Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
akruszynski

Zegarek ok. 15.000 do koszuli i marynarki

Recommended Posts

Guest awi

Brałem pod uwagę GMT z powodu kolorystyki na stronie breitlinga, który jest na B04.. ale tu pojawia się pytanie... Na stronie Breitlinga nie istnieje wersja transocean chronograph w opisywanych przez Ciebie kolorach, ale na chrono24 takie są?? skąd się bierze ta rozbieżność???

Zegarek bardzo ładny i stylem bardzo przypominający Omege Speedmastera w tych samych kolorach :)

Jak chcesz wybierać pomiędzy tarcza (białą/czarną) i innym paskiem, także rodzaj koperty (stal/złoto) to na stronie Breitling masz możliwość dokonania tego, tylko w zakładce "My breitling made to measure" - tzn: "własna kompozycja". I wtedy możesz i wybrać zegarek nawet z zielonym paskiem kroko 

To mój pierwszy post, ale forum śledzę od bardzo dawna :)  Mam nadzieję, że się trochę rozruszam.

Czy myślałeś o Panerai? Według mnie są to zegarki niesamowicie uniwersalne- doskonale pasują do garnituru, ale i w stylu casualowym noszą się świetnie. 

Podsumowując, po kilku tygodniach błądzenia we mgle, wybrałem te oto 3:

Zenith-Captain-Winsor-Annual-Calendar-1.03%202410%204010--21%20C.jpgs.24_tagheuer_300slr.jpg

Cóż, najchętniej wziąłbym Zenitha Captain Winsor Annual Calendar, ale obawiam się, że poniżej 20k będzie ciężko bardzo. Alternatywnie Zenith Pilot Big Date, chociaż nie udało mi się go nigdzie przymierzyć więc nie wiem jak by wypadł w porównaniu z Winsorem.

Na koniec TAG 300 SLR, w sumie zupelnie inna katergoria wagowa, ale i cenowa, akurat ten model po prostu mi się podoba.

Innych producentów i modele odrzucam. Nawet Captain Chrono, z uwagi na zbyt "płaską i nudną tarczę". Gdzie za plecami są Omegi AT, ale to pewnie innym razem.

A ktorego wy byście brali, mając na uwadzę również cenę?

To mój pierwszy post, ale forum śledzę od bardzo dawna :)  Mam nadzieję, że się trochę rozruszam.

Czy myślałeś o Panerai? Według mnie są to zegarki niesamowicie uniwersalne- doskonale pasują do garnituru, ale i w stylu casualowym noszą się świetnie.

oooo, to chyba o czymś nie widzialem. Pokaż mi zatem garniturowca od Panerai :)

Karol napisz do prezesa.

Ma taką i proponował mi na wymianę, więc pewnie mu się już znudziła :)

P.S. Następny post będzie moim tysięcznym, muszę w końcu coś mądrego napisać...

Edited by Tommaso

oooo, to chyba o czymś nie widzialem. Pokaż mi zatem garniturowca od Panerai :)

Ja tam noszę PAM111 do garnituru (na dodatek z paskiem z cordovanu) i moim zdaniem wygląda świetnie. Nadaje odrobinę  sprezzatury. No oczywiście rozumiem, że na wieczorowe spotkanie w operze nie pasuje, ale i garnitur tutaj może być zastąpiony smokingiem. 

Podsumowując, po kilku tygodniach błądzenia we mgle, wybrałem te oto 3:

A ktorego wy byście brali, mając na uwadzę również cenę?

Z tych 3 zdecydowanie Zenitha Captain Winsor Annual Calendar. Ma moim zdaniem świetny stosunek tego co oferuje do ceny. Ciekawe komplikacje: roczny kalendarz, dla urozmaicenia chronograf. Z tym, że rzeczywiście trzeba by trochę nagiąć budżet.

Ta oferta - inna kolorystyka, ale limitka wydaje się bardzo atrakcyjna:

http://allegro.pl/zenith-captain-winsor-annual-calender-nowy-i3986626257.html

zważywszy na cenę w Apracie :o 34 500 zł:

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,3448

StaryWilku, wlasnie ten mi sie najbardziej podoba, zarowno classic jak i boutique edition... Chyba pozostaje troche dozbierac kasy :(

W sumie, kazda inna opcja to kompromis.

Btw: czy kotos kupowal od tego sprzedawcy (lemoniadowy1)?

Dla mnie wygląda genialnie, zobacz ten:

03_2430_693_21_C723_3.jpg

też mi się podoba, jednak odpada z uwagi na wielkość, ciężko zmieścić pod mankietem koszuli :)

Polecam pod rozwagę IW391007 - 42 mm (w realu wygląda na większy).

Według opinii pozostałych 'mieszkańców' rotomatu gości na moim nadgarstku zbyt często  :angry:

http://www.iwc.com/en/collection/portofino/IW3910/#enlarge/variation-1/front/zoom-3

tak, jest bardzo ładny, chociaż zwykły Portofino nie wiem czy nie ładniejszy. Czy przypadkiem jednak nie jest to mechanizm zrobiony przez ETA? Wcześniej czytałem ze 79320 był robiony przez ETA, ale teraz na stronie jest inny - 75320, in-house?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka typu pilot z kolorem tarczy jasno niebieskim. Pod uwagę na ten moment biorę IWC Pilot Le Petit Prince lub Breitling Navitimer. 

Jak uważacie, na który lepiej się zdecydować, a może macie jakieś inne propozycje.
      Wymagania:
      - zegarek typu pilot
      - kolor tarczy jasnoniebieski
      - koperta 40-44 mm
      - bransoleta zamiennie pasek w rozmiarze przy kopercie 20mm lub 22mm
      - model z historią

Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania w postach uzasadnień wyboru, spostrzeżeń o zegarkach, propozycji, itp.
    • By Klod100
      Dzień dobry. 

Mam mały dylemat. Ciągnie mnie do IWC ostatnio. Chciałbym coś z białą tarczą w rozmiarze do 40mm. 

Spitfire Mark XVI na bransolecie ( jedna z najwygodniejszych bransolet ever) 

vs. 

Ingenieur 40mm. - Genta w rozsądnym rozmiarze, sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą. 

oba doskonale uzupełniają moją obecną kolekcję. 

inżyniera już miałem ale 42mm - do tej rzeki już nie wejdę. 

co radzicie?
    • By fanfar19
      Zastanawiałem się czy napisać o swoich problemach z Tag Heuer Carrera w wątku Tag Heuer, czy zakładać osobny. Ale chyba szkoda zaśmiecać wątku wielbicieli????

Więc idąc za popularnym na forum zwyczajem robienia zdjęć swoim zegarkom, ja też parę takich zrobiłem swojej Tag Heuer Carrera Calibre 5. Również macro (no, powiedzmy). Patrząc na te zdjęcia doszedłem do wniosku, że tarcza w mojej Carrera nie jest dobrze skorelowana z wewnętrznym bezelem.
      Wygląda to mniej więcej tak:

Do tego dzień tygodnia też nie jest prosto. Poniżej przykład dla wtorku.

Wcześniej jakoś tego nie zauważałem, a nawet jak zauważałem to zakładałem, że to problem moich oczu. No ale jak już zauważyłem, to widziałem z każdym spojrzeniem na zegarek.
      I zaczęło mnie to drażnić. W końcu fajny zegarek, a unikałem patrzenia na niego.

Pomyślałem więc, że oddam do serwisu, w końcu zegarek ma i gwarancję i rękojmię. Niech będzie serwis. Trufey w tym przypadku jest autoryzowanym serwisem Tag Heuer’a w Polsce.
      Oddałem więc.
      I tutaj nastąpiło moje zdziwienie. Otrzymałem taką informację od Trufey’a:
      ###
      - przesunięcie indeksów skali zewnętrznej tarczy względem indeksów tarczy głównej mieszczą się w normach producenta
      ###
      Czyli to co widać na zdjęciu pierwszym jest wg TH w normie? Hm. Miałem takie wewnętrzne bezele w Longines i Victorinox (nawet podwójny), żona ma w Certinie i wszędzie jest równiutko. A to tańsze zegarki. I to sporo.

No ale pomyślałem, poczekam na zegarek i wtedy się zobaczy. Parę dni temu przyszedł. Jak efekty?
      Dzień tygodnia poprawiono. Ale co dziwne dla TUE, już FRI jest krzywo, ciekawe jak to możliwe?
      Przesunięcie indeksów – właściwie bez zmian. Chyba faktycznie w Trufey uważają, że wszystko jest w normie. Bardzo pojemnej normie.

I pewnie machnąłbym ręką, odebrał zegarek i uderzył temat z rękojmi albo i w ogóle.

Ale jak się okazało, w Trufey nie bardzo umieją złożyć zegarek, mianowicie pojawiła się szpara pomiędzy bezelem, a tarczą, na wysokości indeksów 10 i 11. Widoczna gołym okiem, nawet moim.
      No i udało im się trochę porysować kopertę, z boku, widać tak go musieli odkładać na jakąś twardą powierzchnię. Na szczęście same mikroryski, nic dużego.
      Odmówiłem przyjęcia zegarka, mają go odesłać jeszcze raz do poprawki. Choć nie wiem czy dobrze zrobiłem. Może się okazać, że kolejny raz wróci w jeszcze gorszym stanie.
    • By Christoffer
      Witam wszystkich, chętnie posłucham Waszych opinii co do tych dwóch zegarków- IWC Mark XVIII Le Petit Prince i Breitling Aviator 8. IWC już przymierzałem i rozmiar koperty pasuje mi idealnie. Breitlinga jeszcze nie ale przynajmniej na zdjęciach poprzez te delikatne czerwone wstawki wydaje się odrobinę ciekawszym modelem. Nie wiem jak z serwisem w przyszłości tych modeli, mechanizmy nie są raczej specjalnie skomplikowane chyba?

A może ktoś ma ciekawą alternatywę do zaproponowania? Zegarek pewnie będę kupował w Szwajcarii, biorąc pod uwagę tamtejsze ceny wychodzi około 3 tys zł mniej na rzecz Breitlinga.

Pozdrawiam

• By mat_eo
      Witam potrzebuje pomocy w znalezieniu jednego trybu do zegarka IWC -Kaliber 57-19'H6.
      Mam zegarek który otrzymałem od wujka (i bardzo się z tego ucieszyłem), on dostał go 40 lat temu  niestety jest z nim kilka problemów - miał uszkodzony balans to już zostało zrobione i dziwnie chodziły w nim wskazówki i tu prośba do was potrzebuje trybik widoczny na zdjęciach, ma uszkodzony trzpień na którym osadzony jest ćwiertnik . Zegarmistrz którym i go naprawia nie ma takiego   wszystkie  które ma maja 10 ząbków a ja potrzebuje 12.

Może ktoś z was ma coś takiego chętnie przygarnę, albo ktoś wie jak go dostać, bardzo chciałbym żeby zegarek był sprawny w 100 procentach.

podaje wymiary uszkodzonego elementu:
      - średnica 14.0 mm
      - średnica małego trybu - 2,6 mm
      - ilość trybów małego trybu 12 
      - wysokość uszkodzonego elementu 4,6 mm

Z góry dzięki za pomoc

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.