Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scapin

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Scapin

 1. Ok, jeśli taki urok bakelitu, to nie ma problemu, ale dobrze, że podpytałem, teraz jestem spokojny😉
 2. Nie, w sumie nie przeszkadza za bardzo. Zegarek bardzo mi się podoba i ta bakelitowa ramka z wtopionymi indeksami też. Próbowałem zrobić zdjęcie jak to u mnie wygląda, ale ciężko to uchwycić. Byłem ciekaw, czy to jest powtarzalna cecha i chyba jednak tak😜
 3. Szczerze mówiąc, to na tym zdjęciu nie widzę żadnych rysek, pewnie dlatego, że ramka jest biało-niebieska. Co do tych drobnych kropek-wżerów, to widziałem je na zdjęciach także w tym wątku, ale na czarnej ramce. Podejrzewam, że w tym kolorze lepiej to widać. Może jeszcze ktoś wrzuci jakieś fotki.
 4. Mam pytanie do właścicieli Squale 60 atmos z czarną ramką bakelitową. Zegarek kupiłem jako nowy, nie wyjmowany wcześniej z pudełka, ale po paru dniach zauważyłem, że rzeczona ramka posiada takie drobniutkie wżery oraz trochę włoskowatych rysek. Na pewno były od nowości. Jak to wygląda u Was? To chyba jakieś niedoskonałości w produkcji, załączam foto zapożyczone z zagranicznego forum; tutaj przypadek jest bardziej drastyczny niż u mnie (zegarek oczywiście zupełnie nowy), ale dobrze obrazuje problem.
 5. Ja swojego 60 atmos kupiłem w sklepie niemieckim, ale też mieli ostatnie egzemplarze i twierdzili, że na razie nowych dostaw nie będzie.
 6. Przyłączam się do klubu😊. Póki co wymieniłem oryginalny pasek, do którego kleiło się wszystko i po jednym dniu noszenia był cały w białym nalocie. Mechanizm chyba był regulowany, bo na razie, po tygodniu użytkowania zegarka opóźnienie wynosi 1 sek.
 7. Chwila relaksu po jesiennych porządkach w ogrodzie😀
 8. Co prawda bez złotych akcentów, ale jak najbardziej w stylistyce retro.
 9. Moim zdaniem obie tarczę są oryginalne, ta po lewej jest młodsza. Mam Worldmastera z taką właśnie tarczą, pochodzi z końca lat 80 ub. wieku.
 10. Posiadam model Hammerhead. Wydaje mi się, że siedziba firmy jest jednak na Dalekim Wschodzie. Kupiłem, bo cena była o 200 € niższa niż sugerowana przez producenta wynosząca prawie 700€. W środku siedzi podobno ETA 2824-2, gdyż mam jeden z pierwszych egzemplarzy. Potem pakowali Sellitę SW200-1. Jakość przyzwoita, ale za 700€ nie jest to jakaś super okazja. Marka reaktywowana, firma przestała istnieć podczas kryzysu kwarcowgo. Należała chyba do Yemy, która pod nazwą Le Jour sprzedawała zegarki na rynku amerykańskim.
 11. To prawda, wybór jest ograniczony w takim rozmiarze, przy 40mm jest trochę więcej propozycji. Może dlatego cena rośnie, brak konkurencji.
 12. Bardzo podoba mi się Blue Gilt, świetna tarcza, ale w opcji na bransoletce z koralików ryżu w cenie ponad 800 € to już lekka przesada.
 13. Tak jest, mam ten zegarek i ma zwykły nr seryjny, a nie limitowany do określonej liczby sztuk. Mechanizm oczywiście 6r15.
 14. Przecież to nie jest ten zegarek. Zobacz jak wygląda bezel (kolor) i wkładka, koperta, dekiel. Sekundnik ma inny kolor.
 15. A co to za cudo? Tarcza wygląda jak oryginał. Reszta już nie: https://www.olx.pl/d/oferta/seiko-padi-automatic-200m-CID87-IDKoJno.html
 16. Jak na tamte czasy (początek lat siedemdziesiątych), to faktycznie była duża linia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.