Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

desmo

Użytkownik
 • Content Count

  8,351
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by desmo

 1. Uszczelkę ma jak każdy zegarek ale ten czołg to zdecydowanie nie amfibia.
 2. Wg deklaracji producenta te kwarcowe baterie mają działać do 8 lat
 3. Poza baterią ( i tarczą w niewidoczny gołym okiem sposób ) oraz paskiem to identyczne zegarki więc jeśli Twoje podejście nie było ideologiczne to powinien cieszyć tak samo.
 4. To jest inny pasek …sprzedawca zrobił mi quiz ale zdałem. Może dlatego że i on i jak byliśmy przygotowani. Ale faktycznie to nie „ nasz” sprzedawca. EDIT Filip masz rację, ten który pokazuję to też kwarc. Ten eko pasek miał pętelki i inną fakturę. Szukam dalej dobrego zdjęcia :-)))
 5. Ze zdjęć za duży - szczególnie wersja na pasku ale z tej odległości łatwo i przekłamanie. Dajcie perspektywę całego przedramienia .
 6. Prawda, prawie jak Tank Louis. Wygląda na Must rozmiar dla niepoznaki „L”…ale niestety na moim nadgarstku jest „XS”.
 7. desmo

  Teorie spiskowe

  Kolega myli butę i sobiepaństwo prezentowane przez zbyt wielu zupełnie przeciętych rodaków którym „ktoś” dał władzę lub wmówił im że „teraz k… oni” , że „wstali z kolan” „ że te pieniądze im się należały” ….z lekką arogancją geniuszy i wizjonerów świadomych swoich zasobów. Ci drudzy może zmieniają świat …ci pierwsi zmieniają w najlepszym adresata swojego „głosu na sprzedaż”.
 8. desmo

  Teorie spiskowe

  Są miejsca gdzie jadę szybciej ( chodzę bez maseczki ) i są miejsca gdzie jadę wolniej ( chodzę w maseczce ) żeby minimalizować ryzyko. Nawet przepisów do tego nie potrzebuję , wystarczy odrobina oleju w głowie. Czasem nawet autostradą jadę wolniej niż mogę bo tak nakazuje mi rozsądek. Ale niestety są tacy co po lodzie lecą 180 …”bo mogą”., „ bo ich stać” , „ bo mają licencję, immunitet, rodzinę w KGP…itd
 9. Ile to mitów „pada” przy okazji zegarków … mówili nie liczy się długość tylko grubość, teraz okazuje się że nie grubość tylko kształt 😉 nie zapominajcie o proporcjach …do sylwetki
 10. Musiała być krótka bo nawet zdjęć nie zrobiłeś 😉
 11. desmo

  Teorie spiskowe

  Ale jak to , nie „ryzykują” są karni i odpowiedzialni i się rozwijają najszybciej na świecie… 😎
 12. desmo

  Teorie spiskowe

  Polak wie lepiej, zwłaszcza gdy nie wie. Drugi to rywal a nie partner albo człowiek. Ale bez organicznej pracy na świadomości to się nie zmieni. No cóż od kilku lat w naszym (chyba nadal naszym nie ich ) kraju skutecznie demontowana jest solidarność społeczna, a lokalność zastępowana jest centralnym sterowaniem. Straszenie i dzielenie stało się narzędziem utrzymania władzy. Dodatkowo w pogardzie jest wiedza i rozum - rządzi przekaz dnia, ima bardziej absurdalny i sensacyjny tym lepszy. Skoro coraz mniej można liczyć na rozsądek ogłupiałego i oszukiwanego społeczeństwa to niech rządzący wezmą odpowiedzialność. Inaczej byle głupek w sklepie kaszląc i prychając będzie powoływał się na „jego wolności gwarantowane przez konstytucję”. A co z moim prawem do życia w zdrowiu? Rządzący wprost mówią że mamy umierać bo oni nie chcą tracić władzy…coś tu chyba jest grubo nie tak. Nie tylko ze społeczeństwem …
 13. Aktualna wersja Inge jest chyba stylistycznie najmniej udana w historii i mnie absolutnie nie kojarzy się z pierwowzorem. IWC jakoś zaniedbał tą linię kosztem Pilotów i Portugalczyków. Z drugiej strony jeśli utrzyma jakość z jaką obecnie odświeża kolejne linie to można spodziewać się fajerwerków.
 14. Odnoszę się do efektu estetycznego który w biżuterii jest kluczowy choć subiektywny. Co do wygody , polecam paski, są lżejsze od za delikatnych bransolet i świetnie się komponują z Moonawatchem . Przynajmniej ze starszymi referencjami. Mam nadzieję że tego nie zepsuli 😉
 15. Twoim zdaniem nie ma, moim zdaniem jest. Może dlatego, że za często Rolexy noszę.
 16. Wolę gdy bransoleta wypełnia przestrzeń między uszami i w miarę płynnie łączy się z kopertą ( zintegrowana, endlink, maskownica ) - nie podoba mi się efekt kanionu między uszami. Tym bardziej wolę im grubszy zegarek.
 17. Brzmi jak z folderu reklamowego Omegi. Rozumiem, że subiektywnie chodzi Ci o najlepszą modyfikację ETY w ostatnich latach 😉 ale warunki były nierówne bo inni nie mogli jej w tym okresie modyfikować. Imponujące własności antymagnetyczne to naturalnie pożądana cecha a jak będzie z dokładnością, niezawodnością i kosztami utrzymania tych mechanizmów w dłuższym 10 letnim na przykład terminie to jeszcze chwilę bym poczekał. Niestety w tym samym okresie Omega utraciła lekkość w projektowaniu a sporo pomysłów wygląda na niedopracowane. Nie wiem na ile wiązać to z mechanizmami a na ile z koncepcją że duże jest lepsze ale klockowatość czy zaburzenia proporcji zbyt często powstrzymują mnie od zakupu współczesnych Omeg. W tym konkretnym modelu Moona spotkanie uszu z bransoletą i koperta zostawia nieprzyjemne wrażenia. Podobnie w przypadku nowej Aquaterry z małą sekundą na plastiku. Zmiana kształtu koronki w AT a zwłaszcza nowych 300- tkach , problemy tychże ( szczególnie poprzedniej edycji) ze spasowaniem bransolety z kopertą , 40 mm Tresory. SMP to też solidny ale i kontrowersyjny estetycznie zegar po zmianach. W sumie imo najfajniejszym i najbardziej kompletnym zegarkiem ostatnich 2 lat w którym wszystkie zamiany są na plus jest Ed White ale cena go dyskwalifikuje. Nieźle wychodzą też Omedze reedycje w limitacjach ale czas oczekiwania na nie jest absurdalny.
 18. Panowie, to jest biznes. Liga która ma gwiazdy dyktuje warunki finansowe . Messi trochę w PSG zardzewiał więc trzeba go było wypolerować a inwestycja w „niezależne dziennikarstwo” się zwróci.
 19. Nie no Pamowie …po to macie Luminory żeby koronkę pod mankietem nosić 🙈
 20. Ideologiczny konflikt interesu …w końcu jest uczniem i sukcesorem ojca co- axiala…
 21. Konflikt interesu…bardziej mu ufam gdy chwali explorera.
 22. Naturalnie chodzi mi o efekt na nadgarstku bo na sucho nie wygląda to źle , zwężająca się bransoleta jest optycznie lżejsza ale czy nadal proporcjonalnie do zegarka? Podobnie za duży wydaje mi się PAM 372 gdy zakładam zwężający się pasek. Generalnie zwężane paski, bransolety pochodzą z czasów gdy zegarki były mniejsze i transferowanie ich do współczesnych projektów nie zawsze wychodzi im na zdrowie. Ktoś tu pisał że niektóre aftermarketowe presidenty są dobrym kompromisem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.