Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bartosz Sokolow

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

About Bartosz Sokolow

 • Birthday 04/11/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  Toczenie drewna

Recent Profile Visitors

50 profile views
 1. a to prawda, można była kupować ruski dosłownie na kilogramy - i używane i nowe ja wtedy chodziłem po płyty ("oryginalne" oczywiście), narzędzia i sprzęt wędkarski, a o zegarkach miałem zdanie - "wodoodporność ruskiego zegarka polega na tym, że jak do ruskiego zegarka wleje się woda, to już się nie da wylać" - ale człowiek był młody i głupi - czas leci, a ja nadal głupi jestem...
 2. totalnie partyzancka... - bez wyjmowania mostka i włosa z werku ustawiłem regulację max na "-" co pozwoliło ustalić ułożenie włosa - następnie przesuwałem regulację w stronę "+" i obserwowałem zachowanie włosa - w miejscu gdzie włos zaczynał się odginać (co znaczyło, że punkt mocowania w ramieniu regulacji ciągnie włos w którąś stronę) dokonywałem delikatnego przegięcia włosa pęsetą tak by regulacja nie powodowała odginania czy dociskania włosa - tak dojechałem do "+"
 3. mkoch - dzięki za sugestię. Zajrzałem do włosa i rzeczywiście nie jest on idealny - czy sklejony? Nie wiem. Na pewno nie jest ładny i równy, a układa się bardziej jak pawie oko. Boję się go dotykać celem prostowania, bo boję się że tylko popsuję. Wczoraj tylko poszturchałem go delikatnie igiełką i ustawiłem regulacje na "0" - przez 12 godzin odchyłka -1 minuta było tak: i jednak odważyłem się na poprawienie włosa:
 4. Witam, Mam zegarek Wostok Komadirski na mechanizmie 2414. Zegarek kupiłem jako trupa do uczenia się budowy mechanizmu. Szczęśliwie udało się zegarek rozebrać, wyczyścić i złożyć. Po tym zabiegu zegarek ożył i nawet udało się ustawić dokładność chodu na poziomie +1 minuta na dobę. Po jakiś 2 tygodniach noszenia zegarek zaczął przyspieszać. Mimo ustawienia regulacji balansu na max - zegarek robi +20 minut na dobę. Zegarek chodzi w każdej pozycji i w każdej spieszy. Gdzie szukać przyczyny?
 5. Mogę mieć coś podobnego. Sprawdzę wieczorem i dam znać Mam koronkę która wygląda podobnie, ale jest na wałek 2~2,5mm średnicy i w środku nie ma gwintu
 6. Witam, Dostałem ostatnio niespodziankę. Taki noname w stanie prawie NOS Na cyferblacie zero marki, tylko Quartz i Made in USSR A w środku 2456 chyba poljotowskie. Sprawdzane "na krótko" z inna baterią - działa. Czekam na właściwą SR69
 7. Bry... Nie wiem, czy okazja, ale ja nabyłem. Bardzo ładny i sprawny werk 1601 https://www.olx.pl/oferta/mechanizm-zegarka-z-tarcza-CID87-IDnSJ9i.html
 8. Bry... Poszukuję tarczy do Komandirskiego jak ze zdjęcia, oczywiście w lepszym stanie niż ta ze zdjęcia. Wiem, że łatwo nie będzie...
 9. Witam, Poszukuję elementów mechanizmu datownika do werku wostoka 2414. Krzywkę z bolcem - najlepiej 2 sztuki Sprężynkę powyższej krzywki.
 10. Witam, Poszukuje tarczy do Komandirskiego jak ze zdjęcia. Udało się "trupka" uruchomić - miał wykruszony jeden kamień w kotwicy. Zostanie jeszcze dobrać szkiełko i "dopieścić" wskazówki.
 11. Nie znam się ale się wypowiem

 12. Bry... Takie dwa Komandirskie... Jeden "sprawny" - chodzi ale tylko na leżąco. Jak się go obróci werkiem do góry, to staje. Jak się trochę covid uspokoi to pójdzie na przegląd. Drugi zmasakrowany strasznie. Można go nakręcać w nieskończoność. Ustawianie godziny nie działa. No i braki jak widać. Będzie materiał do nauki konstrukcji zegarka.
 13. Dlatego go kupiłem Jak go znalazłem to popatrzyłem na tarczę, wskazówki i datę na werku. Na balans zwróciłem uwagę jak już go miałem w ręce. Ale balans traktuję trochę jak część eksploatacyjną - w tym przypadku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.