Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

oryonv2

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.creationwatches.com/products/ratio-watches-431/ratio-free-diver-professional-200m-sapphire-quartz-36jl140-mens-watch-13067.html Wychodzi ~ 350 zł, wysyłka darmowa natomiast jeśli dojdą opłaty celne to powinieneś ze wszystkim zmieścić się w budżecie. Więcej informacji o tym zegarku: https://www.ratiowatches.com/ratio-freediver-36jl140/
 2. Ok, z rezerwą masz oczywiście rację, dziękuję za dokładne wyjaśnienie. Cennik, który wrzuciłeś, odnieśmy się do niego. Naprawa wynosi, bagatela, 720 zł. Pytanie czy aktualny w okresie, gdy ceny windują. Więc, można kupić za 2 tyś zegarek, którego serwis będzie wynosić 720 zł (pm80) i można w tej samej cenie kupić zegarek (eta2824-2/selita sw200), które koszt serwisu u zegarmistrza będzie około dwa razy tańszy. Na cenniku nie ma różnicy między pm80 i ETA 2824, ponieważ jest to cennik Tissota, a firma nie będzie sobie sama strzelać w kolano robiąc podział między tymi dwoma mechanizmami, które zresztą niewiele technicznie się różnią. Jeśli ktoś stojąc przez wyborem jednego z nich zobaczy ów cennik, słusznie stwierdzi, że nie ma różnicy co wybierze, ale tylko pozornie, bo Etę 2824-2 mógłby serwisować za znacznie mniejszą kwotę. Po drugie, kwestia wersji na 23 kamieniach łożyskowych - płacąc 2 tyś za zegarek, czułbym lekki niesmak nosząc plastiki na nadgarstku, a kwota moim zdaniem mała nie jest.
 3. Nie wszystko zostało wyjaśnione, mianowicie cena autoryzowanego serwisu nadal jest zagadką. To, że da się serwisować, to nikt się z tym nie spierał. Mało kto czyta ze zrozumieniem, dlatego nastąpiła fala postów o tym, co nikt tak naprawdę nie podawał w wątpliwość. Potwierdzone zostało natomiast to, że Tissot w swoim pm80 stosuje syntetyczne elementy kosztem wydłużenia rezerwy chodu.
 4. Ciekawy komentarz, który zyskał moja uwagę. Jakież to zegarki byly kiedyś na tym forum polecane, że te obecne są oklepane, nudne ? Proszę o konkretne przykłady. Trochę jest hiperboli w tym co piszesz, bo w zależności od wymagań propozycje są różne. Jeśli jednak autor wątku (nie mówię o nikim konkretnie) nie ma sprecyzowanych preferencji, to bezpieczniej jest polecić coś, co jest sprawdzone. Czy sugerujesz że czasomierze spoza piramidy są o wiele lepsze ? Właściwie, to jakie marki miałeś na myśli? Bo na przykład Christophera Warda nie widziałem na żadnej z piramid a często jest polecany. Poproszę o interesujące propozycje, bo post intrygujący i nie mówię, że nie masz racji, ale trzeba to jakoś uargumentować przykładami.
 5. Wiem, że inny, ale może Ci sie spodoba: https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h77715553.html
 6. Poniżej budżetu: https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h78415733.html Świetny mechanizm ETA Caliber 2895-2, WR 100m, szafir i w mojej ocenie bardzo elegancki, trochę nostalgiczny i w dobrym rozmiarze, 40 mm, 7mm grubości więc do koszuli będzie ok.
 7. Skąd ta pewność, że akurat mój zegarmistrz zaciera na mnie ręce, który jest zresztą osobą (z moich obserwacji) nieposiadającą cech i osobowości biznesmana, a nie robi tego akurat Tissot, duża korporacja, która może szukać zysku również w takich segmentach, jak serwis? Wspomniany model Le Locle posiada powermatic80 "containing 23 Jewels" i więcej wyciągniętych informacji z tego, co wyżej wymienione: "The movement uses a synthetic escapement (for lower friction. This explains the 2 less jewels), smaller barrel core (so a bigger spring can be used) and the frequency of the movement has been changed from 4Hz to 3Hz (...)" Więc kolejne potwierdzenie tego, że Tissot używa plastikowych części w swoich mechanizmach powermatic80. Odjęcie 2 kamieni i zastosowanie syntetycznych części, (wytrzymałość, zużycie) mnie to odrzuca i nie tylko nie kupiłbym zegarka z taką modyfikacją, ale też nikomu bym go nie polecał. Jak wygląda serwis powermatic80 w autoryzowanym punkcie, pozostaje wciąż nie do końca rozwikłaną zagadką, najlepiej gdyby ktoś z doświadczeniem się wypowiedział.
 8. Napisałem, że rzekome, bo jak już wspomniałem, nie posiadam zegarka z tym mechanizmem i sam nie jestem w stanie potwierdzić tej informacji. Jeśli miałbym bazować na wiedzy z Internetu to tak, zastosowano tam syntetyczne części. Jeśli masz coś innego, chętnie poczytam. Jeśli chodzi o Dolińskiego, to wątpię. Pewnie odpowiedź, którą otrzymam będzie w stylu "musimy zobaczyć zegarek na serwisie aby oszacować koszt naprawy". Propozycja ciekawa, nie mam nic do stracenia oprócz paru minut więc chętnie to sprawdzę i podzielę się wiedzą. Najlepiej, gdyby to zrobiła osoba, która poleca zegarki z tym mechanizmem : )
 9. Tak, a dokładniej chodzi o politykę, a raczej biznes, który prowadzi Tissot na serwisie. Minęło już trochę lat od wymyślenia i stosowania mechanizmu powermatic80 i wiadomo już, że ów mechanizm nie zdał egzaminu trwałości. W celu wydłużenia dwukrotnie rezerwy chodu względem ETA 2824-2 koło wychwytowe i kotwica są wykonywane z tworzywa syntetycznego, właśnie rzekome plastiki to pierwszy negatyw, kontrowersja wśród miłośników czasomierzy. Po drugie, naprawa powermatic80 często spotyka się z odrzuceniem przez lokalnych zegarmistrzów (niestety sam nie posiadam zegarka z powermatic80, więc nie robiłem testu, czy w moim mieście by to się potwierdziło) a naprawa w autoryzowanym serwisie to, bagatela, 40% wartości zegarka (uśredniając z wartości wyżej wymienionego Le Locle). Dlaczego aż tyle? Gdyż Tissot stwierdził, że w razie problemów nie wymieni wadliwych części, a cały mechanizm (nie mówię o pojedynczych przypadkach). Jeśli ktoś jest za tradycją i chce mieć tanie naprawy oraz sprawdzony mechanizm, którego trwałość jest potwierdzona wieloletnią obserwacją i doświadczeniem, to powinien wybrać ETA 2824-2 lub Selita SW200-1, mechanizm, który każdy w miarę ogarnięty zegarmistrz będzie w stanie naprawić. Zakładam, że odpowiedz codri7 jest celową prowokacją, gdyż nie uwierzę za żadne skarby w to, że osoba z taką reputacją na forum nie słyszała o kontrowersjach związanych z powermatic80.
 10. Tissot będzie grubszy, bez wypukłego szkiełka i z mechanizmem powermatic80, który wzbudzał (wzbudza?) wiele kontrowersji i negatywnych opinii, (w tym mojego zegarmistrza, który odradził mi tego typu mechanizm) że nie ma to jak stara dobra ETA 2824-2. (która powermatic80 jest, tyle, że wprowadzone modyfikacje odbiły się negatywnym echem). Z innej beczki, wiem, że budżet to max 2000 zł, ale opóźniając zakup, można by pokusić się o Maurice Lacroix, markę, która jest co najmniej o klasę wyżej niż wyżej wymienione. Dokładniej: https://kraff.pl/zegarki-maurice-lacroix/8091-maurice-lacroix-les-classiques-automatic-lc6027-ss001-122.html Kaliber ML115 to udoskonalona przez ML Selita SW200-1, do tego świetne wykonanie, według mnie warte dołożenia tych pieniędzy.
 11. Oczywiście, że nie musi być kwarc, bo w ten cenie kupisz przyzwoity automatyczny zegarek, jednak jak zwykle to bywa w kwestii zegarków, nie w Polsce. Orient Star jest dla Ciebie rozwiązaniem, moja sugestia: https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-power-reserve-automatic-japan-made-re-au0002s00b-mens-watch-14480.html
 12. Uważam, że najlepszym wyborem będzie Hamilton H64455523 Znana marka, przyzwoity mechanizm, dobra jakość wykonania, atrakcyjny wygląd, do kupienia za około 2000 zł; w Polsce znacznie drożej, radzę poszukać na Chrono24 albo zamówić z Jomashop.
 13. Proponuję Tudor 1926 w wersji 39mm. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych, zegarek jest elegancki, prestiżowy i w atrakcyjnej cenie. Wspomniany Tudor:
 14. Coś ciut bardziej eleganckiego: Tudor 79360N
 15. Jest za duży. Mam nadgarstek 17,4 cm i najlepiej mi pasuje 40-41mm. Max 42 mm mogę nosić aby wyglądało to przyzwoicie i Tobie też radzę rozejrzeć się za zegarkiem 41-42mm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.