Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mazix

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Początkujący

Recent Profile Visitors

88 profile views
 1. Czołem szanownym forumowiczom, byłby któryś z was w stanie powiedzieć coś na temat tego zegarka? Na tarczy ma napis "Schweizer Watch ANCRE". Z tego co wyczytałem w internecie, napis ancre oznacza zastosowanie wychwytu kotwicowego - czyli sprzęt nie byle jaki, nowoczesny. Nie kłamali, dostrzegłem tam wychwyt kotwicowy. Ponoć chwalono się tym w latach 1870-1920. Sam mechanizm, jak widać na zdjęciach, ma napis "swiss made" i informację, że łożyskowany jest na 15 kamieniach. Zegarek jest w stanie... takim jakim widać. Mimo wszystko szarpnąłem się na te 10 zł i kupiłem, bo mnie zaciekawił.
 2. W pełni się zgodzę, że broń palna jest bardzo skutecznym narzędziem do zabicia kogoś. Podobnie jak siekiera, nóż i wiele innych rzeczy. Nie twierdzę, że są bardziej niebezpieczne, tylko są "popularniejszym" narzędziem zbrodni.
 3. O co Ci chodzi? Cały czas jestem w temacie wypowiadania się o moim zdaniu na temat dostępu do broni, a mój post, którego się czepiasz to odpowiedź na zadane w wątku pytanie od jego autora.
 4. Toż Ci piszę, że rozpatrując CELOWE użycie samochodu do zabicia kogoś być może wyjdzie że jest mniej groźny. Nie ma rzecz jasna takiej statystyki, więc zostawmy to w spokoju i skupmy się na zabójstwach z użyciem "narzędzia niebezpiecznego". Jak sam stwierdziłeś, do zabicia kogoś można użyć nawet widelca. Japońska yakuza, czy chińskie triady nie używają broni palnej, bo jest zbyt głośna, a za nielegalne posiadanie i używanie broni grożą olbrzymie kary.
 5. Nie pisałem nic, że jestem zwolennikiem ograniczenia dostępu do noży i samochodów. Stwierdziłem fakty, by pokazać, że dostęp do broni palnej wcale nie skutkuje masakrami, bo jeśli ktoś chce kogoś zabić to zrobi to czymkolwiek. Myślę, że każdy prócz Ciebie zrozumiał o co mi chodzi...
 6. To u ciebie brakuje logiki. Kompletnie nie ma znaczenia co do czego zostało stworzone. Liczy się efekt. Fakty są takie, że zabójstwa z broni palnej to margines. Ok, uczepiłeś się tych samochodów, więc zostawmy je w spokoju, pewnie niewielu ludzi używa go do zabójstwa z premedytacją. Ale noże, siekiery itd stanowią większość narzędzi użytych do zabójstw. No i co w związku z tym? Należy ograniczyć dostęp do tych narzędzi?
 7. To i to może zostać użyte to zabicia człowieka z premedytacją. Podobnie jak wiele innych rzeczy. To co się stało parę lat temu w Nicei czy Berlinie to nie był wypadek.
 8. 635 przestępstw przy użyciu broni palnej w 2020, w tym 23 zabójstwa i usiłowania zabójstw. Wygląda na to, że noże i samochody są znacznie bardziej zabójcze. Dodajmy jeszcze, że nie da się ująć w statystykach sytuacji, w których broń kogoś uratowała, zapobiegła przestępstwu. Pamiętam sytuację sprzed 20 lat, szedłem z tatą w zimowy wieczór po osiedlu i napotkaliśmy zbirów, którzy męczyli jakiegoś chłopaka. Trzymali go we trzech przyciśniętego do przystanku autobusowego, jeden przyłożył mu nóż do szyi. Żądali pieniędzy. Jako, że tata ma pozwolenie na broń i często z nią chodzi - nie wahał się. Podszedł do nich, pokazał kaburę z cezetką i niecenzuralnie nakazał im odczepić się od chłopaka. Spieprzali gdzie pieprz rośnie, przerażony chłopak podziękował za uratowanie z opresji i poszedł w swoją stronę.
 9. Broń mi zaraz w kogoś wystrzeli, bo niestety jako Polak jestem "głupi i porywczy"🙄
 10. A to uważaj, nie byłbym tego taki pewny. Sama nowa, oryginalna eta 2824-2 swiss made w detalu to około 200 dolarów... Co to za sklep? EDIT. Już widzę, jomashop. Sklep pewny, cena dobra. Nic tylko brać!
 11. Jestem zrzeszony w stowarzyszeniu strzelecko-kolekcjonerskim, to kwestia opłacenia składki 20zł/rok i tyle. Uzyskanie pozwolenia kolekcjonerskiego, sportowego jest bardzo łatwe. Większość moich znajomych posiada broń. Gdzie są te strzelaniny? Nie uważam, że są "zbyt głupim i porywczym narodem na posiadanie broni"... Więcej szacunku proszę.
 12. Jestem zwolennikiem pełnego dostępu do broni dla każdego obywatela, który nie był nigdy karany za przestępstwa typu robienie burd po pijaku i ogólnie związane z niekontrolowaniem gniewu. Z resztą, jestem w trakcie wyrabiania pozwolenia na broń kolekcjonerską - na prawdę nie jest to trudne, może to zrobić prawie każdy. Czy mamy przez to strzelaniny na ulicach? Nie. Wada taka, że z tym pozwoleniem nie mogę chodzić z naładowaną bronią po ulicy, czyli de facto wyklucza to możliwość samoobrony. Powszechny dostęp do broni i ODPOWIEDNIE PRAWO ograniczyłyby liczbę gwałtów, kradzieży, włamań, pobić. Przestępca wiedziałby, że decydując się na napadnięcie kogokolwiek, może ponieść najwyższą karę.
 13. Faktycznie, wyglądają jak bliźniaki. Wybrałbym na twoim miejscu Tissota, bo napis Calvin Klein na zegarku to siara (marka modowa). Choć uczciwie muszę przyznać, że ten CK wygląda na ciekawy sprzęt w niezłej cenie, a nawet ma estetyczniej wykończone wycięcie na datę względem Tissota. W tej cenie można dostać o wiele badziewniejszego majtkowca. Ostatnio wymieniałem baterię w armanim kolegi... W środku był mechanizm za dolara w ogromnym, plastikowym kokonie, by nie latał w kopercie. Złapałem się za łeb, gdy powiedział, że dał za ten zegarek 800 zł 😫
 14. Zobacz w internecie jak powinien wyglądać breitling i oceń.
 15. Wydaje się to prawdopodobne. Plastik pewnie byłby odporniejszy. Chyba kupię sobie jakieś casio z WR100 do takich celów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.