Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Na zagranicznej grupie, na forum Paneristi, ale głównie na forum w US znalazłem opinie typu "nie polecam ze względu na mechanizm" kilka uwag dotyczyło przekręcenia sprężyny przy nakręcaniu oraz dokładności chodu. Sam nie wiem, trochę się pogubiłem o co niektórym użytkownikom chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi i przekręcenie sprężyny do może to się zdarzyć nawet najlepszym😀 aczkolwiek myślę że większość takich przypadków to jednak wina użytkownika. Ciężko przeoczyć moment oporu poza który już lepiej nie kręcić dalej. 
dokładność chodu a właściwie jego brak może wynikać z wielu czynników. Wydaje mi się że jest tu kilkoro użytkowników którzy mają pama z 8 dniowym mechanizmem to może podzielą się swoim bezpośrednim doświadczeniem.

Ja jednak nie demonizowałbym tego mechanizmu. 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w 915 to p.5000

mam go w 560,  tak jak piszą, chodzi nieregularnie, tzn.

 Po pełnym nakręceniu przyspiesza przez  1-2 dni potem się normuje, średnio dobowo na 8 dni nie wychodzi źle 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mam pojęcia jak z dokładnością. Ważne, że cieszy. 

 

20240215-100715.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

U mnie nie mam pojęcia jak z dokładnością. Ważne, że cieszy. 

 

20240215-100715.jpg

Fajny jest ten sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, facecik napisał(-a):

Fajny jest ten sub.

Dodam od siebie, że bardzo. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, anbru napisał(-a):

Chodzi mi po głowie jakaś zmiana i moją uwagę zwrócił 8 dniowiec, a dokładnie PAM00915. W sieci natknąłem się na różne opinie i sporo jest negatywnych. Z czego to wynika? Może macie jakieś doświadczenia. Aktualnie posiadam 01086 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale chciałbym pójść o krok dalej ponieważ podoba mi się "śmigiełko" i "kanapka".

Świetny zegarek! Z wszyskich Panerai jakie miałem, pozostał mi w kolekcji właśnie tylko ten. O jakich negatywnych opiniach czytałeś? 

IMG_8260.jpeg

Edytowane przez Sajmonm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_5019.thumb.jpeg.07577c05de69513549004fda86c34eee.jpeg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Dodam od siebie, że bardzo. 

Chyba kombo z tym paskiem robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, facecik napisał(-a):

Chyba kombo z tym paskiem robi robotę.

Oj tak. Sylwek umi w paski. 

 

5 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Czy ktoś dzwonił pod 112?😎

IMG_0631.jpeg

Gratuluję Rafale klasyka. 

Niech się nosi i rys nie łapie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Gratuluję Rafale klasyka. 

Niech się nosi i rys nie łapie. 

Dzięki Michał🍺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.02.2024 o 20:21, anbru napisał(-a):

Chodzi mi po głowie jakaś zmiana i moją uwagę zwrócił 8 dniowiec, a dokładnie PAM00915. W sieci natknąłem się na różne opinie i sporo jest negatywnych. Z czego to wynika? Może macie jakieś doświadczenia. Aktualnie posiadam 01086 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale chciałbym pójść o krok dalej ponieważ podoba mi się "śmigiełko" i "kanapka".

 

Hej,

Miałem już kilka PAM-ów na różnych mechanizmach, więc mogę podzielić się swoją opinią. PAM 915 jest bardzo ładnym zegarkiem, ale czy warto zamieniać...

Zacznę od tego, że aktualnie mam 1086 i również jestem z niego bardzo zadowolony. Jak dla mnie zamiana na 915 nie byłaby krokiem dalej. Oczywiście to moja subiektywna opinia, ale postaram się wyjaśnić dlaczego.

Mam kilka zegarków i noszę je max 2-3 dni, a potem zmiana na inny. Już z tego względu nie jest mi potrzebny 8-dniowiec. Pamiętaj też, że 8-dniowca nakręca się strasznie długo ;) Mechanizm P6000 w moim 1086 chodzi dokładnie i stabilnie w trakcie pełnej rezerwy chodu. P5000 oceniam jako niestabilny (miałem 510 z tym werkiem) i potwierdzam pojawiające się opinie, że w pierwszych dniach przyspiesza, a później opóźnia. Dla niektórych osób praca P5000 w wersji z sekundnikiem może być irytująca, bo te odchyłki po prostu widać. Oczywiście możesz się tym nie przejmować, po pełnych 8 dniach jest z reguły ok. Gdybym kupował PAM-a na P5000, wybrałbym jednak model bez sekundnika.

W ogóle brak sekundnika w PAM-ach to moim zdaniem zaleta. Po prostu uważam, że Panerai powinien być minimalistyczny, a poza tym zwyczajnie bardziej podoba mi się "9" na cyferblacie zamiast małej sekundy. To oczywiście kwestia gustu, wyrażam tu tylko swoją subiektywną opinię.

Kanapka, czy bez kanapki? Przez chwilę miałem jednocześnie 112 (kanapka) i 000 (bez kanapki). Zdecydowałem się pozostawić 000, ponieważ w większości sytuacji wersja bez kanapki była lepsza, bardziej czytelna i bardziej surowa, co dla mnie było zaletą. Kanapka powiedziałbym, że jest bardziej elegancka, ale czy taka cecha pasuje do PAM-a, to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć. W zależności od kąta patrzenia na zegarek kanapka moim zdaniem wyglądała albo bardzo dobrze, albo bardzo słabo. W 000 zawsze było tak samo, czyli dobrze. Nie jest tu moją intencją wyrażanie negatywnych opinii o 112, jeśli ktoś wybrał ten model, tak jak wyżej @rafalmosty to super, to zawsze będzie świetny wybór, niezależnie od tego, że u mnie przegrał z 000.

Podsumowując, ja bym nie zamieniał. Raczej pomyślałbym o drugim PAM-ie z innej linii, np. Radiomir.

 

P.s.

Od strony oceny mechanizmu i tak uważam, że nie ma nic lepszego niż Unitas. Tylko, że tu już w grę wchodzą starsze egzemplarze.

 

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym krokiem do przodu. Może istotną zmianą, taką zauważalną byłby wybór np. 422 lub 423, chociaż wskazanie rezerwy chodu na tarczy to już trochę przesada. Muszę gdzieś na żywo obejrzeć 915. Generalnie jestem "jednozegarkowcem", ale gdybym miał posiadać drugi to będzie to Bell&Ross Golden Heritage. Już dawno skradł moje serce. Radiomira mierzyłem i w moim przypadku niestety bardzo przeszkadza mi koronka. Przy dłuższym noszeniu nie dałbym rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie przekornie: sekundnik + kanapka = 111 😜

IMG_20240216_103138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, anbru napisał(-a):

Masz rację z tym krokiem do przodu. Może istotną zmianą, taką zauważalną byłby wybór np. 422 lub 423, chociaż wskazanie rezerwy chodu na tarczy to już trochę przesada. Muszę gdzieś na żywo obejrzeć 915. Generalnie jestem "jednozegarkowcem", ale gdybym miał posiadać drugi to będzie to Bell&Ross Golden Heritage. Już dawno skradł moje serce. Radiomira mierzyłem i w moim przypadku niestety bardzo przeszkadza mi koronka. Przy dłuższym noszeniu nie dałbym rady.

 

Bycie "jednozegarkowcem" trochę zmienia postać rzeczy. W takim wypadku 8-dniowa rezerwa chodu może być przydatna.

 

15 minut temu, sanik napisał(-a):

To u mnie przekornie: sekundnik + kanapka = 111

 

 

Dobrze wiemy, że taki klasyk jak 111 i tak się obroni 👍


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Hej,

Miałem już kilka PAM-ów na różnych mechanizmach, więc mogę podzielić się swoją opinią. PAM 915 jest bardzo ładnym zegarkiem, ale czy warto zamieniać...

Zacznę od tego, że aktualnie mam 1086 i również jestem z niego bardzo zadowolony. Jak dla mnie zamiana na 915 nie byłaby krokiem dalej. Oczywiście to moja subiektywna opinia, ale postaram się wyjaśnić dlaczego.

Mam kilka zegarków i noszę je max 2-3 dni, a potem zmiana na inny. Już z tego względu nie jest mi potrzebny 8-dniowiec. Pamiętaj też, że 8-dniowca nakręca się strasznie długo ;) Mechanizm P6000 w moim 1086 chodzi dokładnie i stabilnie w trakcie pełnej rezerwy chodu. P5000 oceniam jako niestabilny (miałem 510 z tym werkiem) i potwierdzam pojawiające się opinie, że w pierwszych dniach przyspiesza, a później opóźnia. Dla niektórych osób praca P5000 w wersji z sekundnikiem może być irytująca, bo te odchyłki po prostu widać. Oczywiście możesz się tym nie przejmować, po pełnych 8 dniach jest z reguły ok. Gdybym kupował PAM-a na P5000, wybrałbym jednak model bez sekundnika.

W ogóle brak sekundnika w PAM-ach to moim zdaniem zaleta. Po prostu uważam, że Panerai powinien być minimalistyczny, a poza tym zwyczajnie bardziej podoba mi się "9" na cyferblacie zamiast małej sekundy. To oczywiście kwestia gustu, wyrażam tu tylko swoją subiektywną opinię.

Kanapka, czy bez kanapki? Przez chwilę miałem jednocześnie 112 (kanapka) i 000 (bez kanapki). Zdecydowałem się pozostawić 000, ponieważ w większości sytuacji wersja bez kanapki była lepsza, bardziej czytelna i bardziej surowa, co dla mnie było zaletą. Kanapka powiedziałbym, że jest bardziej elegancka, ale czy taka cecha pasuje do PAM-a, to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć. W zależności od kąta patrzenia na zegarek kanapka moim zdaniem wyglądała albo bardzo dobrze, albo bardzo słabo. W 000 zawsze było tak samo, czyli dobrze. Nie jest tu moją intencją wyrażanie negatywnych opinii o 112, jeśli ktoś wybrał ten model, tak jak wyżej @rafalmosty to super, to zawsze będzie świetny wybór, niezależnie od tego, że u mnie przegrał z 000.

Podsumowując, ja bym nie zamieniał. Raczej pomyślałbym o drugim PAM-ie z innej linii, np. Radiomir.

 

P.s.

Od strony oceny mechanizmu i tak uważam, że nie ma nic lepszego niż Unitas. Tylko, że tu już w grę wchodzą starsze egzemplarze.

 

 

Wiesz może jak jest z wysokością 915 czy jest zauważalnie grubszy od 1086?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Od strony oceny mechanizmu i tak uważam, że nie ma nic lepszego niż Unitas.

Mądrego warto poczytać.  

 

7 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Tylko, że tu już w grę wchodzą starsze egzemplarze.

Czyli te lepsze. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, anbru napisał(-a):

 

 

Wiesz może jak jest z wysokością 915 czy jest zauważalnie grubszy od 1086?

 

Internety mówią, że 915 ma grubość 15,6mm, a 1086 ma 13,05mm. Aż mi się wierzyć nie chce, że jest tak duża różnica.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suby 47mm robią robotę. 

 

Czyżby Sylwek był


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Suby 47mm robią robotę. 

 

Czyżby Sylwek był

Był i sąsiadów zabrał kilku. Całkiem miłe chłopy jak na Uć 😜

 

Suby 1000m zawsze mnie rozwalają, to zjawiskowe projekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Był i sąsiadów zabrał kilku. Całkiem miłe chłopy jak na Uć 😜

Zależy którzy byli. ;) :P

Po zegarkach ciężko poznać, bo wszystkie takie same. :lol:

 

1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Suby 1000m zawsze mnie rozwalają, to zjawiskowe projekty.

Dokładnie. 

Mega kozaki. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Zależy którzy byli. ;) :P

Po zegarkach ciężko poznać, bo wszystkie takie same. :lol:

Niby takie same, a jednak nie 

 

W czasie spotkania była zabawna sytuacja.

Przyszła kelnerka i mówi: pokażcie panowie co wy tam podziwiacie, może sobie coś wybiorę.

Po czym nie mając pojęcia, wybrała trzy najdroższe modele na spotkaniu: 2 suby miedziaki i 1 carbon 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.