Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shadow876

Seiko Monster

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując zegarek za granicą na pewno trzeba liczyć się z tym że zostanie on "ovatowany " i w takim przypadku już tak super tanio nie będzie.

W pełni się zgadzam z powyższym, jeśłi ktoś chce kupić cokolwiek (nie koniecznie zegarek) poza UE to powinien przyjąć że koszt zakupu powiększy się o opłaty naliczone przez UC, a zakładanie z góry że się te opłaty ominie to zwykła naiwność...

Oczywiście nie twierdzę że cena sklepowa powiększy się o haracz UC na 100% ale zawsze lepiej być mile zaskoczonym niż niemile rozczarowanym... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns tak napisał bo Twoje wywody to rzeczywiście tylko teoria. Już widzę jak będziesz negocjował ze swoim bankiem cenę zakupu dwustu dolarów ;)

Ja również napisałem z perspektywy osoby, która kupiła za granicą kilkanaście zegarków i wierz mi lub nie rzeczywistość szybko weryfikuje marzenia (min te o unikaniu opodatkowania przesyłki oraz niskim przeliczniku PLN-USD na karcie kredytowej).

To drugie oczywiście można minimalizować posiadając kartę kredytową w walucie w jakiej kupujemy za granicą (w tym wypadku USD). Jeżeli masz kartę w innej walucie - powodzenia przy oszczędzaniu na przeliczniku walut Twojego banku i przy negocjacjach kursu wymiany dwustu dolarów :lol: Żebyś się tylko nie zdziwił jak dolar nie będzie kosztował 3,02 jak w kantorze.

Jeżeli chodzi o opodatkowanie przesyłek i sposoby jej unikania to rozmowa z wiadomych względów na pewno nie na forum publiczne ;)

Kupując zegarek za granicą na pewno trzeba liczyć się z tym że zostanie on "ovatowany " i w takim przypadku już tak super tanio nie będzie.

Dzięki za wyjasnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany  złotych na dolary żaden wystarczy założyć darmowe konto w Alior sync i zamienić dolary w alior kantor lub innym i tu można z kalkulatorem wyliczyć ,lecz przesyłka co do zegarka nie kupowałem lecz elektronika w około 100% podlega opłacie więc lepiej się przygotować z góry bo nie miło się zaskoczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany  złotych na dolary żaden wystarczy założyć darmowe konto w Alior sync i zamienić dolary w alior kantor lub innym i tu można z kalkulatorem wyliczyć

:lol:

Widzę że temat zakupów poza UE jest Ci obcy, więc wyjaśnię:

Kupić tanio dolary w powyższy sposób jest łatwo i o tym nie dyskutujemy, trudniej nimi zapłacić.

Chciałbyś płacić przelewem walutowym??

Zapłacić możesz Paypalem lub kartą, natomiast jeżeli karta nie jest obsługiwana w walucie w której kupujesz zawsze zapłacisz za przewalutowanie (często podwójne) lub po zbójeckim przeliczniku banku lub Paypala.

Tyle w temacie.


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no po to, że skoro jesteś tak pewny swojego, to ja tu i teraz oficjalnie deklaruję, że odkupię od Ciebie ten zegarek za 600zł i postawię dobrą flaszkę. (poproszę wersję czarną na bransolecie - gwoli ścisłości)

ta dyskusja staje się bez sensu, po co mam sprzedawać coś co chce kupić?

napisałem z prośbą o pomoc i dostałem parę sensownych mail z przydatnymi informacjami i parę nic nie wnoszących

moje liczenie oczywiście jest teoretyczne - moja kasa , moje ryzyko

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to problem kupić dwa ? Skoro masz publiczną deklarację, że zapłacę Ci 600zł !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to problem kupić dwa ? Skoro masz publiczną deklarację, że zapłacę Ci 600zł !

Ja to nawet 700zł bym zapłacił... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Widzę że temat zakupów poza UE jest Ci obcy, więc wyjaśnię:

Kupić tanio dolary w powyższy sposób jest łatwo i o tym nie dyskutujemy, trudniej nimi zapłacić.

Chciałbyś płacić przelewem walutowym??

Zapłacić możesz Paypalem lub kartą, natomiast jeżeli karta nie jest obsługiwana w walucie w której kupujesz zawsze zapłacisz za przewalutowanie (często podwójne) lub po zbójeckim przeliczniku banku lub Paypala.

Tyle w temacie.

 A i owszem płaciłem właśnie tak jak opisałem konto w alior sync DOLAROWE i karta do niego ,a konto darmowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam nowego "tampaxa" (niestety nie obyło się bez UC) , ale za 600 jak już pisałem chętnie wezmę pomarańczowo-czarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to problem kupić dwa ? Skoro masz publiczną deklarację, że zapłacę Ci 600zł !

ale ja nie mam ochoty wchodzić z tobą z jakiekolwiek biznesy , jesteś mistrz to kup sobie sam

po co piszesz takie posty? masz jakiś problem z samooceną? za mało postów masz?

po co się angażujesz w dyskusję , skoro nic nie wnosisz poza biadoleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam nowego "tampaxa" (niestety nie obyło się bez UC) , ale za 600 jak już pisałem chętnie wezmę pomarańczowo-czarnego.

no to zaryzykuj i sobie kup,jak opisano powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet 700zł bym zapłacił... ;)

no to kupuj , adres sklepu masz, w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam , ale jak już pisałem mnie nie ominęło (zresztą nie pierwszy raz :angry:) :
50j9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem flaszkę postawić, ale widzę, że do piaskownicy butelkę mleka trzeba przynieść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem flaszkę postawić, ale widzę, że do piaskownicy butelkę mleka trzeba przynieść...

Kolego ,napij się sam , może to ci pomoże. Mleko chętnie przyjmę , podobno jest zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby być może zamknąć temat dorzucę od siebie, że niektóre sklepy tolerują zakupy przez internet TYLKO  za pomocą PAYPAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

aby być może zamknąć temat dorzucę od siebie, że niektóre sklepy tolerują zakupy przez internet TYLKO  za pomocą PAYPAL

 To jest calkiem normalne. Osobiscie wole placic PayPalem niz innymi metodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać forum kolejnym tematem, dlatego podbijam wątek, mam nadzieję, że autro się nie obrazi. Chciałbym kupić Monstera, tego nowego - SRP307K1. Interesuje mnie nowy, a nie używany i w Polsce raczej go nie dostanę, dlatego będę musiał kołować zza granicy.

 

Może mi ktoś powiedzieć, jak wygląda sprawa z gwarancją? Czy Seiko daje międzynarodową gwarancję na zegarki? Jeżeli odpukać coś by się stało z zegarkiem to najlepiej byłoby chyba wysłać do Sochaczewa, bo tam jest serwis. Jeżeli miałbym odesłać do sprzedawcy to już sporo gorzej z tym.

 

Druga sprawa, przyglądam się sklepom podanym na 1 stronie, może ktoś jeszcze polecić jakieś sprawdzone sklepy w Anglii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki za odpowiedź.

 

Ładna lipa z ich strony, aż się wierzyć nie chce. Jako, że w Polsce Seiko jest jak na lekarstwo, byłem zmuszony ściągnąć Monstera z innego państwa. Teraz już po fakcie wyczytałem, że gwarancja obowiązuje jedynie jeżeli kupi się od autoryzowanego sprzedawcy Seiko - a ci nie mogą sprzedawać na Ebayu, a ja swój mam właśnie kupiony na Ebayu (w opisie 2-letnia gwarancja). Czekam na dostawę, powninen być piątek/początek przyszłego tygodnia.

 

O każdy sprzęt dbam, jak o złoto, ale różne rzeczy mogą się zdarzyć. Liczyć tylko na to, że te nowe Monstery są wytrzymałe i przez te 2 lata nic się nie zadzieje. Po dwóch latach nie będzie miało to już znaczenia, bo i tak trzeba będzie płacić za naprawę, więc aż tak nie będzie bolało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz powodów do obaw, tam się nie ma co zepsuć. A błahostki typu sklejony włos zrobisz u każdego lepszego zegarmistrza za kilkadziesiąt złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Będę dobrej myśli. :)

Jednak mimo wszystko zadam to pytanie. W przypadku, gdyby jednak coś się stało, to czy lepiej wysłać taki zegarek do Seiko (oczywiście za opłatą) czy jednak udać się do jakiegoś dobrego, sprawdzonego zegarmistrza?
Zależy mi, aby zegarek jednak dobrze chodził + żeby zachował wodoszczelność!

Podejrzewam, że w Seiko mają jakieś maszyny do sprawdzania szczelności zegarków po zabiegach, a u zegarmistrza raczej ciężko o coś takiego? Pytam, bo naprawdę mam 0 wiedzę w tym temacie.

Dzięki i pozdrawiam.

 

edyta: sprawdzenie szczelności a nie szczególności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zegarmistrz + test szczelności = satysfakcja gwarantowana ;) Mam starego monstera i uwierz mi, że to twarda bestia. Nie raz i nie dwa zahaczyłem nim o futrynę, czy o inne ustrojstwo i kompletnie nic mu się nie stało. Także bez obaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziadyga. :) Z tego, co GLS mi pokazuje to paczkę dzisiaj powinienem mieć, bo jest już w doręczeniu. W 3 dni z Włoch do Polski - rewelacja. Nie mogę się doczekać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.