Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Ciekawe kiedy zaczną wsadzać Anitasy. No ale przecież zegarek kupujemy sercem więc wszystko jest OK.

.

.

.

:lol:

Edited by nicon

1dFQTya.png

Ciekawe kiedy zaczną wsadzać Anitasy. No ale przecież zegarek kupujemy sercem więc wszystko jest OK.

.

.

.

:lol:

ja się z tego nie wycofuje, że sercem i oczami, a Ty kupuj czym chcesz jeżeli oczywiście masz takie możliwości...

mnie to naprawdę nie obchodzi czy jest Eta czy Sellita

wszędzie piszą, że Eta, Wy mówicie, że Sellita, jak to mówią prawda jest gdzieś po środku ;)

myślę że jest taka szansa, jeśli są kupcy na ecie czy selicie to będą też .... zresztą są i tacy co kupują kwarce więc nie ma o czym mówić. 

ale jeśli taka jest polityka firmy, chyba wiedzą czym ryzykują wkładając tak takie mechanizmy ?

Ja inge kupiłem dla koperty, bransolety, także historii wolałbym in-housa w środku ale to już znacznie inne pieniążki ( nie kupowałem w salonie lecz na rynku wtórnym)  

@ecipeci, - to że jest napisane w necie że cal 30120 to eta zależy pewnie od konkretnego egzemplarza, ja wolałem sprawdzić na własne oczy czy w moim siedzi eta czy selita, no i teraz już wiem. 

@Ecipeci - kiedyś standardem była eta, ale kilka lat temu kiedy SG ograniczyło dostępność werkow, Richemont zaczął montować w swoich markach sellite. Nie tylko w IWC, ale także np. w Baume Mercier. Oczywiście starsze modele zegarków można spotkać na ecie2892.

ja się z tego nie wycofuje, że sercem i oczami, a Ty kupuj czym chcesz jeżeli oczywiście masz takie możliwości...

mnie to naprawdę nie obchodzi czy jest Eta czy Sellita

wszędzie piszą, że Eta, Wy mówicie, że Sellita, jak to mówią prawda jest gdzieś po środku ;)

Ja nie wymagam od Ciebie żebyś zmienił swoje kryteria zakupu, ale jesteśmy na forum publicznym i każdy może skomentować posunięcia danej firmy w dowolny sposób. Ja też kupuję sercem, marką i wyglądem, w życiu bym nie kupił np. AP pomimo że mechanizmy mają podobno na wysokim poziomie (jakieś 6/8 w skali jakości Rolexa) bo dla mnie design Royal Oak to padaka. Natomiast jak już zegarek przejdzie w/w kryteria to spoglądam na niego pod kątem użytkowym i mechanizmu, bo ciężko miłośnikowi zegarków pominąć tak istotny element. Wtedy zaglądam do IWC i widzę to:

IWC%20Cal%2030110.jpg

Nawet śrubek nie ma wykończonych, praktycznie SW-200 "z półki". Wykończenie mechanizmu też wpływa na jego cechy użytkowe i bezawaryjność w czasie, to nie tylko element estetyki. Niestety chociażby mi się ten zegarek podobał najbardziej na świecie to w życiu nie mógłbym sobie usprawiedliwić wydania na niego takich pieniędzy. Czułbym się wyru-obiony bez mydła, szczególnie przez firmę która potrafi tworzyć piękne zegarki z wielkimi komplikacjami. Ale to jest moje zdanie i komentuję tutaj kroki firmy IWC a nie czyjkolwiek wybór.

Porównania do samochodów może nie są do końca trafne, ale Inge z taką Sellitą to dla mnie trochę jak BMW M3 z silnikiem 1.9TDI. Fajnie wygląda, pewnie pojeździ długo i bezawaryjnie, ale jakoś nie gra.

Edited by nicon

1dFQTya.png

Ja nie wymagam od Ciebie żebyś zmienił swoje kryteria zakupu, ale jesteśmy na forum publicznym i każdy może skomentować posunięcia danej firmy w dowolny sposób. Ja też kupuję sercem, marką i wyglądem, w życiu bym nie kupił np. AP pomimo że mechanizmy mają podobno na wysokim poziomie (jakieś 6/8 w skali jakości Rolexa) bo dla mnie design Royal Oak to padaka. Natomiast jak już zegarek przejdzie w/w kryteria to spoglądam na niego pod kątem użytkowym i mechanizmu, bo ciężko miłośnikowi zegarków pominąć tak istotny element. Wtedy zaglądam do IWC i widzę to:

IWC%20Cal%2030110.jpg

Nawet śrubek nie ma wykończonych, praktycznie SW-200 "z półki". Wykończenie mechanizmu też wpływa na jego cechy użytkowe i bezawaryjność w czasie, to nie tylko element estetyki. Niestety chociażby mi się ten zegarek podobał najbardziej na świecie to w życiu nie mógłbym sobie usprawiedliwić wydania na niego takich pieniędzy. Czułbym się wyru-obiony bez mydła, szczególnie przez firmę która potrafi tworzyć piękne zegarki z wielkimi komplikacjami. Ale to jest moje zdanie i komentuję tutaj kroki firmy IWC a nie czyjkolwiek wybór.

Porównania do samochodów może nie są do końca trafne, ale Inge z taką Sellitą to dla mnie trochę jak BMW M3 z silnikiem 1.9TDI. Fajnie wygląda, pewnie pojeździ długo i bezawaryjnie, ale jakoś nie gra.

Mam identyczne zdanie jak Ty.

to sw 300, dwusetka to odpowiednik 2824 a tu mamy odpowiednik 2892

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Masz rację, znaczy to tyle że konkretnie w modelu Inge jest jeszcze gorzej bo wsadzają SW-200, przynajmniej według artykułu który znalazłem na Hodinkee.

Edited by nicon

1dFQTya.png

tak widzialem ten artykuł, ale w to aż nie wierzę :lol: może jakis bląd sie wkradł, zacząłem teraz przegladać są dobrzy bo poza zdjeciami wlascicieli konkretnych egzemplarzy nie za bardzo chwalą się tym co w środku siedzi, gdzieś był spis numerów produkcji wraz z wykazem modeli referencji w którym od którego numeru, ale dawno temu to widziałem i być może od tamtej pory juz wsiąkło, nie ma sie co dziwic z drugiej strony...

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Właśnie nie ogarniam tego, skoro nie ma we wkładaniu Sellity nic złego to dlaczego nie napiszą nic na oficjalnej stronie, nawet numeru jakiegoś mechanizmu nie ma. Nawet w internecie jest mało informacji i większość to jakieś przecieki. Piszą tylko "mechanical movement": http://www.iwc.com/en/collection/ingenieur/IW3239/ a już w przypadku in-house się chwalą: http://www.iwc.com/en/collection/ingenieur/IW3785SI/

Edited by nicon

1dFQTya.png

Nie wsadzaja sw200, na hodinkee to tak średnio znają się na mechanizmach.

nicon a czy Omega na swojej stronie chwali się jaka eta siedzi w którym zegarku ?Pytam z ciekawości bo kiedyś nie mogłem znaleźć w oficjalnych kanałach tej informacji.

Guest Mateusz Dąbrowski

Z tego co pamiętam to połowicznie - podają numery konkretnych kalibrów Omegi wychodzi nie zdradzając jednak na podstawie jakiego mechanizmu zostały one stworzone.

Koledzy to jest temat Pokażmy swoje IWC  , więc jak macie to pokazujcie  :)

A Wy na 50 postach wykłócacie się który werk jest, lepszy Czy Omegi czy IWC , czy satelita czy Eta    <_<   My tu chcemy oglądać nasze i wasze  Schauffhauseny w jakim by nie były stanie 

Może przeniesiecie te swoje swary na inny temat  <_<

Myślę że dla niektórzy koledzy powinni posiadać zegarki w wersji  skeleton ( i to pełnej ) :P

Pecunia non olet

w takim razie internet kłamie :)

w teście na chronos24.pl również jest napisane, że bazą jest Eta 2892, na innych portalach też więc już nic nie rozumiem ;)

nicon - skoro piszesz, że komentujesz kroki firmy Iwc a nie czyjś wybór to po co z uśmiechem piszesz, że zegarki kupuje się sercem i wszystko jest ok

dla mnie rzeczywiście jest wszystko ok i w ogóle nie czuje się wyru-obiony bez mydła jak to ująłeś, po prostu Iwc tak wycenia swoje zegarki i albo ktoś zapłaci tyle albo nie i jak widać klienci się znajdują, jest ich pewnie mniej niż na np. Omegę PO z inhousem, ale po taką Omegę sięga prawie każdy pasjonat ( ja wolę rzeczy rzadsze i mniej rozpoznawalne i wyróżniające się ), a po Twoich wypowiedziach wywnioskowałem, że ja do takich nie należę skoro spojrzałem w kierunku IWC z Selittą a powód jest prosty, że wybrałem ten zegar - podoba mi się i pasuje do mnie

zrozum ( jeśli Ci się to uda to będę "spokojniejszy" ), że są na tym świecie jeszcze ludzie którzy kupują ( robią coś z sercem ) coś sercem

tak jak już pisałem dla mnie to najlepiej wydane pieniądze na zegarek i w życiu bym nie kupił nic innego

miałem poprzednią wersję Aquatimera i sprzedałem - do dziś żałuję i wróciłem do tej linii, która w aktualnym wydaniu według mnie jest jeszcze lepiej wykonana niż poprzednia

co do porównania z samochodami to ja np. gdybym miał wybór między Alfą Romeo a np. VW bądź Audi wolałbym Alfę mimo, że pewnie więcej stałaby w warsztacie, wybór uzasadniam tak jak w przypadku zegarków - Alfa mi się podoba i chwyta za serce - rozumiesz... ? ;)

aha - Unitasy jak się nie mylę wkładają do Panerajów za ponad 15 tys pln a klientów mnóstwo :)

@ecipeci -- nie we wszystkim się z Tobą zgadzam, ale zdecydowanie popieram Twój zakup. Zegarek ma się podobać Tobie, a nie być dobrym politycznie wyborem.

Mariusz

no właśnie - zegarek ma się przede wszystkim podobać mi

a z czym się nie zgadzasz jeśli można wiedzieć ?

nicon a czy Omega na swojej stronie chwali się jaka eta siedzi w którym zegarku ?Pytam z ciekawości bo kiedyś nie mogłem znaleźć w oficjalnych kanałach tej informacji.

Na stronie podają nr mechanizmu np. 1120, natomiast co do tego na czym bazuje to dało się wyczytać w takich folderach gdzie opisywali dokładnie werki. Jak znajdę to wrzucę link. W oficjalnych materiałach Omegi to było.

@ecipeci: O Matko Bosko Częstochosko, Kolego, naprawdę nie chciałem żebyś się poczuł dotknięty tymi luźnymi przemyśleniami które sobie tutaj wypisuję. Tak jak piszesz, najważniejsze żeby zegarek podobał się Tobie i rozumiem Twoje motywacje, ale zalecam trochę dystansu do komentarzy na forum. Gdybym ja się przejmował tak komentarzami to już dawno bym musiał sprzedać swoją Omegę, bo już się nie raz naczytałem że: Co-Axial to czysty marketing, werk 8500 to niesprawdzony badziew i w ogóle cała firma to bańka nadmuchana marketingiem i nic więcej, zapytaj kolegi @desmo on Ci wytłumaczy co i jak ;). Od tego mamy to forum żeby dyskutować, ja pisałem teraz ogólnie o tym co robi IWC w niektórych modelach i mnie się to osobiście nie podoba. Wiem że zawsze się znajdą ludzie co zapłacą, ale chyba możemy porozmawiać również krytycznie? Poklepywanie i gratulacje w przypadku nowych nabytków są fajne, ale czasem dobrze jest się poprzekomarzać bo bez tego było by nudno :).

1dFQTya.png

no właśnie - zegarek ma się przede wszystkim podobać mi

a z czym się nie zgadzasz jeśli można wiedzieć ?

Nie kupiłbym Alfy Romeo pomimo tego, że mi się podoba .

Mam styczność z motoryzacją zawodowo

Mariusz

nicon - rozumiem, postaram się dostosować do poziomu przekomarzania się wyznaczonego przez niektórych starszych stażem Kolegów z forum :)

dziwi mnie to, że w necie tak piszą a rzeczywistość może być inna ( chodzi mi o mechanizm )

Nie kupiłbym Alfy Romeo pomimo tego, że mi się podoba .

Mam styczność z motoryzacją zawodowo

to dobrze, że ta niezgodność między nami jest w kwestii motoryzacyjnej a nie zegarkowej ;)

Żyjesz w necie czy w rzeczywistości?

w rzeczywistości, ale skoro tak piszą to jest wprowadzanie w błąd przez źródła, które ponoć znają się na rzeczy

Niekoniecznie, firma nie zmienia referencji po zmianie kalibru, w necie robi się szybki risercz i wychodzi że jest eta. Testujący nie odkreca dekla aby sprawdzić czy jest eta czy sellita. Poza tym w necie jest sporo informacji o kalibrach, a któres z testów mogły być robione jak w środku była eta.