Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolak

Użytkownik
 • Content Count

  973
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kolak

 1. A to zależy, od ilości krawędzi, od stopnia degradacji koperty, od tego czy była kiedyś polerowana, ślij fotki na PW to oszacuję orientacyjną cenę, albo zadzwoń jutro jak chcesz więcej rzeczy się dowiedzieć.
 2. Zapraszam też tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154858-zrób-sobie-nosa-czyli-moje-próby-odnowy-zegarków/page-3#entry2368695
 3. Już nie pamiętam, bylo to ze 2-3 miesiace temu, ale chyba udalo sie bez.
 4. Myślę że praktyki i szkolenia to oni mieli nie jedne, kwestia pasji i chcenia
 5. Zapraszam do obejrzenia, jak wygląda renowacja w serwisie Omega Polska: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154858-zrób-sobie-nosa-czyli-moje-próby-odnowy-zegarków/page-3
 6. Tym razem serwis Omega Polska vs Ja Była masakra, nie wiem kto pracuje w serwisie Omegi, ale zdecydowanie nie powinien tam pracować, wszystkie krawędzie zostały przez niego wyoblone i do tego były krzywe, szlif słoneczny skręcał na wszystkie strony świata, koperta położona na prostym blacie chwiała się (mam filmik jak ktoś jest ciekawy). Szczerze mówiąc jakbym odebrał tak zrobiony zegarek poprosiłbym o kupno nowej koperty, bo została ona zniszczona. Wyostrzyłem krawędzie oraz wyrównałem, nadałem nowy, prosty i o odpowiedniej gradacji szlif słoneczny, powierzchnia dekla została wypiaskowana, a "konik" został następnie wypolerowany. Przed: Po:
 7. wcale nie, dostałem wypiaskowany bezel i miałem za zadanie zrobić z niego nówkę, co zresztą widać (liczby dalej są wypiaskowane)
 8. A bezle w Rolexach Explorerach ktoś tak robi? Przed: Po:
 9. Masz jakieś zdjęcia efektów używania tej mączki? Szczerze mówiąc czytałem że kulki są najlepsze jeśli chce się uzyskać ładną, lekko świecącą powierzchnię, natomiast kawałki szkła robią już efekt podobny do piaskowania, ponieważ mają ostre krawędzie. Jestem aktualnie w stanie uzyskać takie efekty jak tutaj:
 10. Nakupiłem mase ścierniw, tutaj akurat 50mikronów kulki szklane.
 11. Nowa "zabawka" pojawiła się w moim warsztacie Niedługo relacja z renowacji z jej użyciem!
 12. Mam nadzieje tak niedługo zrobić, renowacja + handel to miałbyć wstęp do produkcji własnych zegarków. Pomysł jest od dawna na świetną innowację na miarę HYT, Hautlence, Ressence, ale musze mieć na niego środki i czas.
 13. Takie jajko do mnie trafiło. Ktoś mocno się postarał aby zetrzeć krawędzie. Chyba diax poszedł w ruch Po renowacji już widać że to Omega Speedmaster Mark II. Mogłoby być lepiej, ale miało być na szybko i bez spawania. Przed: Po:
 14. Następna renowacja. Przed: W trakcie: Po:
 15. Wyszła nówka, nie wiem czy ktoś by był w stanie rozpoznać czy używany (nie licząc powierzchni między uszami) Przed: W trakcie: Po:
 16. Dawno mnie nie było tutaj Postaram się wrzucać coś częściej. Przed: W trakcie: Po:
 17. Poleroutery mało popularne, bo ciężko dorwać w przyzwoitych pieniądzach jaki i przyzwoitym stanie, ja na swojego poluje już kilka lat A kiedyś były po 1000zł...
 18. Matowienie = polerka wibracyjna w tym wypadku, choć powinno być to zrobione inną techniką, a PVD - firma zewnętrzna.
 19. Pokrycie PVD było testowane, całkiem nieźle to wyszło:
 20. Da radę, ale materiał się przegrzewa i potem problem przy polerowaniu, różne artefakty wychodzą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.