Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MichalWPR

Użytkownik
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

267 profile views
 1. Na sprzedaż dwa zegarki radzieckie. 1. Pobieda z 1954-go roku. Bardzo ładnie zachowana jak na prawie 70 lat. W skali forumowej ok 6/10. Szkiełko po polerce, jest jedno wewnętrzne pęknięcie, ale widać go tylko pod pewnym kątem. Zegarek na chodzie, obecnie, po kilkutygodniowej przerwie śpieszy się ok 2 minut na dobę. Przed przerwą nadrabiał około minuty, może się jeszcze rozrusza. Mechanizm był czyszczony i smarowany około trzech lat temu. Ładne zdobienia mechanizmu i spodu dekielka. Oksyda na wskazówkach. Pasek wykonany ręcznie przez pracownię MES z Koszalina z błamu skóry, który leżakował w magazynie od lat 80-tych, noszony. CENA: 220PLN, przesyłka paczkomat InPost w cenie. 2. Czajka "medyczna", kwarc Stan wizualny dobry. Koperta pozłacana. Czajka chodziła, ale przestała. Po kolejnej wymianie baterii już nie ruszyła. Po włożeniu baterii wskazówka raz drga i nie idzie dalej, więc może jest nadzieja. Zanim przestała działać, "zjadała" baterie w ciągu ok. 6 miesięcy. Pasek raczej do ekspozycji, klamra nie za bardzo pasuje. Założyłem go, żeby czajka trzymała się poduszki w pudełku i ładnie wyglądała. To rzadki zegarek i wydaje mi się, że warto go ratować. W skali forumowej wizualnie dałbym 6-7/10, z zastrzeżeniem, że zegarek nie jest na chodzie. CENA: 195PLN, przesyłka paczkomat InPost w cenie.
 2. Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu casio DW-7000. Ostatnio przyszło mi do głowy, że byłoby fajnie, gdyby zegarek mógł znowu pohulać w wodzie, do czego został zresztą stworzony. Nigdzie nie udało mi się jednak znaleźć uszczelek do tego modelu. Czy orientujecie się, czy zegarmistrz może je dorobić? A może wiecie, gdzie je dostanę? Zegarka nie otwierałem, przy codziennym użytkowaniu wydaje się szczelny, więc nie chcę "męczyć" uszczelki, póki bateria jest OK.
 3. @Topaz Czy ta błyszcząca powierzchnia w czerwonym ma tendencję do zbierania rys?
 4. Jak widać, dobry produkt broni się sam. Chyba też sobie kupię, zanim zdrożeją
 5. Breitling i Fortis robią wszystko, by kojarzyć się z lotnictwem, a gdy przychodzi co do czego, wygrywa casio za 25$ 7:35
 6. Używany również przez pilotów NASA: https://www.aopa.org/news-and-media/all-news/2015/november/23/long-days-on-long-wings
 7. Natłuszczony, polerowany Crazy Horse i włoska skóra lakierowana po lekkim wintydżowaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.