Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mmaniek

Użytkownik
 • Content Count

  499
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,126 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pabianice

Recent Profile Visitors

603 profile views
 1. Takiego białego ze srebrnymi wskazówkami to chętnie bym zakupił... w moim pudełku byłby łącznikiem pomiędzy szarym Formmeisterem a białym LE100
 2. Oczywiście, że może, jeśli ma taką funkcję. Do 8 st może nie, bo jest niebezpieczeństwo, że w pewnych warunkach przekroczysz punkt rosy i będziesz miał mokrą podłogę. Obecnie chyba większość pomp A2W oferuje taką funkcję.
 3. Montaż samodzielny, na szybkozłącza. W Argo standard to 1,5 metra, są "przedłużki" ale nie wiem czy któryś dystrybutor w Polsce to sprowadził. Znając Argo z dawnych lat, to cena takiego elementu jest powalająca. Czynnik chłodniczy R32 0,75kg
 4. Tylko tak dla formalności, żeby inni czytający się błędnie nie sugerowali, podczas chłodzenia skropliny powstają w parowniku czyli jednostce wewnętrznej (w przypadku tzw. "stacjonarnej") a to gdzie je odprowadzasz to już kwestia instalacji. Co do uszczelniania to temat jest bardziej skomplikowany. Urządzenie przenośne, którym piszecie "z tej rury wali jak z dmuchawy powietrze o temp. Jakiś 40stopni" bierze owe powietrze z pomieszczenia, w którym stoi i wyrzuca na zewnątrz. W to miejsce musi trafić "nowe" powietrze bo albo spali się wentylator albo złoży budynek więc dobrze żeby trafiało z północnej strony, korytarza itd. a nie np. cofało się z wentylacji. Tam gdzie nie ma możliwości instalacji jednostki zewnętrznej dobrym jest wspomniany wyżej przez @mkuka model "z plecakiem lub taki, który do chłodzenia skraplacza pobiera powietrze z zewnątrz i na zewnątrz je wyrzuca.
 5. Wersja z czarnymi i niebieskimi wskazówkami
 6. Z opisu można wywnioskować że alternator dokonał żywota. Dla własnego spokoju sprawdź jeszcze zaciski + na klemie i alternatorze, przewód masowy pomiędzy silnikiem a karoserią i stan paska klinowego.
 7. Challenge Wratislavia... nie mogło być nic innego na nadgarstku.
 8. Lata temu, kiedy miałem podobny problem, zastosowałem barwnik uv do płynu chłodzącego. Po kilku dniach okazało się niestety, że olej w silniku świecił[emoji17]. Nie wiem czy takie specyfiki są jeszcze dostępne i jak nowe auta na nie reagują, więc przed zastosowaniem zapoznaj się z ulotką lub skonsultuj z mechanikiem lub "szwagrem". [emoji6]
 9. Może, po prostu, zacznij od tego żeby go zamontować i pojeździć ciesząc się nowym źródłem prądu... Masz gwarancję, jeśli nie będzie trzymał parametrów wtedy złożysz reklamację.
 10. Nie chcę teraz koloryzować, ale wydaje mi się, że auto miało ok. roku i kilka-kilkanaście tysięcy przebiegu, więc mało prawdopodobne żeby fabrycznie było malo. Zresztą nie o to tu chodzi czy olej był ale o to jakie jest dopuszczalne zużycie podane przez producenta.
 11. Nie pamiętam, skąd był użytkownik, to było trzy lata temu, na forum Fordclupolska na pewno da się to znaleźć. Na pewno chodziło o silnik benzynowy bo tylko taki brałem pod uwagę.
 12. Niestety tak mówią użytkownicy, sam miałem Mondeo MK3 beznynę 1.8, sprzedałem z przebiegiem 250 tyś, tylko przeglądy, oleje, klocki i żadnych problemów. Moim naturalnym wyborem miało być MK5 ale historie olejowe mnie zniechęciły. Czarę goryczy przelała historia użytkownika z forum Ford Klub, który nowym egzemplarzem śmignął trasę do Niemiec i z powrotem, po powrocie zaczęły stukać panewki. Serwis odrzucil roszczenie bo stwierdził, że w silniku było 1.5 l. oleju i to wina użytkownika, a w instrukcji jest napisane możliwe zużycie.
 13. Z listy/rankingu powyżej wybrał bym zdecydowane Delonghi - najdłużej z pozostałych obecny " w branży". Whirlpool i Electrolux duże doświadczenie w agd... Kup taki jaki się Tobie spodoba, w miarę znanej marki, przedłuż gwarancje i ciesz się chłodem. Nie czytaj tych wszystkich rankingów bo często ich poziom merytoryczny jest żenujący.
 14. Większość juz napisał@mkl1, choć z tą kurtyną to nie bardzo pomoże. Rzecz w tym, że wspomnianą rurą wyrzucasz kilkanaście m3 powietrza na zewnątrz a w to miejsce coś się musi "zassać", a co to będzie? Kilkanaście m3 gorącego powietrza z zewnątrz. Do tego musisz zwrócić uwagę na pojemnik na skropliny, możesz sobie jeszcze zalać podłogę. Jednak skoro nie masz możliwości montażu innego urządzenia to dywagacje tracą sens... Chyba że masz możliwość wykonania w ścianie dwóch otworów ok 160mm , wtedy jest jeszcze inna opcja, nie tania, nie idealna... Kiedyś można było kupić w Polsce dobrej jakości taki sprzęt, nazywał się Argo Xfetto, teraz są inne odpowiedniki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.