Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

poiuyt

Użytkownik
 • Content Count

  2,197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

poiuyt last won the day on July 24 2018

poiuyt had the most liked content!

Community Reputation

178 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Hobby
  TSW, typografia, awangarda

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fakt, starszy ma lepsze proporcje i lepiej się prezentuje. Nowego chcieli trochę napakować (tak jak to kiedyś zrobili z subem czy dj), żeby przy tym samym rozmiarze wyglądał na większy, ale nie jest to przesadzone, więc dramatu nie ma.
 2. Fajne te kolorowanki (szczególnie żółtek), ale w klasycznym wydaniu jednak najlepiej.
 3. Kiedyś się zastanawiałem, jak sinnowe nurki prezentowałyby się w doksowych barwach - pomarańczu i żółci.
 4. No tak, tu można było się spodziewać. Pewnie jeszcze z wcześniejszych zapisów pół kolejki nieobsłużone.
 5. Czyli wychodzi na to, że kopertę wzięli z OP36, więc wizualnie powinna być trochę masywniejsza.
 6. Właśnie z ciekawości odwiedziłem chrono24 i jest tam wysyp Explorerów w cenach 25k+, a sześciocyfrowe i po 40k. Czy takie ceny utrzymują się od dłuższego czasu? Jak dla mnie to co najmniej dziwne.
 7. W EZM mniejsza tarcza i inne ucha chyba jednak znacznie zmniejszają optycznie. Ja w ogóle nie czuję tych 41,25mm. Dla mnie to jest zegarek niewiele większy od 556. A w Damasko zawsze się obawiałem, że będzie trochę za duży.
 8. Masz rację, ale to jest rynek kolekcjonerski i nawet jak na Roleksa dosyć niszowy. Poszczególne nietypowe wersje zawsze będą miały wzięcie, ale ogólnie te referencje nie mają i nie będą mieć startu do swoich rówieśników subów i GMT. A sześciocyfrowy Ex36 to już w ogóle będzie w tyle za nową wersją.
 9. Nie jestem pewny, czy te ref. mają aż taki potencjał vintage (mam tu na myśli odbiór, a nie sam fakt stania się vintage, bo wszystko z biegiem lat się starzeje). Wizualnie praktycznie nie będą się różnić od nowego modelu poza detalami (wspomniana szczotka, indeks 3, rozmiary napisów - generalnie to jest kosmetyka). Gdyby zrobili np. grubsze ucha albo istotnie pogrzebaliby na tarczy, to wtedy tak, ale skoro nie widać różnicy, to co do zasady nowe jest lepsze.
 10. No i nowy werk. Pamiętam, że w 114270 miałem spory problem z dopasowaniem bransolety. Nawet nie chodzi o długość, tylko o położenie zapięcia. Źle mi się go nosiło.
 11. Sam się poważnie zastanawiam, czy do niego nie wrócić, bo to fajny zegarek (długo u mnie nie zagościł, ale może to jeszcze nie był jego czas). Tylko co z innymi planami, a te już mam rozpisane na 5 lat do przodu 😜
 12. Jak on się nosi w porównaniu z EZM3F? Dużo większy na ręce?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.