Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Koledzy to jest temat Pokażmy swoje IWC  , więc jak macie to pokazujcie  :)

A Wy na 50 postach wykłócacie się który werk jest, lepszy Czy Omegi czy IWC , czy satelita czy Eta    <_<   My tu chcemy oglądać nasze i wasze  Schauffhauseny w jakim by nie były stanie 

Może przeniesiecie te swoje swary na inny temat  <_<

Myślę że dla niektórzy koledzy powinni posiadać zegarki w wersji  skeleton ( i to pełnej ) :P

Pecunia non olet

w takim razie internet kłamie :)

w teście na chronos24.pl również jest napisane, że bazą jest Eta 2892, na innych portalach też więc już nic nie rozumiem ;)

nicon - skoro piszesz, że komentujesz kroki firmy Iwc a nie czyjś wybór to po co z uśmiechem piszesz, że zegarki kupuje się sercem i wszystko jest ok

dla mnie rzeczywiście jest wszystko ok i w ogóle nie czuje się wyru-obiony bez mydła jak to ująłeś, po prostu Iwc tak wycenia swoje zegarki i albo ktoś zapłaci tyle albo nie i jak widać klienci się znajdują, jest ich pewnie mniej niż na np. Omegę PO z inhousem, ale po taką Omegę sięga prawie każdy pasjonat ( ja wolę rzeczy rzadsze i mniej rozpoznawalne i wyróżniające się ), a po Twoich wypowiedziach wywnioskowałem, że ja do takich nie należę skoro spojrzałem w kierunku IWC z Selittą a powód jest prosty, że wybrałem ten zegar - podoba mi się i pasuje do mnie

zrozum ( jeśli Ci się to uda to będę "spokojniejszy" ), że są na tym świecie jeszcze ludzie którzy kupują ( robią coś z sercem ) coś sercem

tak jak już pisałem dla mnie to najlepiej wydane pieniądze na zegarek i w życiu bym nie kupił nic innego

miałem poprzednią wersję Aquatimera i sprzedałem - do dziś żałuję i wróciłem do tej linii, która w aktualnym wydaniu według mnie jest jeszcze lepiej wykonana niż poprzednia

co do porównania z samochodami to ja np. gdybym miał wybór między Alfą Romeo a np. VW bądź Audi wolałbym Alfę mimo, że pewnie więcej stałaby w warsztacie, wybór uzasadniam tak jak w przypadku zegarków - Alfa mi się podoba i chwyta za serce - rozumiesz... ? ;)

aha - Unitasy jak się nie mylę wkładają do Panerajów za ponad 15 tys pln a klientów mnóstwo :)

@ecipeci -- nie we wszystkim się z Tobą zgadzam, ale zdecydowanie popieram Twój zakup. Zegarek ma się podobać Tobie, a nie być dobrym politycznie wyborem.

Mariusz

no właśnie - zegarek ma się przede wszystkim podobać mi

a z czym się nie zgadzasz jeśli można wiedzieć ?

no właśnie - zegarek ma się przede wszystkim podobać mi

a z czym się nie zgadzasz jeśli można wiedzieć ?

Nie kupiłbym Alfy Romeo pomimo tego, że mi się podoba .

Mam styczność z motoryzacją zawodowo

Mariusz

nicon - rozumiem, postaram się dostosować do poziomu przekomarzania się wyznaczonego przez niektórych starszych stażem Kolegów z forum :)

dziwi mnie to, że w necie tak piszą a rzeczywistość może być inna ( chodzi mi o mechanizm )

Nie kupiłbym Alfy Romeo pomimo tego, że mi się podoba .

Mam styczność z motoryzacją zawodowo

to dobrze, że ta niezgodność między nami jest w kwestii motoryzacyjnej a nie zegarkowej ;)

Żyjesz w necie czy w rzeczywistości?

w rzeczywistości, ale skoro tak piszą to jest wprowadzanie w błąd przez źródła, które ponoć znają się na rzeczy

Niekoniecznie, firma nie zmienia referencji po zmianie kalibru, w necie robi się szybki risercz i wychodzi że jest eta. Testujący nie odkreca dekla aby sprawdzić czy jest eta czy sellita. Poza tym w necie jest sporo informacji o kalibrach, a któres z testów mogły być robione jak w środku była eta.

Może kiedyś dostaniesz możliwość wyboru pomiędzy dwoma tabletkami-niebieską i czerwoną i może dokonasz własnego wyboru i może spojrzysz wtedy na niektóre sprawy z innej perspektywy a na razie widać, że zdałeś sobie sprawę z istnienia matrixa :D

Przepraszam to moja wina, gdyż to ja wtrąciłem przeglądając wieczorkiem forum,obiecuję poprawę :)

Uciekam zaczyna się 07 zgłoś się a to lepsze niż wszystkie matrixy razem wzięte.

Edited by STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Może kiedyś dostaniesz możliwość wyboru pomiędzy dwoma tabletkami-niebieską i czerwoną i może dokonasz własnego wyboru i może spojrzysz wtedy na niektóre sprawy z innej perspektywy a na razie widać, że zdałeś sobie sprawę z istnienia matrixa :D

Przepraszam to moja wina, gdyż to ja wtrąciłem przeglądając wieczorkiem forum,obiecuję poprawę :)

nie ma za co przepraszać ;) bo tak jak pisałem wcześniej czy jest Eta czy Sellita dla mnie nie ma różnicy

ta linia jest z 2014 roku więc testy były niedawno i mówi się w nich o Ecie

nie ma za co przepraszać ;) bo tak jak pisałem wcześniej czy jest Eta czy Sellita dla mnie nie ma różnicy

z całym szacunkiem ale to jaki mechanizm ma zegarek ma ogromne znaczenie, oczywiście nie decydujące i dla każdego inne ale to i tak nie zmienia tego faktu

Filipie dla nas :) , Paweł pewnie potwierdzi

Edited by STARUSZEK

Piotr.

No właśnie.. Tylko firma istnieje bo dla większości nie ma.

Aquatimer to swietny zegar nawet z Selita, ktora nie jest zla.

Czytajac to publiczne forum tylko sie utwierdzam w przekonaniu, ze w dniu ktorym zaczne sie przejmowac zdaniem innych bede skonczony.

@Staruszek, dla ojcow zalozycieli CW to wlasciwej tabletki nie lizales nawet przez papierek ;-)

Ostatecznie niewiedza jest blogoslawoenstwem, ja tam chetnie troche z mojej glowy bym se wykasowal

Ja tam wolę wiedzieć i mieć świadomość ewentualnych kompromisów i ich konsekwencji a nie zwalać na jakiś "internet" ;-)

nie zwalam na jakiś internet tylko na ponoć wiarygodne źródła, które znają się na tej branży

okazuje się, że o kant d...y można to rozbić

w Aparcie bez obrazy nic nie wiedzą

referencje mechanizmu jak i zegarka się zmieniły - chodzi mi o starszą wersję Aquatimera i nową

Aquatimer to swietny zegar nawet z Selita, ktora nie jest zla.

Czytajac to publiczne forum tylko sie utwierdzam w przekonaniu, ze w dniu ktorym zaczne sie przejmowac zdaniem innych bede skonczony.

@Staruszek, dla ojcow zalozycieli CW to wlasciwej tabletki nie lizales nawet przez papierek ;-)

Ostatecznie niewiedza jest blogoslawoenstwem, ja tam chetnie troche z mojej glowy bym se wykasowal

Hej ależ ja o sobie nic nie pisałem, skąd wniosek ze stanąłem przed wyborem ww.tabletek? W kwestii CW i ojców założycieli to, jeśli znasz historię, trudno mi odmówić sporego wkładu własnego w powstanie w owym czasie CW. Czy można mnie traktować jako ojca? Moim zdaniem NIE :D Co do tego,jak jest naprawdę, to nie ma mądrych, prawda jest jak d*pa, każdy ma swoją :D

Ja również uważam AT za świetne zegary, miałem 3 sztuki i pewnie na tym się nie skończy :)

Edited by STARUSZEK

Piotr.

994be5ae4ec6.jpg

Ja również uważam AT za świetne zegary, miałem 3 sztuki i pewnie na tym się nie skończy - którą referencję masz na oku ? ;)