Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kjgenerał

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

About kjgenerał

 • Birthday 09/25/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Szczecin
 1. Dzięki za recenzję i odkrycie nowej dla mnie marki. Bardzo kusząco wyglądają biały i czarny Redentore oraz niebieski Nereide. Jak tylko odsapnę finansowo po wakacjach, pomyślę o zakupie.
 2. 2 szt. z datą, proszę. Jeśli można mieć życzenie, to nr 038 oraz najniższy z możliwych (002 lub 003, bo pewnie jedynka już zarezerwowana...)
 3. Przyłączam się do klubu. Na mojej ręce nowy nabytek, odpowiedź na pragnienie posiadania zegarka z komplikacją dużej daty: Oris Artelier Big Date, który na początku nieco mnie rozczarował wizualnie mniejszą tarczą, niż się spodziewałem (przez dość szeroki bezel), ale po oswojeniu się zachwycam się nim z dnia na dzień coraz bardziej.
 4. Na zdjęciu kolekcji z restauracji nie dostrzegłem, niestety, Military 42, a mam na niego chrapkę, tylko chciałbym na żywo zdecydować się na wersję kolorystyczną. Także póki co, nie mam po co (poza kulinariami, rzecz jasna) wybierać się do Restauracji Zegarmistrzowskiej.
 5. Zdaje się, że tu: http://vratislavia-watches.com/language/pl/formmeister-sport/
 6. kjgenerał

  Xicorr

  Postulaty i przeróbki P.T. albiNOSa nie pasują mi zupełnie; projekt p. Adama jest prawie doskonały. Zrezygnowałbym jedynie z ostrego czubka wskazówki godzinowej i może skrócił nieco jasną końcówkę sekundowej, albo w ogóle zrezygnował z czerwonego koloru.
 7. kjgenerał

  Xicorr

  Czy ja dobrze paczę? Będzie Cyrcle 2? Kiedy? I jak się będzie miał do jedynki? Generalnie b. dobra wiadomość, bo to mój ulubiony projekt Xicorra
 8. Dzięki za podpowiedź. Też mnie najbardziej przekonał i przedwczoraj właśnie go zamówiłem. Lacroix'a skreśliłem najpierw, bo doszukałem się zdjęć, na których daty poniżej 10-go nie mają zera z przodu, tylko puste (w sensie białe) okienko, a tego bym nie zdzierżył W Revue Thommen nie pasowały mi położenie i kształt okienka, a Milus odepchnął satynowymi i obłego kształtu wskazówkami. Orisa więc kupiłem, pojechał do znajomych w Atenach, teraz jeszcze problem dostarczenia go do Polski, bo znajomi się nie wybierają wcześniej niż w wakacje...
 9. Nie, tam się za dużo dzieje na tarczy.
 10. Napaliłem się na dużą datę w zegarku. Spośród różnych przejrzanych modeli zawęziłem wybór do czterech (wszystkie z chrono 24): Oris Artelier Big Date (cena 3850 zł) - podoba mi się prostota, elegancja i słoneczny szlif, no i cena. Revue Thommen Airspeed XLarge Big Date (4300 zł) - na plus giloszowana tarcza, ale nie wiem, co myśleć o indeksach... Milus Zetios Big Date ZET-SPO1 (4800 zł) - najbardziej podoba mi się rotor tego modelu (tu niewidoczny, na innych zdjęciach trzeba szukać), niepokoi dziwne mocowanie paska i szczotkowana ("satynowa") koperta i wskazówki. Cyferblat ładny, ładny kształt okienek daty. Maurice Lacroix Les Classiques Automatik Herrenuhr Jours Rétrograde neu ovp. (5600 zł) - martwi cena, choć to i tak okazja, jak przypuszczam (chyba, że to fake), podoba mi się brak małej sekundy i w to miejsce dni tygodnia. Ładne, smukłe wskazówki i kształt okienek daty. Poniżej obrazki. Nie ukrywam, że łatwiej będzie mi kupić to, co tańsze, aczkolwiek, jeżeli zdecydowanie coś doradzicie, uwzględniając np. zalety, na których się nie znam (np. rodzaj mechanizmu), gotów jestem dozbierać na to, co droższe. Tylko pytanie, czy warto, jeżeli wybierać z tego, co podałem.
 11. OK, dzięki za wskazówkę. W takim razie Kemmner; choć mam apetyt na coś bardziej wyrafinowanego. Pochwalę się, jak mi się uda to zdobyć. Pozdrawiam.
 12. Witam. Jakiś czas temu zapragnałęm posiąść jednowskazówkowca. W cenie mocno budżetowej. Wyszukałem i sprowadziłem sobie coś takiego: http://ocarat.com/the-abbydouble-rich-gone-broke-20981.html Niedługo trwała radość, stwierdziłem bowiem, że wskazówka ma luz i przemieszcza się samoistnie w zależności od ustawienia ręki na przestrzeni jednej podziałki, czyli do orientacyjnie ustalanej godziny muszę dodatkowo dołożyć +/- 5 minut. Zegarmistrz nie chciał podjąć się naprawy tłumacząc mi, że mechanizm jest tanim chińskim szajsem na plastikowych zębatkach i rozebranie go grozi nieodwracalnym zniszczeniem. Niedawno podjąłem drugą próbę i kupiłem sobie jednowskazówkowego Łucza (koperta 36 mm) z e-bay'a. Po otwarciu przesyłki stwierdziłem ten sam problem. Teraz pytania: 1. Czy to ja mam pecha, czy też tanie jednowskazówkowce tak mają i już? A może to na skutek transportu się obluzowało? 2. Czy następne próby zakupu budżetowych "One Hand" np. tutaj: http://www.watchdesign.com/42mm-uno-1-single-hand-design-watch-date/ lub tutaj: https://www.indiegogo.com/projects/unique-single-hand-watch#/ nie skończą się wg Was podobnie? 3. Czy jest sens inwestować w coś droższego? Botta lub Kemmner (bo na Meistersingery etc. mnie nie stać, a DeFakto nie ma cyfer na blacie) będą na pewno pozbawione tego feleru? Pozdrawiam czekając na sugestie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.