Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kuba1991

Użytkownik
 • Content Count

  1,437
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kuba1991

 1. Jeśli chodzi o blachę to taka sama jak we wszystkim co azjatyckie, akurat to by mnie najmniej martwiło kiedy jestem blacharzem, ale kiedy te auto miałem nie było mnie tak naprawdę na nie stać i nie mogłem go sobie zostawić ale to był wspaniały rok z tym autem.
 2. Nie napisałem o tym uszczelniaczu jako o przyczynie braku mocy tylko jako słabym punkcie konstrukcji na który warto zwrócić uwagę by nie skomplikował wyjazdu. Uszczelniacz ten jest znacznie wyżej niż poziom oleju w reduktorze więc jego żywotność jest ograniczona. Używałem takie auto, wymieniałem ja i wymieniał poprzedni właściciel.
 3. Sorcia to ma przede wszystkim problem z uszczelniaczem tylnego wału napędowego na reduktorze i i farbą którą jest pomalowany bak od środka którą rozpuszcza ropa i zapycha cały układ paliwowy.
 4. Jest i prawie 30 lat różnicy
 5. Zdecydowanie swoim przekonaniem do balla nie chciałbym nikomu umniejszać bo jest to moja subiektywna opinia. Na jakość wykonania dokładności chodu nie uwzględniam jako decydujące kryterium - ten robi minutę na tydzień do przodu - jeden powie, że to słaby wynik a mnie to nie przeszkadza. Co dla mnie się tak liczy w wykonaniu ? Przede wszystkim spójność projektu, spasowanie elementów kształt i ogólnie cała forma która składa się na to jak swoimi oczami widzę zegarek na ręce. Mam może dziwne albo pedantycznie dziwne spojrzenie na całokształt, lubię symetrię krawędzi, spasowanie na ciasno i sztywność ruchomych elementów.
 6. Ucieka ale wraca, gdzie by znalazł lepszego starego 😉
 7. Kupiłbyś go jeszcze raz? I tak i nie. Od kiedy mam ten zegarek jakby zepsuło się moje spojrzenie na resztę kolekcji, miesięc jak już mam tego balla noszę tylko niego i się okazuje, że nie mam nic lepszego do noszenia. Jakość wykonania fenomenalna, mając porównanie z heuerem, eterną czy Mauricami to bije to wszystko na głowę. Z jednej strony kupiłbym go jeszcze raz bo ten zegar jest poprostu mega zwłaszcza jak na cenę którą za niego zapłaciłem - kupiłem używany. Z drugiej strony kupiłbym jakiś wyższy model ale napewno balla bo wszystko inne poprostu już się dla mnie nie liczy. Ten zakup był mi potrzebny by przekonać się do marki.
 8. To on jest czarno-pomarańczowy czy niebiesko-czerwony? On jest czarno pomarańczowy, szkło trochę zniekształca kolory zwłaszcza na zdjęciach
 9. Heh, powodów jest kilka: szewc chodzi w dziurawych butach, brak chęci i czasu na naprawę, pieniądze płyną na zegarki a nie samochód i ostatni najważniejszy jeśli jeździ i mało pali to po co w ogóle naprawiać ?
 10. Jakoś tak za sprawą speedmastera z 98 roku który znalazł się w mojej kolekcji nabrałem sentymentu do czasów mojego dzieciństwa. Interesuje mnie ile kosztowały zegarki w latach 90 tych i jak ich ceny odnosiły się do realiów tamtych czasów. Czy zegarki wtedy były bardziej dostępne czy dzisiaj mimo, że stale drożeją ? Chciałbym poznać ceny zegarków z raczej niższej i średniej półki od Seiko przez Atlantici i longinesy po najprostsze omegi. Ciekawi mnie czy większym kozakiem był ten co w 98 roku kupił najuboższego speediego na vj7750 czy dzisiaj ten co kupi speediego 38mm za 25k zł. Byłbym wniebowzięty jeśli ktoś by się pochwalił zegarkiem z tej dekady i jego rachunkiem oczywiście po przejściu Polski na PLNy. Osobiście zegarkami zacząłem się interesować w okolicach 2006 roku, wcześniej byłem po prostu za młody i pamiętam dużo cen z lat około 2008 ale to nie te czasy, nie ten klimat.
 11. Będąc dzisiaj w time trend w pogorii pozwoliłem sobie zmacać nowego 5kxa gmt. Naprawdę jestem mile zaskoczony jakością wykonania tego modelu a przynajmniej egzemplarza który miałem w ręce. Może nawet wróciła mi wiara w Seiko, że jeszcze będzie dobrze.
 12. Tak, zwłaszcza kiedy młody staremu przez pół godziny chce pokazywać które schody prowadzą do góry a które na dół.
 13. Nigdy nie zwracałem uwagi na balle, dopóki przypadkiem nie odkupiłem używanego firremana necc. To jest kawał świetnie zaprojektowanego i niesamowicie wykonanego zegarka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.