Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TabaQ

Stojak na zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Moja kolekcja coraz bardziej się rozbudowuje, powoli sięga już 5 zegarków (śmiech) i postanowiłęm stworzyć dla nich "domek". A tak na poważnie, poczułęm potrzebę podzielenia się z wami moim pomysłem. Chcę zbudować stojak na zegarki, aby nie kisiły się w pudełku po str8.

Projekt wygląda tak jak na zdjęciu poniżej i przeznaczony jest do dalszej rozbudowy, z czasem gdy zegarków będzie przybywać. Przewidziany na około 10 zegarków.

0182170ad625d362.jpg

 

Zamierzam wykonać dwa "wałki" na któych będą spoczywać zegarki, a następnie te wałki zamontować w drewnianym stelażu. 

Rozbudowa polegałaby na konstruowaniu kolejnych większych segmentów, które byłyby podstawą poprzednich. Jedynym ograniczeniem może być materiał obszycia wałków, aby był jednakowy, żeby nie wyglądało to pstrokato.

 

Wałki wykonałem z rolek po ręcznikach papierowych, owinąłęm je pianką a wszystko to obszyłęm czarnym sztruksem. 

37fe80ec553f3865.jpg

cf611b16de224d6b.jpg

959a09d932bdbb44.jpg

 

Następnie zamierzam wykonać drewniany stelaż, który polakieruje na ciemny orzech. 

 

Wszystko co do tejpory wykonałem jest opisane powyżej, kolejnej relacji możecie się spodziewać koło czwartku.

Myślę, że natchne kogoś moim pomysłem do zrobienia czegoś podobnego.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie takie inicjatywy :) Życzę powodzenia i czekam na okołoczwartkową relcję. Aczkolwiek zastanawiam się czy aby te papierowe rurki wytrzymają i czy nie lepiej byłoby zastąpić je plastikowymi.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinny wytrzymać, na każdej ma spoczywać 5 zegarków, są dość sztywne, ponieważ sztywna jest też pianka.

Pomysł z plastikowymi też był, ale stwierdziłęm, że papierowe mam zawsze jednakowych wymiarów i łatwy dostęp, a też nie miałem obecnie plastikowych, więc wykonałęm z tego co było pod ręką.

 

Najgorsze jest to, że całość jest sporej grubości, pasek z małym trudem zapina się na ostatnią dziurkę.

 

 

Edit:

Materiał na zdjeciach wygląda na mocno wyblaknięty, wina lampy błyskowej w rzeczywistości jest czarny.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam podobny gotowy stojak. Wałki też są zrobione z pianki, ale w całości wypełnione(pianka-tuba na basen) no i niczym nie obite. Faktycznie problemem jest grubość. Ja stosowałem to do zegarków z paskiem na rzep. Jak znajdę chwilę i sam stojak to wrzucę zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super, może akurat przyjdzie do głowy jakieś nowe lepsze rozwiązanie :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jak założysz na stojak zegarek na bransolecie? + zegarki mogą się o siebie nawzajem porysować.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walki nie beda utwierdzone na stale tylko przez srodek walka puszcze drewniany drazek ktory bedzie wsuwany do wyzlobionych rynienek. Tak z bransoletami jest problem i to duzy

 

Wysłane z mojego Blade III przy użyciu Tapatalka


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

1. Czy to na zegarki użytkowe, czy tylko kolekcjonerskie?

Jeśli na uzytkowe, nie będzie to zbyt wygodne, zegarki będą się o siebie ocierały. No i problem bransolet.

2. Moje zbiory leżakują tez w pudełkach po winie ( na 3 butelki). Jako poduszki wykorzystałem izolację na rury.

Z doświadczenia wiem, że taka wielozegarkowa "poduszka" w pełni obciążona zegarkami ma tendencję do obracania sie zegarkami w dół. Musisz wziąć to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dodatkowe podkładki jeżeli pasek lub bransoleta byłyby za duże.

2. Przeszkolenie.

3. Podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to być na użytkowe zegarki, własnie tego się boją że będzie się to obracać, dlatego planuję to jakoś zabezpieczyć.

Nie powinny się o siebie ocierać, bo planuje zrobić sporo miejsca.

O przeszkleniu i podświetleniu na razie nie myślę, to kiedyś tam się zrobi, ale napewno fajnie by było :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czwartek, czasu wolnego miałem sporo, więc i sporo wykonałem.

 

A więc tak, posłuchałem waszych rad i obaw, zmieniłem trochę koncepcje wykonania. Stelaż został praktycznie bez zmian, ale zrobiłem nowe wałki i zastosowałem zamocowania ciesielskie, mianowicie, widac na obrazku, zrobiłem wycięcia na wałki, teraz napewno pod ciężarem wałek z zegarkami się nie obróci.

 

Jedynie z czym się nie uporałem to problem bransolet.

 

Wałki wykonałem z dyla po łopacie, obkleiłem pianką i standardowo obszyłem, stelaż zbiłem i polakierowałem. Teraz czekam aż wyschnie złoże wszystko i zrobie zdjęcia końcowe.

d112ad95.jpg

600df4d0.jpg

5fe80d2c.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

Wrzucę pewnie na dniach już ostateczne foto jak wygląda z zegarkami :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrnąłem do końca.

Efekt widać na zdjęciu, ja jestem zadowolony, Wy oceńcie sami.

38d3634c3393a1fc.jpg

 

 

Pozdrawiam, w zasadzie to jak coś to temat już może lądować w koszu.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TabaQ dobra robota, mi się zawsze bardzo podobają takie inicjatywy. Myślisz nad jakimiś drzwiczkami/kopułką z plexi która zamykałaby konstrukcję od góry? Wycieranie kurzu z zakamarków zegarków może być denerwujące :)  Mam nadzieję że wygodnie będzie Ci się z tego stojaka korzystało i będziesz czuł satysfakcję za każdym razem kiedy będziesz na niego patrzył.

Sam zbudowałem sobie stojak na zegarki, w zasadzie to stojak na Lidlowskie pudełka na zegarki ale pomimo to mam uśmiech na twarzy za każdym razem kiedy na to patrze :)    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TabaQ dobra robota, mi się zawsze bardzo podobają takie inicjatywy. Myślisz nad jakimiś drzwiczkami/kopułką z plaxi która zamykała by konstrukcję od góry? Wycieranie kurzu z zakamarków zegarków może być denerwujące :)  Mam nadzieję że wygodnie będzie Ci się z tego stojaka korzystało i będziesz czuł satysfakcję za każdym razem kiedy będziesz na niego patrzył.

Sam zbudowałem sobie stojak na zegarki, w zasadzie to stojak na Lidlowskie pudełka na zegarki ale pomimo to mam uśmiech na twarzy za każdym razem kiedy na to patrze :)    

 

Mam to samo jak na niego patrze, a jeszcze lepiej będzie gdy cały zostanie wypełniony zegarkami.

Narazie nie myśle nad szybą, bo przede mną mało wolnego czasu, ale w niedalekiej przyszłości całkiem prawdopodobne :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja bardzo fajna.

 

Wykonanie wiadomo, domowe.

 

-nie podoba mi się materiał którym obszyte są tuleje.

-końcówki tulei mogłyby być pomalowane.

 

Przydałaby się politura, zamiast lakiero-bejcy.

 

Plexi i podświetlenie w późniejszych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki są urządzeniami precyzyjnymi i wg mnie powinny być eksponowane na bardziej precyzyjnie wykonanym stojaku ,ale jeżeli Tobie taki się podoba to kto Ci zabroni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakierobejca ma to do siebie że każdą warstwe po polakierowniau należy przepolerować papierem sciernym na specjalnej gąbce (sa w marketach budowlanych po 3zł szt) gradacja 80-120 - dopiero wtedy nakładamy kolejną warstwe i tylko wtedy powierzchnia będzie błyszcząca pod warunkiem że drewno przed lakierowaniem bedzie dobrze wyszlifowane - najlepsze do lakierowania sa lakiery tzw jachtowe , są drozsze ale jakość malowania o niebo lepsza rozpływają się i tworza szklistą warstwe - jeśli ktoś chce zainwestować można raz pociągnąć lakierobejcą na kolor a potem 3-4 warstwy samochodowego CLARU - efekt szkła tylko potrzebny natrysk pneumatyczny (pistoletem)

Politura za bardzo pracochłonna i przy niewprawionych ruchach wyjdzie kiepsko

 

Na zdjęciu widać że nałożyłeś jedną warstwe - pewnie jest teraz szorstkie - weż papier scierny 220 zwykły chyba że masz tą gąbke co pisałem i przetrzyj całość aż będzie gładkie nie przejmuj sie jak na krawędziach lekko sie przetrze jak będzie gładkie daj druga warstwe zobaczysz jaka będzie różnica - maluj lakierobejcą a nie bejcą czy impregnatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem jedną warstwę i specjalnie w niektórych miejscach gdzie było pomalowane rozrzedzałem benzyną ekstrakcyjną.

Wiadomo, że jest to tylko do fazy poczatkowej, kiedyś pewnie pokusze się o kupienie gablotki, albo poprosze o zrobienie dziadka który jest stolarzem.

 

Końcóki tuleji są pomalowane ale dużo bardziej rozrzedzony kolor. 

 

 

Ten projekt chciałęm wykonać sam i ja jestem z niego w 100% zadowolony, nie wygląda najlepiej - prawda. 

 

 

Ale dziękuję wszystkim za rady, niektórych posłuchałem niektórych nie, ale zebrałem cenne doświadczenie.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa fajna, ale wykonanie takie sobie :)

Potraktuj to jak prototyp i rób następne wersje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Pomysł ciekawy.:)

Proponowałbym jednak małą modyfikację, a mianowicie:

obwód wałków powinien być zbliżony do obwodu Twojego nadgarstka, ręki,

na której nosisz zegarek. Wtedy sam by się rozwiązał problem zegarków z bransoletą,

bo i tak zwykle trzeba je skracać dopasowując do przegubu.:))

Przy miękkim materiale na powierzchni wałka,jego obwód mógłby być większy o 1-2mm.

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesczze myślałem zrobić wałek z takiej miękkiej gabki, która nie wywierałaby dużej siły rozprężania aby bransoletki nie puszczały, no ale to też przyszłość :D


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł! Chciałem sobie coś kupić na zegarki ale teraz widzę, że trochę pracy i można samemu sobie coś wykombinować :-)

Dzięki za inspirację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rhotax
      Ktoś ma jakieś pomysły jak jeszcze można 'wyznaczyć' IDEALNY przekrój, kształt przedramienia (w miejscu w którym nosi się zegarek)?
      Już próbowałem z drutem, z plasteliną i czekaniem aż trochę podeschnie, ale wszystko to za mało precyzyjne i przy zdejmowaniu tych rzeczy z przedramienia zawsze coś się poruszy, lekko odegnie i cała robota w ...zdu.
       
      Zostało mi już tylko zrobienie odlewu gipsowego (tylko nigdzie "na mieście" nie mogę kupić 'alginatu').
       
      Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak 'odwzorować' taki kształt domowymi sposobami?
       
      PS
      O chodzi mi o taki obrys zewnętrzny (tylko dla moich rozmiarów, kształtu itd.)
      https://www.researchgate.net/profile/Irina_Vendik/publication/323863085/figure/fig1/AS:614222484500492@1523453460832/Human-wrist-cross-section-5.png
    • Przez daromax
      Witam, jak w temacie potrzebuję zakupić ekspozytor, gablotę, stojak czy jak to się zwie do paskó do zegarków, chodzi mi mniej więcej o coś takiego jak pokarzę na poniższych zdjęciach na przykładzie gabloty na zapalniczki zippo. A więc z 4 sciankami, z miejscami na paski, i zaslonkami z pleksi, może być obrotowy ale nie musi. Nie raz takie widywałem w wszelakich salonach zegarkowo jubilerskich w różnych galeriach. pomóżcie, gdzie to kupić, albo czy ktoś takie wykonuje czy coś?


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.