Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bartosz Sokolow

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Początkujący

About Bartosz Sokolow

 • Birthday 04/11/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  Toczenie drewna

Recent Profile Visitors

35 profile views
 1. Bry... Nie wiem, czy okazja, ale ja nabyłem. Bardzo ładny i sprawny werk 1601 https://www.olx.pl/oferta/mechanizm-zegarka-z-tarcza-CID87-IDnSJ9i.html
 2. Bry... Poszukuję tarczy do Komandirskiego jak ze zdjęcia, oczywiście w lepszym stanie niż ta ze zdjęcia. Wiem, że łatwo nie będzie...
 3. Witam, Poszukuję elementów mechanizmu datownika do werku wostoka 2414. Krzywkę z bolcem - najlepiej 2 sztuki Sprężynkę powyższej krzywki.
 4. Witam, Poszukuje tarczy do Komandirskiego jak ze zdjęcia. Udało się "trupka" uruchomić - miał wykruszony jeden kamień w kotwicy. Zostanie jeszcze dobrać szkiełko i "dopieścić" wskazówki.
 5. Nie znam się ale się wypowiem

 6. Bry... Takie dwa Komandirskie... Jeden "sprawny" - chodzi ale tylko na leżąco. Jak się go obróci werkiem do góry, to staje. Jak się trochę covid uspokoi to pójdzie na przegląd. Drugi zmasakrowany strasznie. Można go nakręcać w nieskończoność. Ustawianie godziny nie działa. No i braki jak widać. Będzie materiał do nauki konstrukcji zegarka.
 7. Dlatego go kupiłem Jak go znalazłem to popatrzyłem na tarczę, wskazówki i datę na werku. Na balans zwróciłem uwagę jak już go miałem w ręce. Ale balans traktuję trochę jak część eksploatacyjną - w tym przypadku.
 8. Bry... No i się wciągnąłem... Na start zbieractwa poszedł Start Czy oryginał, czy składak? Nie wiem. Mi się podoba. Chyba balans nie jest oryginalny.
 9. Bry... Dziękuje, Zegarek ma raczej pełnić rolę ozdobnej pamiątki rodzinnej niż być używany - trochę szkoda. Co do szkiełka, to chcę je wymienić, ale broń Boże nie wyrzucać. Poprzednie zdjęcia nie oddają jego stanu, więc poniżej dokładny stan - trzy konkretne pęknięcia na brzegach (godz. 3, 12 i 9) i rysy które się raczej nie spolerują, bo to zmiany wewnątrz samego szkiełka...
 10. Oj nie... Pomysł na zbudowanie drewnianego zegara wpadł mi do głowy już kilka lat temu. Ale jakoś nie ma czasu się za to zabrać.
 11. Bry... To chyba będzie dobry dział Po moim dziadku odziedziczyłem kilka zegarków. Geneva sport z zerwanym włosem (pojechał już do specjalisty), No name "szwajcar" (zostawiony w rozliczeniu za naprawę Genevy) i Pobieda... Pabieda z 55 roku (2-55) na werku. Od śmierci mojego dziadka czyli 40 lat leżała w szufladzie. Po nakręceniu pięknie ruszyła i chodzi. Po tygodniu chodzenia nie wykazuje spieszenia ani spóźniania się. Wymaga jednak wymiany szkiełka, bo jest popękane i czyszczenia koperty, bo ma na sobie wiekowy brud - pot, kurz i śniedź z teleskopów. Chcę w nim wyczyścić wymienić szkiełko i wyczyścić kopertę. Mechanizmu nie będę ruszał, bo chodzi ładnie. Nie wygląda też, żeby ktoś w nim kiedykolwiek grzebał (przynajmniej moje laickie oko tak twierdzi).
 12. Bry... Po moim dziadku odziedziczyłem kilka zegarków. Geneva sport - zerwany włosów. Zegarek pojechał już do specjalisty. No name "szwajcar" - zostawiony w rozliczeniu za naprawę Genevy Pobieda... Pabieda z 55 roku (2-55) na werku. Od śmierci mojego dziadka czyli 40 lat leżała w szufladzie. Po nakręceniu pięknie ruszyła i chodzi. Po tygodniu chodzenia nie wykazuje spieszenia ani spóźniania się. Wymaga jednak wymiany szkiełka, bo jest popękane i czyszczenia koperty, bo ma na sobie wiekowy brud - pot, kurz i śniedź z teleskopów. Jak ogarnę wstawianie zdjęć to napiszę więcej.
 13. Witam wszystkich. Zawsze ciekawiły mnie zegarki. Jak byłem mały, to sprawdzałem jak bardzo można "nakręcić" balans, czego efektem było pourywanie włosów. I tak skończył mój komunijny Poliot (właśnie jest u zegarmistrza na wymianie włosa) i Cornavin - ten czeka na decyzję co z nim. Bartnik i Podwapinski stoją na półce (prawie wszystkie). W planach jest budowa drewnianego zegara ściennego - plany jakieś już mam, teraz tylko kwestia czasu....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.