Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

cjareck

Użytkownik
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1541 Guru zegarmistrzostwa

About cjareck

 • Birthday 05/10/1980

Kontakt

 • Strona WWW
  www.umk.pl/~jcentek
 • Skype
  cjareck

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Hobby
  Historia, nauka języków obcych

Recent Profile Visitors

795 profile views
 1. cjareck

  Doxa

  Nie mam pojęcia szczerze mówiąc
 2. cjareck

  Doxa

  Tak, jak już pisałem wygląda na to, że koperta jest że złota próby 585. Tskie ma punce.
 3. Przecież koperta jest złota. Ma odpowiednie punce. Z pewnością ie jest bezwartościowa chociażby z tego względu
 4. Takie pytanie, to lepiej w radzieckich zadać W każdym razie galeria zegarków Mir jest tu: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/mir Jest parę podobnych, datowane są na początek lat 60-tych.
 5. Szczerze mówiąc, to spróbuję tę sprężynę wstawić, jak była. Jeżeli się nie da, będę kombinował z hakiem. Po prostu z jednej strony znam swoje możliwości, a z drugiej idą zimne dni i praca w garażu będzie musiała zostać przerwana do wiosny. To jeszcze do rozważenia w każdym razie. Tymczasem udało mi się bez problemu wyjąć obie sprężyny z bębnów. Niesamowity kontrast - o ile sprężyna chodu była sucha, o tyle ta druga skrajnie ufajdana w jakiejś mazi... Jeżeli chodzi o wspomniany przeze mnie zębnik, to proszę Mam nadzieję, że da się po prostu wyciągnąć ten drut i wcisnąć nowy, ale pewnie zębnik trzeba będzie rozebrać?
 6. Nazwa firmy jest napisana na werku - Juvenia. Więcej informacji nie znalazłem. Ktoś bardziej obeznany niech się wypowie.
 7. Nie macie widzę dobrych wieści dla mnie. Myślałem, że będzie łatwo i przyjemnie. Hak to jedno, jeszcze sprężyna poprawy otworu będzie potrzebowała w takiej sytuacji... Co do wymiany haka, kiedyś oglądałem to. Będę musiał powtórzyć i zastosować w praktyce...
 8. Wreszcie wziąłem się za czyszczenie HAU. W miarę postępów będę pewnie Was męczył pytaniami Myślałem, że będzie łatwo, ale czeka mnie zębnik latarniowy z rozwalonym drutem oraz wygięte przeze mnie koło, ale to potem. Teraz kwestia sprężyny (swoją drogą zegar niby się "wychodził" i "wybił", ale trochę energii sprężynom zostało, ale dałem radę ). Otóż sprężyna, a raczej jej mocowanie o bębna wygląda tak: Rozumiem, że do jej wyjęcia trzeba po prostu wykręcić tę śrubę? Bo odkręcanie nakrętki to chyba zbyt skomplikowane? Chociaż jak widzę dopiero teraz - to jest robota jakiegoś zegarmistrza, bo obok widać rozwalony oryginalny koniec sprężyny, prawda?
 9. cjareck

  Metron katalog

  Szkoda, że nie dałeś znać, może byłaby okazja się spotkać
 10. Coś tam dobrałem do góry i na dół. Zakończenie brody trochę za duże, ale już trudno, lepszego nie znajdę.
 11. Myślałem, że normalnie koronką. Dopiero po Twoim wpisie zobaczyłem, że jej nie ma
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.