Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mlp

Użytkownik
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

About mlp

 • Birthday 06/15/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

469 profile views
 1. Cześć, Zostałem poproszony o pomoc w identyfikacji zegarka kieszonkowego. Niestety kompletnie się na tym nie znam, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do fachowców 🙂 Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat zegarka widocznego na załączonych zdjęciach. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
 2. 1. Union Glashütte 2. Ulysse Nardin 3. Zenith 4. Blancpain 5. Eterna
 3. Cześć, poproszę o ponowne wpisanie na listę. Przepraszam za zamieszanie, ale w związku z uroczystościami rodzinnymi sytuacja u mnie jest dość dynamiczna, niemniej postaram się być, bo jestem bardzo ciekawy nowej formuły spotkania . Najwyżej się trochę spóźnię. Zaraz zrobię przelew. Pozdrawiam i do zobaczenia.
 4. To jest Eterna Kontiki GMT Worldtimer nr ref. 1593.41.40.0215 Roku nie pamiętam, ale to może być już z 10 lat albo więcej jak pojawiła się na rynku. Tym większa była też moja radość, jak 2 lata temu upolowałem pełny zestaw w stanie nos (choć tanio nie było ). Polecam też filmik na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=q9vPY78gSQo Pozdrawiam.
 5. To prawda, super zdjęcia - zawsze warto przyjrzeć się dokładniej tarczy (i deklowi w sumie też ). Zgadzam się i czasami warto poczekać. Mnie się akurat udało :-)
 6. Ad. 1) 2 Ad. 2) 1 Dla mnie największy ubaw przy zmianie czasu stanowią kombinacje na kolei tzn. przy zmianie czasu na zimowy pociągi nocne były zatrzymywane na godzinę na określonej stacji natomiast w sytuacji zmiany czasu na letni niestety nie było możliwości skrócenia czasu przejazdu o godzinę . Generalnie zmianę czasu uważam za zawracanie głowy. Pozdrawiam.
 7. Dzięki za założenie tematu To jedna z moich ulubionych firm, w Polsce w sumie mało znana i chyba niestety niedoceniana. W swojej historii wypuścili dużo bardzo oryginalnych modeli, poza tym ich zegarki są świetnie wykonane. Ponadto do niedawna byli jeszcze firmą niezależną, dziś na placu boju pozostał już chyba tylko Rolex (to wiadomo) i Chopard, który jest firmą rodzinną. Załączam zdjęcie mojego Romulusa Chrono w limitowanej edycji - kawał zegarka - 44 mm średnicy, z bransoletą waży chyba ponad ćwierć kilo
 8. Ja osobiście nic do Rolexa nie mam, ale to co się teraz dzieje z cenami, ze o dostępności nie wspomnę to jakieś szaleństwo. Wybrałem właśnie tą Eterne Kontiki i mam nadzieje, ze pozostanie ze mną na długo, żeby nie powiedzieć na zawsze :-)
 9. Coś cicho po Świętach w temacie, pozwolę sobie więc odświeżyć i pozdrowić wszystkich Miłośników tej zacnej marki :-)
 10. Parę dni temu była chyba mowa o Railmasterach, a tego modelu też dawno nie widziałem na Forum
 11. Poproszę o dopisanie do listy. Pozdrawiam i do zobaczenia. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Lista chętnych na udział w spotkaniu rocznym 2018 Warszawa, Hotel Marriott, sobota 9 czerwca godz 10:00 / 39 osób / 1. piotr b 2. fotolizard + 1 3. Władek Meller 4. Jan M. Krawczyk - Manager spotkania 5. Eugeniusz Szwed + 2 6. Lawnowerman 7. pk_kamil 8. @rtur + 1 9. Czesiek 10. damiance 11. Vintage_Watches_Collector 12. Piotr A.Stasiak 13. Christo 14. jansando69 + 1 15. Robert Frączak +1 16. aryb 17. Togusa 18. mechanizmy.pl 19. Klod100 20. Wahnik 21. rk7000 22. maurycjusz 23. Sparrow 24. Roj 25. Piotr Ratyński 26. csysio 27. RTK-WGM 28. jajacek 29. Tomasz Sitkowski 30. Ares + 1 31. Safinowski 32. mlp
 12. Cześć, Ja najlepiej wspominam spotkania w Lolku na Polach Mokotowskich - fajne miejsce i luźna atmosfera. Ponadto co nie mniej istotne każdy realizuje swoje zamówienia indywidualnie co jak się okazało chyba dwa lub trzy lata temu jest również bardzo ważne, bo na spotkaniu gdzie wszystkie zamówienia były rozliczane wspólnie, na koniec okazało się, że nie zgadza się kasa... Tak więc może warto pomyśleć o starych dobrych rozwiązaniach Ponadto chcę podkreślić, że doroczne spotkanie bez spotkania nieoficjalnego jak dla mnie bardzo dużo traci. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.