Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

oryonv2

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W tym przypadku widzę dwa sensowne rozwiązania, oba niestety wymagają akceptacji tego, że nie wszystkie wymagania zostaną spełnione. Pierwsza opcja: Orient Star RE-AW0003S00B Ta opcja wymaga akceptacji, że jest to zegarek automatyczny. Szczerze, to nie widzę powodu, dla którego można by nie mieć odczucie posiadania zegarka mechanicznego, gdyż można go dokręcać koronką, dodatkowo mamy rezerwę chodu zwiększającą atrakcyjność tego czasomierza. Druga opcja: Zegarek Dekla spersonalizowany w sposób powyzej. Mechanizm Unitas 6498, natomiast jedyne "ale" to rozmiar, mianowicie 40mm, czyli o 1mm więcej niż dopuszczalny. Uważam, że obie opcje, które przygotowałem, oczywiście po akceptacji niespełnionych oczekiwań, będą w pełni satysfakcjonujące, gdyż wyjątkowy Retro wygląd tych zegarków wynagrodzi wszystko : )
 2. Nie lubię tej marki, ale spokojnie znajdziesz taki jaki chcesz w tym budżecie. Dla mnie jedyny Tag w tym budżecie, który nie jest szpetny to Carrera Calibre 5 dostępny z tego co pamiętam z białą i czarną tarczą. Wspomniany model: https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibre-5-automatic-war211aba0782--id8027136.htm
 3. Bardzo ciekawym i wg mnie dobrym wyborem może być ML Aikon z mechanizmem kwarcowym Ref AI1008-SS002-431-1 na chrono24 do kupienia w zakładanym budżecie.
 4. Od 1 lipca obowiązkowe cło / VAT dotyczą również produktów zakupionych w UK, gdyż jest to kraj poza UE? Wydaje mi się, że tak jest.
 5. Super zegarek, są fajne możliwości personalizacji. Masz może kod rabatowy albo orientujesz się, czy robią czasem promocje ? : )
 6. Cordi - orientujesz się może,czy ten zegarek z pierwszego linku, deutsche-uhrenfabrik,jest od czasu do czasu w promocji? Bo ciekawy, ale wątpię, czy 250 euro to dobry biznes za miyota quartz ... Design bardzo przypomina nomosa.
 7. Smutny to dzień nastał, "Zmiany wymusiła Unia Europejska. Ich celem jest poprawa konkurencyjności unijnych przedsiębiorców, którzy dotąd zmagali się z tanią konkurencją spoza UE." Że niby będzie uczciwie. Oczywiście musiało to pójść w ta stronę, bo przecież nikt nie obniży cen. Jako klienci jesteśmy poszkodowani, teraz zakupy na CW nie są już aż tak atrakcyjne. Eh
 8. oryonv2

  Omegi dwie

  Czarna wywołuje u mnie większy efekt wow, przynajmniej na zdjęciu : )
 9. https://www.creationwatches.com/products/ratio-watches-431/ratio-free-diver-professional-200m-sapphire-quartz-36jl140-mens-watch-13067.html Wychodzi ~ 350 zł, wysyłka darmowa natomiast jeśli dojdą opłaty celne to powinieneś ze wszystkim zmieścić się w budżecie. Więcej informacji o tym zegarku: https://www.ratiowatches.com/ratio-freediver-36jl140/
 10. Ok, z rezerwą masz oczywiście rację, dziękuję za dokładne wyjaśnienie. Cennik, który wrzuciłeś, odnieśmy się do niego. Naprawa wynosi, bagatela, 720 zł. Pytanie czy aktualny w okresie, gdy ceny windują. Więc, można kupić za 2 tyś zegarek, którego serwis będzie wynosić 720 zł (pm80) i można w tej samej cenie kupić zegarek (eta2824-2/selita sw200), które koszt serwisu u zegarmistrza będzie około dwa razy tańszy. Na cenniku nie ma różnicy między pm80 i ETA 2824, ponieważ jest to cennik Tissota, a firma nie będzie sobie sama strzelać w kolano robiąc podział między tymi dwoma mechanizmami, które zresztą niewiele technicznie się różnią. Jeśli ktoś stojąc przez wyborem jednego z nich zobaczy ów cennik, słusznie stwierdzi, że nie ma różnicy co wybierze, ale tylko pozornie, bo Etę 2824-2 mógłby serwisować za znacznie mniejszą kwotę. Po drugie, kwestia wersji na 23 kamieniach łożyskowych - płacąc 2 tyś za zegarek, czułbym lekki niesmak nosząc plastiki na nadgarstku, a kwota moim zdaniem mała nie jest.
 11. Nie wszystko zostało wyjaśnione, mianowicie cena autoryzowanego serwisu nadal jest zagadką. To, że da się serwisować, to nikt się z tym nie spierał. Mało kto czyta ze zrozumieniem, dlatego nastąpiła fala postów o tym, co nikt tak naprawdę nie podawał w wątpliwość. Potwierdzone zostało natomiast to, że Tissot w swoim pm80 stosuje syntetyczne elementy kosztem wydłużenia rezerwy chodu.
 12. Ciekawy komentarz, który zyskał moja uwagę. Jakież to zegarki byly kiedyś na tym forum polecane, że te obecne są oklepane, nudne ? Proszę o konkretne przykłady. Trochę jest hiperboli w tym co piszesz, bo w zależności od wymagań propozycje są różne. Jeśli jednak autor wątku (nie mówię o nikim konkretnie) nie ma sprecyzowanych preferencji, to bezpieczniej jest polecić coś, co jest sprawdzone. Czy sugerujesz że czasomierze spoza piramidy są o wiele lepsze ? Właściwie, to jakie marki miałeś na myśli? Bo na przykład Christophera Warda nie widziałem na żadnej z piramid a często jest polecany. Poproszę o interesujące propozycje, bo post intrygujący i nie mówię, że nie masz racji, ale trzeba to jakoś uargumentować przykładami.
 13. Wiem, że inny, ale może Ci sie spodoba: https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h77715553.html
 14. Poniżej budżetu: https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h78415733.html Świetny mechanizm ETA Caliber 2895-2, WR 100m, szafir i w mojej ocenie bardzo elegancki, trochę nostalgiczny i w dobrym rozmiarze, 40 mm, 7mm grubości więc do koszuli będzie ok.
 15. Skąd ta pewność, że akurat mój zegarmistrz zaciera na mnie ręce, który jest zresztą osobą (z moich obserwacji) nieposiadającą cech i osobowości biznesmana, a nie robi tego akurat Tissot, duża korporacja, która może szukać zysku również w takich segmentach, jak serwis? Wspomniany model Le Locle posiada powermatic80 "containing 23 Jewels" i więcej wyciągniętych informacji z tego, co wyżej wymienione: "The movement uses a synthetic escapement (for lower friction. This explains the 2 less jewels), smaller barrel core (so a bigger spring can be used) and the frequency of the movement has been changed from 4Hz to 3Hz (...)" Więc kolejne potwierdzenie tego, że Tissot używa plastikowych części w swoich mechanizmach powermatic80. Odjęcie 2 kamieni i zastosowanie syntetycznych części, (wytrzymałość, zużycie) mnie to odrzuca i nie tylko nie kupiłbym zegarka z taką modyfikacją, ale też nikomu bym go nie polecał. Jak wygląda serwis powermatic80 w autoryzowanym punkcie, pozostaje wciąż nie do końca rozwikłaną zagadką, najlepiej gdyby ktoś z doświadczeniem się wypowiedział.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.