Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. No to sprawdzmy fakty. Austria i Szwajcaria maja podobna ilosc mieszkancow. Jak twierdzisz, podobne drogi. W 2021 na drogach w Austrii zginelo 362 osoby, w Szwajcarii 200. "Jedynie" 80% wiecej.
  2. Tu masz przykladowy taryfikator, wskazane jest o ile zostalo przekroczone i po prawej jaka kara. Jour-amendes to ilosc dni pozbawienia wolnosci. Po 90 dniach jest od 120 dni pozbawienia wolnosci i pozniej od roku pozbawienie wolnosci.
  3. U mnie taryfikator wyglada tak: Dépassement dans les localités hors des localités (y. c. semi-autoroutes) sur l'autoroute de 1-5 km/h 40.- 40.- 20.- de 6-10 km/h 120.- 100.- 60.- de 11-15 km/h 250.- 160.- 120.- de 16-20 km/h Dénonciation 240.- 180.- de 21-25 km/h Dénonciation Dénonciation 260.- plus 25 km/h Dénonciation Dénonciation Dénonciation Dénonciation oznacza sad i zazwyczaj utrate prawa jazdy miedzy 1, a 3 miesiace, plus wyzsza kara pieniezna. Za recydywy sa powiekszone kary do zatrzymania prawka na czas nieokreslony. Natomiast za powazne naruszenie przepisow o ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolnosci do 3 lat i pieniezna do 540000 CHF
  4. Nie sa wysokie... Na razie dostalem tylko 2 mandaty: - Mialem 56 na 50 wiec przekroczenie o 3km/h (liczone bylo od 53) dostalem 20CHF ( @pmwas, @Paulus57 nie, nie bylo przejscia dla pieszych w poblizu). - Przekroczenie podwojnej lini ciaglej na autostradzie (bez zagrozenia ruchu) - tu decyzje podejmowal sad - 400 CHF za przewinienie, i dodatkowe 100 CHF za jazde niezgodna z przepisami w innym kantonie (na poczet pomocy ofiar piratow drogowych) Nie wysokosc mandatu, a nieuchronnosc kary jest straszakiem. Gdyby autobus sie nie zatrzymal z premedytacja przed @pmwas w Lugano, ten moglby po prostu wyslac maila czy wykonac tel na policje i kierowca mialby ogromne klopoty. Masz racje, ale myslec powinismy sami, nie nalezy zrzucac myslenia i odpowiedzialnosci na innych
  5. Ale gdybys to Ty byl za kierownica tego autobusu w PL, nie zaczalbys przeciez hamowac, tylko powiedzial, ze wina pieszego, prawda?
  6. Przede wszystkim sam uwazam, aby nie popelnic bledu i jezdzic zgodnie z zasadami, nie zrzucam tego na innych. Jak myslisz, dlaczego w Szwajcarii jest porzadek i jazda jest bez spiny? Ze wzgledu na zdecydowana ilosc osob, ktore maja takie poglady i podejscie do prawa jak Ty i Paulus57, czy jednak panuje tu podejscie podobne do mojego? 🙄
  7. Najpierw sie upewnij, ze Ty jezdzisz zgodnie z zasadami 👍 Wierze w siebie, nawet zamierzam sie za to nagrodzic 😂
  8. Smieszkuj, smieszkuj... Juz Ci napisalem, nie zycze Ci, zeby ktos z Twojej rodziny przechodzac przez przejscie trafil na @Paulus57, pozniej aby karetka jadaca z nim na sygnale utknela w korku, bo nastepny @Paulus57 nie bedzie chcial sie zblizyc na kraweznika. Jak widze taki mentalny poziom i tragiczne podejscie do prawa, ciesze sie, ze mnie nie ma w Polsce
  9. Nie, Ty go zabijesz jesli wejdzie na pasy. Wypadki sie zdarzaja, owszem. Pewne rzeczy sa nie do unikniecia. Ale jesli masz znak, ze jest przejscie dla pieszych, widzisz w okolicy kogos, to Ty jestes zabojca, a nie "pieszy sie zabil". Najpierw przestrzegaj prawa, bo to podstawa, na wszystko czego PORD nie okresla stosuj swoj "zdrowy rozsadek". Nie stawiaj sie ponad prawem, bo nigdy nie bedzie dobrze. Chcialbym zobaczyc jaka fafarafa bylbys u mnie 😂
  10. Nie, to Ty go zabijesz jesli wejdzie na pasy, a Ty bedziesz sie upieral przy tym, ze jest za duza ilosc przejsc na Twoim odcinku drogi.
  11. Masz swiadomosc, ze zamyslony pieszy nie zabije nikogo, a zamyslony kierowca moze? Kierowanie pojazdami to wielka odpowiedzialnosc, odpowiadasz za swoje i innych bezpieczenstwo. To Ty kierujesz pojazdem, ktory moze kogos zabic. Ale przede wszystkim, musisz przestrzegac prawa. PORD jest jednoznaczny pod tym wzgledem. I tyle.
  12. Ja tak jezdze i kazdy to robi tu gdzie mieszkam. Jesli widze kogos kto zbliza sie do przejscia dla pieszych i nie wiem czy ma zamiar wejsc na przejscie czy przejsc dalej, to traktuje go jako osobe, ktora mi wejdzie - zmniejszam znacznie predkosc. Wielokrotnie zatrzymywalem sie calkowicie, podczas gdy pieszy szedl dalej. Robia to wszyscy i nikt nie ma z tym problemu. Mam swidomosc, ze to moja odpowiedzialnosc. I juz nie chodzi o mandat, bo wystarczy, zeby nieprzepuszczony pieszy zadzwonil na policje. Ale w starciu z samochodem pieszy nie ma szans. To ja mam prawo jazdy, a pieszym moze byc dziecko, osoba niepelnosprawna, pijany, ktos totalnie zamyslony, czy nieznajacy prawa, dlatego ja mysle za pieszego. I nie, nie jestem wyjatkiem.
  13. Moze dawno robiles prawko, moze nie sledziles zmian, to warto Ci przypomniec: PORD Art. 26. [Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych] 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a. Tak, mozna i nalezy wymagac
  14. Aby sie upewnic, ze jednak mam racje napisalem, a jako, ze mam przyjemnosc znac Barta i Tima Grönefeldow, postanowilem zapytac osobiscie. Oto odpowiedz, ktora uzyskalem: Hello Pawel, Our stainless steel bridges are made in 316L or Durnico. First they are laser engraved, then CNC milled. After machining we sandblast the centres to give them the identical finish and colours. The bridges remain bare, without any plating. Best regards, Bart Grönefeld @pm1105 parafrazujac Cie - nie wymyslaj i pozwol wypowiedziec sie osobom, ktore maja wiecej doswiadczenia w temacie
  15. RayBany jakosc mialy przed przejeciem przez Luxottica, teraz... eeeh 😔
  16. No popatrz, tylko w tej Lodzi korki i problemy z pieszymi, ktorzy wchodza na przejscia, "bo maja prawo". Odwiedz kiedys jakiekolwiek wieksze miasto w czesci od lat unormalizowanej Europy, gdzie tez sa korki, i nikt nie "wymaga" od pieszych, zeby stali przed pasami. Masz racje, lepiej kogos narazic na niebezpieczenstwo, niz zanieczyscic powietrze pylem z klockow 🙈 Jesli tak Ci zalezy na braku zanieczyszczen, przesiadz sie na rower... a nie, moze lepiej nie, bo trafisz na podobnego sobie, ktory "oszczedza" srodowisko nie hamujac 😅 Prosze, przeczytaj kilka razy co piszesz, zastanow sie.
  17. Zamiast narzekac, mysle, ze mozesz wystapic z inicjatywa o obnizenie kraweznikow do wydzialu Zarzadu Drog i Trasportu Urzedu Miasta Lodzi 👍
  18. Skomentowalem to co napisales, nic wiecej. Tworzac korytarz dojezdzasz do kraweznika, nikt Ci nie kaze na niego wjezdzac. Jesli chodzi o przejscia dla pieszych to jestem pewny, ze Twoja Kia jest wyposazona w dobre hamulce, wystarczy ich uzyc. Naprawde ludzkie zycie jest wiecej warte niz 5 minut naszego czasu czy nawet jakikolwiek samochod
  19. Takze mam taka nadzieje Mam wrazenie, nie niewielu interesuja zegarki same w sobie, a ile mozna na nich zarobic 🙈
  20. Zawsze mnie rozwalaja takie komentarze... W Europie niekt nie ma problemu z zatrzymywaniem sie i zwalnianiem przed przejsciami. Baaaa! Polacy tez to potrafia jezdzac na zachodzie. Tak samo z korytarzami, norma praktycznie w kazdym rozwinietym kraju, z ktora nikt nie widzi problemu, ba (!) ratujaca zycie, w PL to "idealny pomysl na rozwalanie opon, felg i podwozia". Nie zycze Ci sytuacji w ktorej karetka z Twoja bliska osoba utknie w korku, bo ktos bedzie sie bac o swoje felgi, opony i podwozie 😔
  21. Zalezy kto... moze byc cnc i piaskowanie, moze byc chemicznie trawione
  22. Iga to najlepsza tenisistka swiata 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.