Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż w końcu mogę napisać coś w mojej sprawie. Mianowicie jakieś dwa tygodnie temu w moje ręce trafił rosyjski zegarek. Rozszyfrowanie, że to Komandirski nie było dla mnie problemem, bo jakoś tam znam cyrylice. Idąc jednak dalej tropem tego zegarka chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tej konstrukcji, szukałem, czytałem no i nawet trafiłem na to forum. Teraz chciałbym upewnić się czy to prawdziwy egzemplarz.

 

Snapshot_20150402_1.PNG

Na razie mam tylko takie zdjęcie.

 

 

Ogólnie zastanawia mnie tylko fakt, czy każdy zegarek z tej serii jeśli tak to można nazwać ma dwie kropki nad gwiazdą. Poza tym, na pasku ma jakieś dwie sygnatury: HEPЖ, W1E. NA deklu numer: 055979. Na dole tarczy ma napis: заказ мо ссср - czyli byłaby to wersja dla sołdatów.

Edytowane przez gandryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rysqut ostatnio w poście o subkolekcjach ->http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116486-subkolekcje/page-4

we wpisie #68 i 69 masz przykłady różnych wersji raket multikalendarzy. W pokazanym powyżej zielona tarcza jest ponad wszelką wątpliwość przeszczepiona - w oryginale zawsze występuje w złoconej kopercie i ze złotymi wskazówkami

_ _ _ _ _

 

@gandryl - fotka fatalna jeśli chodzi o przyjrzenie się szczegółom (sekundnik powinien być czerwony - a to nie jest jednoznacznie widoczne), ale z grubsza wostoczek wygląda poprawnie. Kropkami lumy na 12-tce się nie przejmuj występują i dwie i jedna. Napis "zakaz mo cccp"  świadczy, że dystrybucją tych egzemplarzy zajmowały się struktury armijne (np. sklepy usytuowane przy kantynach czy innych obiektach wojskowych) w każdym razie komandir z takim napisem na traczy to "smaczek" :)

 

Co do bransoletki, to sygnatura HEPЖ mówi, że jest wykonana ze stali nierdzewnej, zaś W1E - nie mam pojęcia. Jedno jest pewne, nie jest ona jakoś specjalnie dedykowana do konkretnego zegarka

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do multikalendarzy to masz rację, ale częściowo.

Multikalendarzy, wliczając noworusy, powstało wersji w granicach setki.

Rzeczywiście zielona wygląda tak, jak opisujesz.

Ale to jest oliwkowa. I oliwkowa powinna wyglądać tak, jak na tym zdjęciu (no może poza datownikiem). Sam mam taką samą


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne gremium mam pytanko odnosnie takiej oto wołny http://allegro.pl/ze...5261878027.html czy wszystko z nią wporządku tzn,tarcza wskazówki czy nie jakis składak z góry dziekuje za odpowiedz

Aż zgłupiałem! Tyle to ja nie wypiłem! :wacko: Zapytałeś w dwóch tematach o to samo. Nie idź tą drogą! :D Cytuję sam siebie:

"Pięknie wypolerowana i z współczesną ukraińską tarczą. Jednym słowem: lipa!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zgłupiałem! Tyle to ja nie wypiłem! :wacko: Zapytałeś w dwóch tematach o to samo. Nie idź tą drogą! :D Cytuję sam siebie:

"Pięknie wypolerowana i z współczesną ukraińską tarczą. Jednym słowem: lipa!"

przepraszam ale bardzo mi zalezało na odpowiedzi wiec zaatakowałem na dwóch frontach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grubsza wygląda ok, ale sprzedający jest znany z różnych (czytaj - nieetycznych) sztuczek skłaniających "nieostrożnych" klientów do wysokich licytacji - co już może niekoniecznie być ok :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była ostatnio dyskusja o oryginalności tarczy w Wołnie - w tym najbardziej popularnym modelu, z promieniście rozchodzącymi się kreskami ze środka tarczy. Poniżej, dla uzupełnienia, drugi najpopularniejszy model.

Opis: - w pierwszym rzędzie oryginalne zegarki (z jednym wyjątkiem na wskazówki), w różnych stanach zachowania. Widać napisy, czcionki, to, jak zanikają, jak również to, co się dzieje ze spracowaną tarczą - pierwszy z lewej - płaskie indeksy pod wpływem brudu wizualnie się uwypuklają. Normalnie są bardzo niskie

Poniżej, w drugim rzędzie, "prawie oryginalne". Z lewej i prawej tarcze zamienniki współczesne - widać wysokie indeksy, inny kolor tarczy, brak części napisów, inne czcionki. W tym po lewe stronie ciekawe wskazówki - stosowano je w modelu z lumą na tarczy. Środkowy ma oryginalną tarczę, ale za to kopertę z innego wostoka. To też częsta przypadłość - testowo Czystopol wypuszczał inne modele kopert, w niskich seriach, niestety dotąd spotykam je tylko w formie składaków takich jak ten.

di-RY1I2NCB.jpg


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wyjątkowo ordynarna malowanka metodą na pisankę z użyciem wosku chyba

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że nie napaliłem się na niego, bo właśnie tarcza wzbudziła moje podejrzenia :D dzięki Pawle.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze,

 

Znalazłem ostatnio ładną Wołne, jednak nie mam 100% pewności co do oryginalności. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji :) 

 

15039666.jpg?1430047553

 

15039668.jpg?143004755315039670.jpg?1430047600

 

15039673.jpg?1430047600

 

15039675.jpg?1430047600

15039676.jpg?1430047600

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm i wskazówki , reszta od Czapy .

 

Chodzi o to, że zegarek był odnawiany, czy to składak? Najbardziej moją uwagę przykuł dekiel. 

Edytowane przez Kapitan_Banan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta z deklem to współczesny wyrób - służy do montowania zegarków regulaminowych armii Niemieckiej z czasów drugiej wojny światowej i lat powojennych - niestety to kopia a nie oryginał 

Jest jak napisał kolega wyżej - mechanizm i wskazówki oryginalne - tarcza Ukraińska współczesna i koperta kopia udająca zegarek regulaminowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zdzisiek wyraźnie napisał...

koperta z deklem - uuuuj wie skąd?

tarcza - współczesna replika z Charkowa lub okolic

wskazówki - być może z wołny? ale w zestawieniu z tym modelem tarczy były inne! poniżej fotka poglądowa

 

 

post-54348-0-75445400-1430049739_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pomieszałem zdjęcia - sorki do wykasowania post

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Kolega dzisiaj wygrzebał na barachołce za przysłowiową dychę i mi przyniósł. Cz wszystko z nim OK? Później wrzucę zdjęcie werku, póki co nie mogę odkręcić...

post-66653-0-75176100-1430052508_thumb.jpg

Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki pastą do zębów wypełnione i można się podrapać w głowę czy oby bezel powinien być czarny ( każdy się na niego zamieni )  - ale generalnie fajny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. klasyczne beczki raczej nie miały plastikowego bezela... ale wygląda ok!  nie spodziewam się w środku innego werku niż wostokowy cal.2209 

bardziej zainteresowałbym się stanem koronki, to słaby punkt beczek


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.