60.
 11. Trzeba na chłodno patrzeć na mechanizmy dzisiejszego rynku bo tam nie ma czynnika emocjonalnego w tym procesie. 1. Rolex dyktuje tempo, wysyła do AD co chce a nie to o co AD prosi. W związku z tym w takiej paczce zestaw jest tak dobrany aby król realizował korporacyjne targety. 2. Duży AD, sieciowy zorientował się że dostaw jest mniej, że dystrybucje trzeba ustawić podobnie jak producent , scentralizować, pchać paczki a nie sztuki do odbiorców. Dlatego duży handlarz dostanie gorący sportowy model i pare nikomu niepotrzebnych modeli w takich proporcjach aby wyjść na swoje. 3. Kupiłeś 2 czy 3 Rolexy? Jesteś ważnych indywidualnym klientem AD ale nie dostaniesz za to gorącego modelu bo musiałbyś tyle brać co miesiąc.Dlatego AD nawet Ciebie nie zachęca do zaliczek choć z uśmiechem na twarzy przyjmie . 4. To kiedy dostaniesz swój gorący model zależy od dostaw i od tego jak danemu AD schodzą nikomu niepotrzebne modele. 5. Im większy rynek tym lepsza dostępność bo tam lokuje król duże paczki. PL nie gra w 1 lidze.
 12. Nowy Kermit jest skazany na sukces. Warto jednak podkreślić kilka kwestii: 1. Bazując na zdjęciach, kermit wygląda jakby wrócił z serwisu i dostał zastępczy bezel. To zwykły składak jest. 2. Na bezrybiu i rak ryba: poza OP41 , Rolex niczym nie zaskoczył i dlatego pisze się o kermicie więcej niż powinno. 3. Kierunek Rolexa to masowy klient, nowy klient a modele zaprezentowane w 2020 nie będą zaspokajały wysublimowanych gustów. Rozpoczyna się era fashion w Rolexie. 4. Rolex dał właścicielom schodzących referencji powód aby nie kupować nowszych modeli. 5. Być może na starcie dostępność będzie ciut lepsza, jestem w stanie uwierzyć w tą bajkę . Natomiast na nowego suba będzie się czekało od 5 do 7 lat i tym samym nowa generacja przestaniecbyć dostępna na rynku. Rekomendacja dla entuzjastów jest jednoznaczna. Kupujcie dotychczas funkcjonujące referencje bo przyszłe upgrades nie spełnią Waszych oczekiwań.
 13. Nie martw się jeśli masz inne zdanie w dyskusji niż kilka osób. Inteligencja się nie sumuje.
 14. W przypadku obecnej referencji mogę pogratulować decyzji i odwagi. Exp2 to jeden z nielicznych modeli króla który ma więcej wad niż zalet.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.