Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomasso

Użytkownik
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący

About tomasso

 • Birthday 05/05/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  PL

Recent Profile Visitors

169 profile views
 1. Popełniłem swego pierwszego TAGa. Póki, co - urzekła mnie kultura pracy chronografu.
 2. Kilka miesięcy temu, widziałem na chrono24 ten model, z niebieską tarczą, złotymi indeksami i wskazówkami plus stalowa koperta. edyta: właśnie udało mi się wyguglać Tu , fotka jednego ze szwedzkich antykwariatów, sprzedających zegarek jako NOS. Ale nie jest to oczywiście żadną wykładnią tego, czy tak jest w oryginale, czy też nie.
 3. Szanowni Koledzy, całkiem niedawno stałem się posiadaczem tej Omegi. O ile historia i specyfikacja współczesnych zegarków jest mi znana, o tyle niewiele wiem o serii Seamaster Cosmic 2000. Czy ktoś może mi przybliżyć ten model? Jaki mechanizm, WR itp? Z góry dziękuję.
 4. Jasne, mea culpa, bo trochę ogólnikowo napisałem. Bardziej chciałem wyjaśnić kwestię oryginalności i braku napisu "aquaracer". Sprawa wyceny - całkowicie drugorzędna. Zdjęcie wrzuciłem tylko takie, jakim dysponowałem od sprzedającego.
 5. Zegarek wydaje się być oryginalny. Ale mam pytanie: czy to jakiś pre-aquaracer? Brak napisu "aquaracer" na tarczy. Jaki siedzi w nim mechanizm, ETA 2824? I jaka może być przybliżona wart. rynkowa modelu ze zdjęcia (pudło i dokumenty w komplecie) Z góry dziękuję. .
 6. W stosunku do kresek tak. Ale to jest chyba kwestia użytej czcionki i tego że sama "1" nie pełni roli żadnego indeksu - podobnie wyglądają cyfry np. na Invictcie.
 7. Jestem zaskoczony przyzwoitością wykonania. Szafir, Seiko NH 35, rzekoma wodoszczelność 100m. Dizajn...kwestia gustu. Całość za jedyne 232zł.
 8. Już teraz wiesz, z czego ten pasek jest wykonany Nie widziałem jeszcze chinola z solidnym paskiem. Sam zegarek bardzo fajny i rzeczywiście solidnie wykonany. Swego czasu można było wyhaczyć jakiś promo kod na Ali i zakup mieścił się w ok. 550zł. Jako, że zebrało mi się na refleksje zegarkowe, to przespałem okazję i do dziś trochę żałuję (wersja z błękitną tarczą). Gratulacje! Niech się nosi!
 9. Do tego jeszcze jakieś dobre makro by się przydało. Lub konwerter, np. Raynox. Żeby nie robić offtopu, to dwie fotki z użyciem Raynoxa. Guanqin - ten zegarek jest dla mnie fenomenem, jeśli chodzić o kategorię "najniższa cena zegarka mechanicznego". Ja wiem, że tarcza taka sobie, że napisy malowane, że pasek (jak każdy chinol) podłej jakości, że szkiełko to raczej nie szafir.. Ale, ludzie! Za 155zł dostajemy automatyczną Miyotę (lub Seiko - zależy, co majfrend miał pod ręką). Swój poprzedni egzemplarz oddałem ojcu - pół roku codziennej tyrki, zero problemów, odchyłka +10 sek/doba.
 10. Dostałem ją w gratisie, od sprzedającego (w komplecie jest też oryginalna guma). Wygląda dość ciekawie, zapięcie również solidne.
 11. Od dawna nosiłem się z zamiarem zakupu, ale dopiero kilka dni temu sfinalizowałem. Naprawdę solidne wykonanie, trudno tu do czegoś się przyczepić. Uważam, że w cenie ok. 1000zł to kawał solidnego zegarka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.