Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

starhidiamu

Użytkownik
 • Content Count

  944
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by starhidiamu

 1. cal 501 był 2 wersjach 19 i 20 kamieni to taki jedyny przypadek z jakim sie spotkałem Tarcza w tym zegarku jest po renowacji . Napis chronograf czy chronometr nie ma prawa byc na tej tarczy.W pierwszym przypadku werk nie ma certyfikatu chronometru w drugim nie jest stoperem . koperta jest zniszczona maxymalnie i nie opłaca sie renowacja tego zegarka np. bezel wykonany jest ze złota dorobienie ..... itd. Koszt całkowity przekroczy cene tego modelu .
 2. gratuluje, fajny egzemplarz .
 3. Nadzeje zawsze mozna mieć Piotrek kupił swój za grosze chłopak od którego odkupiłem 2915 tez . Ale nie wiem czy sie zgodzisz, obserwuje obecnie bardzo szybki wrost cen tego modelu. speed staje sie bardzo pożądany przez kolekcjonerów . A wydaje mi sie ze to dopiero początek tego wariactwa widzałem ostanio na ebayu speedmaster ed white 105.003 sprzedał sie za 7,6k funta . W grudniu w nowym yorku była aukcja christie's ładnie sie posprzedawały ;-) https://www.hodinkee.com/articles/christies-omega-speedmaster-sale
 4. sprzedać to raczej nie ale kupić bym jeszcze cosik kupił najlepiej od Piotrka egipski szrot. To jest druga 2998 ;-) super inwestycja pierwszą kupiłem dokładnie 10 lat temu w atenach na monastyrakach za 2,5 euro z pudełkami i papieami bransoleta z wybitymi 6 . Teraz za takie pieniądze bransolete nie wiem czy bym kupił ;-)
 5. Dodam coś ciekawego 2998.1 Sekunda raczej dosztukowana pewnie podczas servisu ale jest ok coraz trudniej o nie .
 6. To nie moon, pre moon tez tak troche naciagane Racing watch to dpowiednia nazwa :-) Kiedyś przechodziłem koło sklepu z zegarkami w środku była bardzo ciekawa pani więc wszedłem. Od progu zaatakowała mnie, była elokwetna i miała wiedzę (w jej opini) na temat omegi . Pokazałem jej więc ten ze zdjęcia a ona tylko popatrzyła na mnie z pożałowaniem i straciła zainteresowanie :-(.
 7. Ja ubieram tylko 4 zegarki z czego 2 to vintage.
 8. Ja znam metaxe i powiem tyle, idzie się nią znudzić w przeciwieństwie do dobrej whisky.
 9. tak ;-) dodam tylko że to 105.003-65 i 2915-1
 10. Bardzo bliska jest mi ta filozofia , teraz mam dobrze. Jestem mody, zdrowy, mam modną brodę jak konczita kiebaska , przyzwoite dochody, ale jeżeli coś się załamie to zawsze za złoty zegarek dostane kawałek chleba . Pomijając takie wizje i kierując sie zwykłą logiką ludzi przybywa a złotych zegarków vintage nie. Pisze o vintagu bo je jeszcze można kupić za naprawdę śmieszne pieniądze, czasami nawet poniżej wartości samego kruszcu. Wiedzą to wszyscy którzy maja takie hobby mój ostani zakup 18k iwc z 56r (ref 666 AD) za 2,5k pln. Reasumując, inwestuje w zegarki traktuję jako długoterminową inwestycje .
 11. obecnie nosze PO własnoręcznie zrobionego składaka wywaliłem do "śmieci" 2500 a wsadziłem 1109 odchyłka -1 na dobę
 12. Dobrze kupiony zegarek to moje hobby chyba nawet większe jak same zegarki f300 kamertonik chronometr (buczy czas trzyma ) całość w 18k cena grubo poniżej złomu
 13. kolego to zależy od rodzaju koperty w jakiej zamkniety jest mechanizm .
 14. koronki oryginalne? mi mogłeś moja omegę tak porobić
 15. Lepiej upaść na samo dno niż nad nim balansować ja jestem za San Marino
 16. ale mi ciśnienie podnieśli a najbardziej ten łach sędzie
 17. obecnie modne średnice już niewiele się różnią od pasówek
 18. jestem w szoku, przepiękne zdjęcia
 19. Myślę że warto w te grono dorzucić jlc 818 odgłos nakręcanie jest przepiękny i charakterystyczny, precyzja chodu niesamowita . .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.