Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Wisnia_Daniel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    298
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Wisnia_Daniel

  1. Wyczyściłem ten syf. Chłop pracuje przy olejach i smarach, to trochę się tego tam schowało.
  2. No widać, że nie miał lekko ale zawalczymy o niego 💪 A jako ciekawostkę załączam kadr z filmu Park Jurajski, gdzie jeden z bohaterów miał go na nadgarstku.
  3. W moje łapki trafił taki klocek. Oris BC3 Day Date, dojechany jak pięty Cejrowskiego. Kolega mi go przekazał celem oddania do zegarmistrza, wskazania potrzebnych napraw i wyceny całej usługi. Mam nadzieję, że ożyje i uda się poprawić jego stan wizualny. Trzymajcie kciuki
  4. No zgadza się. Nie znałem modelu "inspiracji" więc wydawał się fajniejszy No ale nic, temat zdecydowanie do przemyślenia, bo fajny no...
  5. Rozumiem, wszystko jasne 👌 Ale taka podjebka, że aż przykro.
  6. @Mirosuawzegarek znam, nie jest brany pod uwagę, bo goła tarcza, a chciałem żeby się na niej coś działo Mimo wszystko dzięki za chęci. @Petru23tego Bauhausa też oglądałem, ale jakoś mnie nie porwał.
  7. Tutaj - https://pl.aliexpress.com/item/1005002514766186.html?gatewayAdapt=glo2pol Mam nadzieję, że chińskie allegro dobrze pokazuje Mechanizm to jakiś RT8201, nic mi to nie mówi i nie jest to NH36 wspominany przez kolegę.
  8. @Paulus57 dzięki za propozycje, jednak dziurka odpada - już mam ten fetysz w Glycine i mi wystarczy Znalazłem coś o co mi chodziło, jeśli mechanizm mają taki sam, to myślę, że mamy to. Mesz traktuje jako gratis, bo i tak będę chciał brązowy pasek. @Petru23widziałem ten wątek, nawet w nim się odezwałem, bo zauważyłem propozycje od majfrenda kolegi Paulusa.
  9. Dzięki. Te kwarce w ogóle nie w tej stylistyce i za dużo się na nich dzieje - odpada. Ale ten tygrys już bliżej. Jakby jeszcze miał coś na tarczy więcej, to już w ogóle ideolo. I powiedz mi, co to tam w tym siedzi? I czy będzie faktycznie konkurencyjne dla tytułowego Zeppelina?
  10. O, ciekawe rzeczy piszesz. O szafirze w tym budzenie nawet nie myslalem, a tez szukam takiego stylu, tylko totalnie sie nie znam na ryzu. Jak masz chec, to spojrzyj na moj temat, moze i tam bedziesz mial szanse pokazac cos interesujacego. Ja sie Chin nie boje.
  11. @Petru23 akurat z tych trzech najmniej mi sie podoba Iron Annie i go odrzucam. Junkers mi bardziej siadl. @agremi dzieki za propozycje, jednak to nie ten styl i nie tego szukam Wzory sa podane wyzej. Bauhaus ale z wypuklym szkielkiem. Od Nomosa spodobal mi sie w tym klimacie Lambda Deep Blue, jednak to nie ten pulap cenowy, o ktory mi chodzilo 😅 Widzialem tez jakies chinskie wynalazki na majfrendowskim allegro, tylko totalnie nie siedze w swiecie zegarmistrzostwa bliskiego wschodu, dlatego nawet nie ruszam.
  12. No ten Junkers fajny. Podoba się dla mnie. Trochę by trzeba było dołożyć ale jest zdecydowanie mniejszy, a o to przecież chodziło https://www.junkers.de/Bauhaus/100091101120 Chyba, że macie jeszcze jakieś nieoczywiste propozycje. Chętnie się przyjrzę jeśli takie się pojawią.
  13. Było pożegnalne w temacie Seiko, to teraz powitalne tutaj.
  14. Moze Oris? Pierwsze co mi przyszlo do glowy po zobaczeniu Twoich propozycji.
  15. Cześć. Rozglądam się za kolejnym zegarkiem, czymś na brązowym pasku z niebieską tarczą i okrągłą kopertą, bo takiego jeszcze nie mam i mi się podoba ten styl. Będzie to dodatek do luźnej stylizacji, jakiejś grubszej koszuli, swetra albo bluzy, bardziej jesienno czy zimowo. Zeppek pasuje do opisu ideolo, powoli przymierzam się do finalizacji tej zachcianki, jednak mam lekkie obawy, bo widzę kilka mankamentów. Rozmiar - 43, duży, możliwe że za duży. U mnie w nadgarstku 16.5, w szczycie bliżej 17 Grubość - 13 mm, no też kawał żelaza Mechanizm - automat od Miyoty, 82S7. Nie będę go nosił codziennie, mam inne zegarki, więc może praktyczniejszy będzie kwarc Mam Seiko chrono 43 mm, Alpine pilota 42 mm i noszą się znośnie, choć to już dla mnie limit. Tu bym celował w coś do 40 mm, bo niżej pokazany gagatek nie ma za dużo mięsa na kopercie i o taki styl mi właśnie chodzi. Biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham Państwa. Jakie inne propozycje przychodzą Wam do głowy? Nie mam specjalnych wymagań co do kraju pochodzenia, budżet podobny do tego za Zeppka (wiadomo, że będą propozycje za więcej, pytanie o ile więcej). Pusta tarcza też mnie nie kręci, na tym coś się dzieje i w podobnym klimacie szukałbym alternatyw. Szkiełko oczywiście wypukłe, jak w modelu wyjściowym. Jeśli ktoś ma ochotę zabrać głos, to już mu jestem wdzięczny. To opisany wcześniej model. Zeppelin New Captain's Line ZE-8662-3
  16. Fiu fiu ale bydle. Takim sprzętem można zabić.
  17. Przecież cena jest znana, autor nie pyta o jego wycenę. Wielokrotnie na tym forum widziałem jak użytkownicy pisali, że coś nie jest warte swojej ceny i w danym budżecie da się znaleźć ciekawsze propozycje.
  18. Wisnia_Daniel

    poświećmy...

    Alpina Startimer Pilot Przez obiektyw widać zieleń ale oczami na żywca pastelowy niebieski
  19. Wisnia_Daniel

    Wybór automata

    Wystarczy żeby ktoś zrobił zdjęcie z odległości zbliżonej do tej, z której potrzebujesz się zobaczyć żeby ocenić wygląd i proporcje zegarka. Łatwiej to zrobić niż szukać kogoś z takim samym nadgarstkiem i dawać mu zegarek.
  20. Zdecydowanie Seiko Astron. Wersji jest do wyboru do koloru, na tarczy też się trochę dzieje. Kozak.
  21. Może się po prostu komuś nie podobać i nic na to nie poradzisz Też się kiedyś przymierzałem do divera Orienta ale odpuściłem. Pomimo jego wszystkich zalet.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.