Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Może kiedyś dostaniesz możliwość wyboru pomiędzy dwoma tabletkami-niebieską i czerwoną i może dokonasz własnego wyboru i może spojrzysz wtedy na niektóre sprawy z innej perspektywy a na razie widać, że zdałeś sobie sprawę z istnienia matrixa :D

Przepraszam to moja wina, gdyż to ja wtrąciłem przeglądając wieczorkiem forum,obiecuję poprawę :)

Uciekam zaczyna się 07 zgłoś się a to lepsze niż wszystkie matrixy razem wzięte.

Edited by STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Może kiedyś dostaniesz możliwość wyboru pomiędzy dwoma tabletkami-niebieską i czerwoną i może dokonasz własnego wyboru i może spojrzysz wtedy na niektóre sprawy z innej perspektywy a na razie widać, że zdałeś sobie sprawę z istnienia matrixa :D

Przepraszam to moja wina, gdyż to ja wtrąciłem przeglądając wieczorkiem forum,obiecuję poprawę :)

nie ma za co przepraszać ;) bo tak jak pisałem wcześniej czy jest Eta czy Sellita dla mnie nie ma różnicy

ta linia jest z 2014 roku więc testy były niedawno i mówi się w nich o Ecie

nie ma za co przepraszać ;) bo tak jak pisałem wcześniej czy jest Eta czy Sellita dla mnie nie ma różnicy

z całym szacunkiem ale to jaki mechanizm ma zegarek ma ogromne znaczenie, oczywiście nie decydujące i dla każdego inne ale to i tak nie zmienia tego faktu

Filipie dla nas :) , Paweł pewnie potwierdzi

Edited by STARUSZEK

Piotr.

No właśnie.. Tylko firma istnieje bo dla większości nie ma.

Aquatimer to swietny zegar nawet z Selita, ktora nie jest zla.

Czytajac to publiczne forum tylko sie utwierdzam w przekonaniu, ze w dniu ktorym zaczne sie przejmowac zdaniem innych bede skonczony.

@Staruszek, dla ojcow zalozycieli CW to wlasciwej tabletki nie lizales nawet przez papierek ;-)

Ostatecznie niewiedza jest blogoslawoenstwem, ja tam chetnie troche z mojej glowy bym se wykasowal

Ja tam wolę wiedzieć i mieć świadomość ewentualnych kompromisów i ich konsekwencji a nie zwalać na jakiś "internet" ;-)

nie zwalam na jakiś internet tylko na ponoć wiarygodne źródła, które znają się na tej branży

okazuje się, że o kant d...y można to rozbić

Może było by prościej pisać recenzje gdyby IWC nie zmieniało nagle mechanizmu w środku bez zmiany referencji i bez informowania o tym gdziekolwiek. Ciekaw jestem czy sprzedawcy w sklepach mają jakąkolwiek świadomość co siedzi w tych zegarkach, jak będę w Aparcie następnym razie to zapytam z ciekawości. W praktyce wychodzi że żeby wiedzieć co ma się w środku to trzeba otwierać zegarek, a recenzent nie może raczej tego zrobić. Przecież skoro wszystko jest OK to co się szkodzi uczciwie przyznać że zrobili zmianę?

1dFQTya.png

w Aparcie bez obrazy nic nie wiedzą

referencje mechanizmu jak i zegarka się zmieniły - chodzi mi o starszą wersję Aquatimera i nową

Aquatimer to swietny zegar nawet z Selita, ktora nie jest zla.

Czytajac to publiczne forum tylko sie utwierdzam w przekonaniu, ze w dniu ktorym zaczne sie przejmowac zdaniem innych bede skonczony.

@Staruszek, dla ojcow zalozycieli CW to wlasciwej tabletki nie lizales nawet przez papierek ;-)

Ostatecznie niewiedza jest blogoslawoenstwem, ja tam chetnie troche z mojej glowy bym se wykasowal

Hej ależ ja o sobie nic nie pisałem, skąd wniosek ze stanąłem przed wyborem ww.tabletek? W kwestii CW i ojców założycieli to, jeśli znasz historię, trudno mi odmówić sporego wkładu własnego w powstanie w owym czasie CW. Czy można mnie traktować jako ojca? Moim zdaniem NIE :D Co do tego,jak jest naprawdę, to nie ma mądrych, prawda jest jak d*pa, każdy ma swoją :D

Ja również uważam AT za świetne zegary, miałem 3 sztuki i pewnie na tym się nie skończy :)

Edited by STARUSZEK

Piotr.

994be5ae4ec6.jpg

Ja również uważam AT za świetne zegary, miałem 3 sztuki i pewnie na tym się nie skończy - którą referencję masz na oku ? ;)

napisałem wczoraj mejla do IWC :)

poniżej odpowiedź z przed chwili :

Thank you for your message and for your interest in IWC Schaffhausen.

We are delighted to read you are the proud owner of an IWC Aquatimer Automatic (ref. IW392001).

In response to your inquiry, we are pleased to inform you that your timepiece is equipped with an ETA movement.

Since the beginning of 2011, ETA SA has been supplying IWC with fully assembled movements, manufactured to our standards and specifications. As all the modifications required by IWC have been integrated into ETA SA’s production processes, these movements feature all the latest developments and comply with IWC’s highest quality standards. Every single movement is subjected to IWC’s comprehensive and exacting testing procedures in the IWC laboratories. This means that the movements have to achieve a precision of 0/+7 per day, ensuring that the watches do not run behind and only run ahead by a maximum of 7 seconds per day.

Kind regards from Schaffhausen,

IWC Concierge Services

jeżeli powyższą informacją ( z pierwszej ręki ) przyczyniłem się do tej kilkudniowej już "niezręcznej" ciszy i przerwy w dyskusji to z góry bądź jak kto woli z dołu przepraszam ;):)

P.S.

możeby tak rzeczywiście więcej zdjęć pięknych Schaffhausenów Panowie :) zachęcam ;)

Użytkownicy którzy odkryli u siebie sellity mają problem i tyle :). Bo wynika ze mają nieoryginalne mechanizmy :)

Piotr.

Ci z selitą i tak się nie przyznają ;)  

ps.

ciekawe czy IWC odpowiedziała by na pytanie o selity ?

Pawel2499 - zadałem im pytanie w jaki mechanizm jest wyposażona referencja IW329001 - czy to Eta czy Sellita

Fajnie, że odpowiedzieli - mi to na chwilę obecną również wystarcza;

Pragnę jednak zauważyć, że napisane jest tam "że począwszy od 2011",

co za tym idzie nie wiemy co było i co mogło być przed 2011r

nowa linia Aqua wyszła w 2014 roku więc tak jak wyżej napisałem w 99 % jestem "spokojniejszy" :)

1 % pozostawiam matrixowi, o którego istnieniu niedawno się dowiedziałem ;)

być może przez jakiś czas przed 2011 rokiem wkładali Sellitę - tego nie wiem