Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

erzlot

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1414
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by erzlot

 1. Kupiłem taką kominkową Ansonia. Przypuszczam, ze to z lat 1902-1905, ale może ktoś zna model i rok? Ciekawe, bo sprężyny nakręca się dośrodkowo (lewa w prawo, a prawa w lewo)
 2. A masz do niego klosz szklany? Bo jeśli masz owalny klosz zastępczy, to do niego podpasuj kształt podstawy.
 3. erzlot

  Kolejny Francuz

  Tu sobie poczytaj o Marti https://theindex.nawcc.org/Articles/Dean-french.pdf
 4. erzlot

  Ciekawy mechanizm

  Robił zegary "high end" 🤨
 5. erzlot

  Taki Francuz

  W stylu zegarów Boulle, w Mikrolisku nie znalazłem logo H & F Paris ale google pokazuje kilka takich zegarów z lat 1850-1860, więc to chyba oryginał.
 6. Tak się cieszę z wyniku jakbym dostał Beckera Empire z wahadłem kandelabrowym😊😃
 7. Dobry pomysł, aby zwrócić koszty Kolegom👍
 8. U mnie wisi Comtoise z takim kalendarzem
 9. erzlot

  Guilmet

  To jest unikatowa specjalna zawieszka. W moim była, ale miała 2 urwane sprężynki płaskie (są 3). Można było je kupić w ebay USA (są 2 rozmiary/grubości). Kupiłem te cieńsze i się sprawdziły. Gorzej, bo brakuje ci tego górnego wieszaka. Widziałem go kiedyś też w USA, ale nie wiem czy ten rozmiar, kosztował ok. 70$.
 10. Te, które zostawiam w swojej kolekcji też tak traktuję tzn wystarcza mi, że kręci. Ale do ewent. sprzedazy staram się doprowadzić do jako-takiego chodu, bo nie chcę potem wysłuchiwać kwękania kupca. A poza tym to ewent. wskazówka na przyszłość dla forumowiczów. Kogo pytasz? Ja uzywam K2.
 11. Zalecana jest 0,114 mm, ale to chyba jest błąd w Terwilligerze. Jestem w tej chwili blisko, bo mam ok. 0,115 i wciąż bardzo spieszy. Wczoraj znalazłem w D włos 0,110 firmy Augusta o długości 160mm z Nivaroxu. On może będzie wreszcie pasował.
 12. Wiecie jakiej grubości włosy są w Waszych Hauckach? zakładam, że chodzą+/- poprawnie.
 13. erzlot

  Guilmet

  Wychwyt Brocota, wahadło "sierpowe"
 14. erzlot

  Guilmet

  Werk To całe zawieszenie z 3 sprężynkami można bylo kupić w USA. Ja kupiłem tam same sprężynki. Bartek naprawił mi werk, bo koło wychwytowe było całkowicie uszkodzone. Wszystkie (sic!) zęby były zagięte pod kątem 90 stopni.
 15. erzlot

  Guilmet

  Mam coś takiego. Będziesz miał kłopot z zawieszeniem.
 16. Dzięki oldtime, moje ma 348 g a więc jest ok. To mam kłopot, bo powiedzmy, że wyjdzie z obliczeń 0,108 mm, to takich włosów o tej długości nie ma. Zostaje szlifowanie tego 0,114, który posiadam (chociaż z pomiarów wyszło mi, że ma 0,116-0,117 mm). Trochę to zresztą jest sprzeczne z logiką, bo po to było wahadło z kompensacją, żeby skasować dylatację włosów z brązu. A teraz wahadło skompensuje (powiedzmy!) zupelnie niepotrzebnie włos, który nie ma prawie dylatacji. Więc chyba tylko wprowadzi błąd. Ale to tylko takie rozważania teoretyczne. Chyba rozwiązaniem byłoby zastosowanie krótszego włosa i tzw przedłuzki do wahadła, chociaż jej nie mam.
 17. Kiedyś byłem dobry z algebry, ale to było 60 lat temu. Okres podstawowy to wahnięcie "tam i z powrotem"?
 18. Otrzymałem włos 0,114 extra long (patrz Terwilliger), założyłem go, ale zegar dalej spieszy ponad 1 godz/doba (ciężarki max na zewnątrz). Wahadło tylko ok. 2 mm nad talerzem, czyli niżej już nie można. Co jest? Nie znalazłem wagi wahadła, bo nie ma go w Passmore. Jaka powinna być? Chociaż nie ma w nim niczego do odjęcia. Dziwna sprawa. Wydaje się, że włos powinien mieć ok. 0,108-0,110 mm.
 19. On ma ciekawy/rzadko wystepujący włos, bo Horolovar 0,114 mm ale "extra long" bo 160 mm. Akurat z takim się aktualnie męczę. Miałem długi 0,124 ale z fosforobrązu i bardzo spieszył, więc go pocieniałem papierkiem i niestety urwałem u góry. Teraz czekam na właściwy(jest w drodze)
 20. erzlot

  A taki z orczykiem ?

  Ciekawy, pierwszy raz widzę takiego. Gratuluję👍
 21. Uwielbiam te klimaty, jeszcze łódka i wędka i pełnia szczęścia🤪
 22. erzlot

  Eppner

  Przesadna skromność Mistrzu🤪
 23. erzlot

  Eppner

  Jak zawsze wzorcowo Maestro🙄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.