Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

erzlot

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,359
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by erzlot

 1. Mialem za komuny radio CHRONOS z Diory Dzierżoniów z japońskim (chyba) kartkowcem. Obudowa/skrzynka była z plastiku w kolorze czerwonym. Synek pokręcił pokrętłem do tyłu i uszkodził zegar, więc go zutylizowałem.
 2. Kupiłem takiego Omega "kula". Na tarczy niby wszystko ok tzn "swiss made" itd, ale spieszy 2 godz/doba, więc mam wątpliwości co do tego szwajcarskiego wyrobu. Nie potrafię się też dostać do werku w celu regulacji balansu. Wygląda jakby tylne szkło było zamocowane przez zawalcowanie/zaciśnięcie mosiężnego pierścienia. Czy ktoś może doradzić? cd foto werku
 3. Chyba kiedyś na NAWCC znalazłem, że fabrycznie nowe roczniaki GB kręciły 270 stopni, więc masz nówkę
 4. Chyba nie dojdziesz czyj to zegar. Francuzi robili je na potęgę, wszystkie identyczne. Japy (kilka firm), Vincenti, Marti, Le Roy i wielu innych. Możesz poszukać np tutaj https://theindex.nawcc.org/Articles/Dean-french.pdf
 5. erzlot

  KSIĄŻKI O ZEGARACH

  Czy znana jest chociaż orientacyjna cena?
 6. Ile musi ważyć ciężarek? Nie jest widoczny. Chyba ze 3 kg.
 7. Ciekawa historia😲😲 jak on ma wykonany rozdział napędu?
 8. Dalej są robione dla turystów, na YT są nawet filmy na ten temat
 9. Też popieram ten pomysł -Gosia na mistrza😲
 10. erzlot

  Co to ?

  Dalej to zagadka. Szukałem przez wyszukiwanie obrazem w google, ale wyszły tylko barometry i nadajniki radiowe. Zegar ładnie tyka i włącza bicie na tych 2 znacznikach . System bicia jest dorobiony i to chyba nie przez zegarmistrza , ale kowala. Bęben sprężyny jest ciekawy, bo ma wieńce zębate z obu stron (jeden jest na wysuwanej pokrywie). Na tarczy napis, że opatentowano we wszystkich państwach, ale nie ma numeru patentu, co by wyjasniło sprawę. Ale nawet nasz guru anansi nie natrafił na coś takiego? 🤓
 11. erzlot

  Co to ?

  Kupiłem z ciekawości i nie wiem co to za zegar. Jedna wskazówka ruchoma, druga namalowana na ruchomej tarczy. Jakieś 2 znaczniki do sygnalizacji? U góry coś do wyłączania alarmu? Ja pierwszy raz mam coś takiego w ręku. Jedno koło luzem w skrzyni (chyba od bicia). Można prosić o jakieś info - kto, kiedy, co to???😮
 12. Myślę, że "Daisy" to był koń😄
 13. Dwa słonie to JUF z 1911 wg Terwilligera (płyta 1595A) a wg nowszych danych to lata 1927-1939
 14. Ja się poddałem z tym Koma mini. Kupiłem, wyczyściłem, założyłem włos wg Passmora i okropnie spieszył. Zmieniłem włos na cieńszy i spieszył, założyłem jeszcze cieńszy i przy składaniu go urwałem bo szpara między blokadą od góry a kieliszkiem od dołu jest tak mała, że trudno dobrze uciąć włos. Tak więc zniszczyłem 3 włosy bez efektu i się wkurzyłem i wystawiłem na all. jako do naprawy.
 15. erzlot

  Poszukuję

  Szukam pozytywki do kareciaka Junghans. To walec z kołkami zakończony kołem zębatym i współpracujący z grzebieniem, na na metalowej ramie ,całość mocowana była do deseczki pod kareciakiem. Może mieć wyłamane kilka ząbków. Kontakt na priva.
 16. Zrób sam, była o tym mowa na forum- chyba radzono wtedy Gosi "yodek"
 17. czasem tak bywa, że nas pozytywnie zaskakują. Ale to raczej rzadko się zdarza😲 Mój Kienzle Calendar notorycznie stawał. Chyba po roku stania go popchnąłem i już miesiąc ponad kręci.
 18. No to nie rozumiem o co Tobie chodzi. Jest wszystko o co pytasz.
 19. Gratuluję tych "żołędzi" -piękna gromadka😲
 20. Szacunek!! Wprawdzie nie moje centrum zainteresowań, ale zamówię przez freiburg@amola.pl
 21. erzlot

  help

  Jeszcze w drodze, ale wyglądają tak heure: 3,2cm ** minute: 4,4cm ** carré: 2,3mm ** diamètre: 5,3mm
 22. erzlot

  help

  Gosiu, jesteś jasnowidzką! Wczoraj Bartek zadzwonił, że znalazł moje wskazówki w stercie folii. Kupiłem wprawdzie już z Francjii zastępcze (jak dla Grivolasa), ale co oryginalne to oryginalne. I całe moje spekulacje o tym przypadku wzięły w łeb.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.