Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Może i uprościłem , ale powiedz Sam jaki % ludzi tutaj z forum stać jest na kupno takiego zegarka jaki pokazywał kolega , Któremu ( przepraszam ) zapomniałem pogratulować , bo sikor mimo ceny bardzo ładny

Miałem na myśli wypowiedź kolegi @nicon

Mariusz

Miałem na myśli wypowiedź kolegi @nicon

Cieszę się że tym razem to nie do Mnie . Bo ja już przyzwyczaiłem się na tym forum że za zbyt szczere wypowiedzi dostaję po łbie  :D

Pecunia non olet

Ja bym powiedział że pasjonat za 20K to na IWC z ETA czy co gorsza Sellitą nawet nie spojrzy skoro może mieć Omegę z dużo bardziej funkcjonalnym inhousowym 8500 w tej cenie.

Pasja w większości = serce nie rozum więc kompletnie się z Tobą nie zgadzam...

a ja się zgodzę z przedmówcą,

bo co jak ta niby pasja to zwykły konsumpcjonizm ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsumpcjonizm

a ten czar w złotym papierku wygląda tak, lub podobnie:

He, he...nicon Ty to zawsze tą samą kartą...tak naprawdę dziś to inhousy ma IWC stąd w piramidzie stoi wyżej , reszta to modyfikowane ety...zupełnie jak w Omedze ;-)

Bardzo lubię swoje Omegi , nawet te na ECie ale "Szafhausena" stawiam wyżej...nawet namagnesowanego

Burns - wiem wiem 6R15 najlepszy i najdoskonalszy jak to ująłeś w dziale Eterny poziom Audi a Selita/Eta poziom fiata 126 smiech ....

Prawie takie samo gówno no ale in-house ;)

Edited by Burns

Pawel2499 - dziękuję, 42 mm :) i czuje się dobrze ;)

Ty też masz niczego sobie Inge

szkoda, że w tym wątku ( IWC ) tak mało zaangażowania

Kolega popatrzy jakie zaangażowanie w temacie się zrobiło  :)  :D  :D

Pecunia non olet

Poza tym panie Krwisty, może pokazać Ci zegarek marki Invicta z tym ukochanym przez Ciebie szwajcarskim mechanizmem żebyś zrozumiał stronę innych a nie wyciągasz słowa z kontekstu wygodne dla Ciebie ?

Proste jest piękne + kruszec , to cios w splot słoneczny od kolegi za tą kieszonkę :):D

Dziękuję za miłe słowa :)

Tak a propos - gdybyś postanowił się rozstać z kieszonką, to wiesz do kogo pisać? :)

Hmmm to się porobiło :) taki Aqua ze "skromną" Etą w środku a jakie zamieszanie ;) ale to dobrze bo ten wątek należy rozruszać ;)

Myślałem ze mając na myśli rozruszać temat  chciałeś by inni koledzy pokazali swoje IWC nawet starocie , lub napisali lub pokazali jakie IM się marzą modele tej marki . Ostatnio na temacie o I.N.O.X. wtargnęli koledzy z G-shockami i próbowali przekonać o swoich racjach posiadaczy lub chcących kupić inoxa jakie ich plastiki to super zegarki Też była jatka  :)  :D

Edited by sawcio68

Pecunia non olet

A tak zupełnie poważnie twój zegarek bardzo mi się podoba. Jeszcze bardziej na bransolecie mimo rozmiaru. Cena w A. 25k na półce to sporo za ETĘ. To oczywiście nie twoja wina - w takich czasach przyszło nam żyć. Jedyny i ogromny plus, że każdy zegarmistrz to naprawi stosunkowo tanio gdyby zegarek miał być na długie lata. A co Tobą kieruje, że in-house mówisz stanowcze nie ?

Edited by Burns

bardzo byłoby miło ( myślę, że nie tylko mi ) gdyby Koledzy pokazali swoje IWC i więcej o nich dyskutowali, bo według mnie ta marka na to zasługuje, co do inhousów - nie mówię stanowcze nie, ale tak jak napisałeś naprawa i przeglądy tańsze, Eta to dobre, sprawdzone mechanizmy, a ja akurat należę do grona takich "pasjonatów" którym nie przeszkadza, że w IWC za 20 tys pln ( lub ciut mniej ;) ) tyka Eta, wiem wiem tak jak tu ktoś napisał i nie tylko tutaj można za te pieniądze kupić świetną Omegę z inhousem albo inne cudo, tylko, że to cudo jeszcze musi się podobać przyszłemu nabywcy, Omegi do mnie nie gadają, a IWC bardzo :)

gdybym miał wybór Omega PO z inhousem lub inne cudo a IWC Aqua, którego nabyłem - zrobiłbym znów tak samo, IWC jakością wykonania zjada PO - to oczywiście moje skromne zdanie, z którym możecie się zgodzić lub nie, bo jak to mówią - ile ludzi tyle opinii ;)

Może i uprościłem , ale powiedz  Sam jaki % ludzi tutaj z forum stać jest na kupno takiego zegarka jaki pokazywał kolega , Któremu ( przepraszam ) zapomniałem pogratulować , bo sikor mimo ceny bardzo ładny

dziękuję za gratulacje :)

A czy pasjonat, to tylko ten co kupuje zegarki z inhausem?

Chyba za bardzo uprościłeś temat.

He, he...nicon Ty to zawsze tą samą kartą...tak naprawdę dziś to inhousy ma IWC stąd w piramidzie stoi wyżej , reszta to modyfikowane ety...zupełnie jak w Omedze ;-)

Bardzo lubię swoje Omegi , nawet te na ECie ale "Szafhausena" stawiam wyżej...nawet namagnesowanego

To prawda, uprościłem w odpowiedzi na post kolegi który też mocno upraszcza. Odniosłem się do tego:

Twój model to chyba będzie przeszło 20 K . Myślę że na forum z 70 % luda  marzy o aucie w tej cenie dla siebie , a co dopiero o zegarku . Po za tym Omegi inne  marki  są bardziej popularne i rozpoznawalne , IWC to raczej zegarek dla konesera lub pasjonata 

Może źle zrozumiałem, ale jak dla mnie kolega sugeruje że wybór IWC z ETA w środku w cenie 20kzł to przejaw wysublimowanego gustu konesera dla którego 20k to jak splunąć ;). Delikatnie mówiąc się z tym nie zgadzam dlatego zdecydowałem się skomentować. Żeby nie być dalej posądzanym o stronniczość ze strony Kolegi @desmo napiszę inaczej. Oceniając zegarek przez coś więcej niż tylko wygląd wizualny jak to koneserzy i pasjonaci mają w zwyczaju, za tę cenę wolałbym po stokroć Rolexa Submarinera No-Date, który historią, marką, mechanizmem itd. zjada tego Aqua na śniadanie. Co nie znaczy że to zły zegarek, bo ja nie mam nic do ETA ani IWC. Nie zgadzam się z opinią kolegi i nic więcej :).

IWC jakością wykonania zjada PO - to oczywiście moje skromne zdanie, z którym możecie się zgodzić lub nie, bo jak to mówią - ile ludzi tyle opinii  ;)

Oczywiście możesz mieć takie zdanie, niestety jeszcze mi się nie zdarzyło w jakiejkolwiek dyskusji żeby je ktoś poparł jakimiś sensownymi argumentami :). W przypadku Omegi, Rolexa, IWC, Breitlinga, JLC i innych marek ze średnio-wysokiej półki nie ma różnicy w jakości wykonania jeżeli porównamy 2 egzemplarze bez wad fabrycznych (które nb zdarzają się każdej marce). Ale skoro uważasz że IWC Aqua wręcz zjada PO to bardzo chętnie posłucham argumentów, z góry mówię że "to są detale które się czuje" nie jest argumentem na poziomie :).

Edited by nicon

1dFQTya.png

Koledzy na forum nie piszcie,że tyka eta w nowych IWC bo ktoś to przeczyta i co sobie pomyśli? Co prawda nie siedzę w temacie ale już od kilku lat firma stosowała sellitę zamiast ety a to jednak różnica, nie wiem jak jest w najnowszych ale podejrzewam ze podobnie.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Teraz grasz nie fair nicon ;-) Po pierwsze Rolexa chce mieć każdy , np ja nosiłbym nawet jakby był kwarcowy...pod drugie to archetyp divera więc nie wstyd z nim przegrać, po trzecie Rolex ma lepszych ambasadorów dlatego patrz " po pierwsze" ;-)

Kolega może niefrotunnie ale sugerował że IWC nie jest tak popularne/rozpoznawalne jak Omega...no co racja to racja ...to już nicon musisz wybrać czy wolisz by Omega była dla " wtajemniczonych " jak IWC czy jednak 7 na 10 itd....czyli prawie jak Rolex.

A Aquatimer całkiem przyjemny, w dodatku w ramach " niszowego" IWC też nie jest to najbardziej kultowa seria...więc słowo " koneser" w pewnym sensie usprawiedliwione

PS - niestety Kolega Staruszek ma rację - dzięki polityce SG - ETA na naszych oczach staje się "inhousem "

Edited by desmo

Koledzy na forum nie piszcie,że tyka eta w nowych IWC bo ktoś to przeczyta i co sobie pomyśli? Co prawda nie siedzę w temacie ale już od kilku lat firma stosowała sellitę zamiast ety a to jednak różnica, nie wiem jak jest w najnowszych ale podejrzewam ze podobnie.

jeszcze chwila i osiągniemy rów mariański - i to nie za sprawą aquatimer'a  :D  :lol:  :D

Seiko tylko ~4000m, ale podobno Rolex tam był  :D

Dużo słów, mało zdjęć - zatem dla poprawy atmosfery- z mojego dzisiejszego " latania" niszowa marka z kultową ( prawie inhousową ;-) ETą na customowym pasku- specjalnie dla Pawła

post-55792-0-83380500-1435529623_thumb.jpg

Kolega może niefrotunnie ale sugerował że IWC nie jest tak popularne/rozpoznawalne jak Omega...no co racja to racja ...to już nicon musisz wybrać czy wolisz by Omega była dla " wtajemniczonych " jak IWC czy jednak 7 na 10 itd....czyli prawie jak Rolex.

IWC faktycznie jest bardziej niszowe niż Omega. Ale opisując "wybór dla konesera" to bym się spodziewał bardziej Perpetual Calendar, albo chociaż Portugalca 7-dniowego.

Teraz grasz nie fair nicon ;-) Po pierwsze Rolexa chce mieć każdy , np ja nosiłbym nawet jakby był kwarcowy...pod drugie to archetyp divera więc nie wstyd z nim przegrać, po trzecie Rolex ma lepszych ambasadorów dlatego patrz " po pierwsze" ;-)

No wiadomo, ja w ogóle nie rozumiem jak ktoś mając w zasięgu budżetowym Rolexa może w ogóle rozważać inne zegarki. Już dawno udowodniłem że Rolex robi najlepsze zegarki ze wszystkich luksusowych marek (tych droższych też) ;).

1dFQTya.png