Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

Nowe "amerykańskie" zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

Taka to kobyla wjechała dziś na mój nadgarstek, zegarek do rąbania drewna.  :D

Jako ciekawostka powiem, że nowy kosztował cale 165 zl na zalando lounge, więc szkoda było nie łapać.

Bardzo serdecznie gratuluję zakupu tym bardziej, że cena naprawdę zacna. Nieco ponad miesiąc temu kupiłem zasadniczo ten sam model, z tą tylko różnicą, że to limitowany Timex Command Red Bull Cliff Diving Edition, "niestety" za pełną normalną cenę tj 468 zł. Oto on:

 

K3ygoVa.jpg

 

Pomimo swoich niebagatelnych rozmiarów zegarek nosi się świetnie i bardzo wygodnie. Ma też on jeden prosty, ale kapitalny patent polegający na wewnętrznej wypustce w szlufce gumowego paska, dzięki której końcówka paska nie dynda i nie haczy. Po miesiącu użytkowania stwierdzam, że sikor ten ma tylko jeden jedyny feler, a mianowicie te szare "ochraniacze" szkiełka gdzie jest napis TIMEX lubią się niestety rysować, co nawet trochę widać na fotce, jeśli się jej dokładnie przyjrzeć. Poza tym pico bello. Ma wszystko co chcę, a chcę w sumie niewiele, bo w zasadzie z dodatkowych funkcji wykorzystuję tylko alarmy dźwiękowo-wibracyjne, bardzo skuteczne swoją drogą.

Chcę jeszcze powiedzieć,że to drugi Timex w moim posiadaniu. Poprzedniego białego kwarcowego Indiglo kupiłem ponad ćwierć wieku temu i do dzisiaj chodzi w moim odczuciu super dokładnie (spieszy się ok 17 sek na pół roku). Można rzec, że zakup tego nowego Timexa Commanda to z mojej strony swego rodzaju podziękowanie i wyraz zaufania dla tej amerykańskiej firmy z powodu bardzo miłych doświadczeń w obcowaniu z przez tyle lat z poprzednikiem  :)

PS: To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów witam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stany Stany, fajowa jazda  :P

 

post-94542-0-00848100-1554314035_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Dostałem w prezencie atrakcyjnego (jak dla mnie) Fosill'a ME3110. W kwestii zegarków jestem laikiem, ale za to dociekliwym  ;)  Dlatego mam do Kolegów dwa pytania:

 

1. Dlaczego, mimo że marka Fossil jest czysto amerykańska, na wahniku jest wybite "JAPAN"?

2. Co sądzicie o tym zegarku? Czy jest to tylko lifestyl'owy gadżet, czy może jednak nacieszę się nie tylko wyglądem, ale i niezawodnością?

 

Pozdrawiam-

Wojtek

post-109159-0-21512800-1554719733_thumb.jpg

post-109159-0-07559200-1554719748_thumb.jpg

Edytowane przez Wojodan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo serduszko u tego Fossila japońskie, co mu dobrze wróży

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo serduszko u tego Fossila japońskie, co mu dobrze wróży

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wielkie dzięki cecon za szybką, i nie ukrywam cieszącą mnie, odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie... nieprzerwanie i intensywnie eksploatuję mojego TIMEX'a T2D541 już od 18 lat. I, jak widać, choć nadgryziony zębem czasu, ma się bardzo dobrze  :) Baterię wymieniałem trzy razy, a błąd dokładności nie przekracza +/- 5 sekund na miesiąc.

Pozdrawiam-

Wojtek

post-109159-0-44683900-1554808027_thumb.jpg

Edytowane przez Wojodan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy, kwarcowy, firma Brathwait jednak ujęła mnie podejściem do sprzedaży. Każdy model ma na stronie spis ile kosztowały części do jego budowy.

Na marginesie, jeśli szkiełko szafirowe jest faktycznie takie tanie (10usd) czemu nie zawsze jest stosowane nawet w droższych zegarkach?

post-109042-0-69965400-1554920843_thumb.jpg

post-109042-0-98949600-1554920897_thumb.jpg

post-109042-0-79820900-1554920977_thumb.jpg

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyż albowiem ponieważ szafir poza zaletami ma też wady?

Oraz są szafiry i szafiry?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie spodziewam, że jest drugie i pewnie trzecie dno... Dlatego teraz będzie automat uznanej marki z szafirowym szafirem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki cecon za szybką, i nie ukrywam cieszącą mnie, odpowiedź ;)

 

Tak, mechanizm to Miyota z serii 82 (Citizen) - z reguły praktycznie nie do zajechania.

Ogólnie Fossil jest marką typowo modową, ale te zegarki jakościowo wcale nie są złe.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mechanizm to Miyota z serii 82 (Citizen) - z reguły praktycznie nie do zajechania.

Ogólnie Fossil jest marką typowo modową, ale te zegarki jakościowo wcale nie są złe.

Dziękuję za wyczerpującą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w amerykańskich się chwalę ;)

Chociaż pewnie można by do japońskich wrzucić a na upartego też do szwajcarskich :)

 

Taka Bulova:

4e0169253fe608ec93d4a6164f98fcd3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję Jacek :-) I jak ta całkiem spora Bulova leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzirki Rafal :) Jest ok, ma nieduże l2l. Skroce kajdan i wrzucę nadgarstkowe.

 

ed4b14473dbaa7d70ed1980c522da290.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli jest ktoś zainteresowany to mam do sprzedania takiego Timexa TW5M18500 bardzo fajny zegarek. Oczywiście nowy gwarancja 3 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elgin - taki zwykły, ale stary.

Mechanizm 7 kamieni, koperta IWCCo, nie wiem, z czego, ale ładna :

 

post-2232-0-85004100-1558380362_thumb.jpg

 

post-2232-0-41268500-1558380395_thumb.jpg

 

Piękny zegarek :) !


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swedro

Jackm - napisz coś więcej o tej szatańskiej Bulovie? Zdjęcie lumy możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przymiarka do zegarka a'la diver, dlatego na początek tani kwarcyk... Do tej pory twierdzilem, że to nie moja bajka, a zaczyna się podobać

 

6f11582ab5600cbed15e3123549154cf.jpg

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to Bulova? @mmaniek

Tak, Bulova 98B328.

 

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawił bym foto ale nie wiem jak :) W każdym razie kupiłem sobie Timex tw4b02500 i jest mega fajny. Dziękuję to wszystko! :) hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, właśnie dotarła "płynąca sekunda" i od razu zmiana majtek. Oryginalne są takie pospolite, jedyne co je wyróżnia, to logo na sprzączce ;). I znowu dylemat, zostawić czy sprzedać :( bo nosić nie zabardzo jest kiedy i gdzie :(311dca0588f9a8ee53b035e1f05ab12e.jpg2229d5e4a48b0a74fa494ce1b3db71c4.jpg

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To po co było kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.