Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza raczej "warszawska", koperta chyba od Majaka, wskazówki być może od Stolicznego lub Rodiny (sekundnik - nie mam pojęcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza raczej "warszawska", koperta chyba od Majaka, wskazówki być może od Stolicznego lub Rodiny (sekundnik - nie mam pojęcia).

Koperta Stoliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, czyli zegarek Stoliczny z tarczą od Kirowskiego? Tak moglibyśmy to określić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej Stolicznyj z przypadkową tarczą :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Co o nim myślicie? Mnie podpada koperta...

Werk automatyczny Poljot, wczesna płaska wersja.

Warto dać za niego 150zł? Podobno wyczyszczony.

 

2474676_unnamed.jpg

Edytowane przez Wojciech1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się dobrze wydaje, że koperta jest od Rakiety, ring chyba też, a tylko tarcza od Łucza?

post-33253-0-44042000-1432040659_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystepowaly takie łucze :-) Moim zdaniem oryginal


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, mam takich kilka :) niestety ten u Ciebie to już Białoruski...

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Łucze eksportowe (Luch) miały inny dekiel, taki jak na zdjęciu, czy takie same jak w wersji z cyrylicą?

post-33253-0-40067500-1432043747_thumb.jpg

post-33253-0-31471300-1432043762_thumb.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie . W większości dekle numerowane były w kwarcowych Łuczach - tak jak u Ciebie. Masz fajny przykład przeróbki koperty kwarcaka na mechanicznego ( nie wspomnę o mechanizmie z Poljota de luxa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na kopertę od kwarca.

Enkil koperta jest na pewno od deluksiaka, tylko dekiel jest jakiś taki dziwny.

Na poniższym zdjęciu jest taka sama i w kilku moich też ;-)

post-33253-0-42926400-1432047245_thumb.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kolego nie powiedzialem, że nie jest od deluxa, tylko, ze jest pd kwarca ;) takie deluxy tez były :)

Przyjrzyj się otworom na mocowanie werku :)

Dodaykowo masz fotkę moich ;)

e7d74eb5af305f3bec202668780f167a.jpg7718098ccbd5f1f5da7d9a78dbbed8e9.jpg

Ed

Ten z lewej ma kopertę od kwarca :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, masz rację, w pierwszej chwili nie przyjrzałem się dokładnie, zerknąłem na swoje i jest tak jak mówisz :D człowiek się uczy całe życie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o nim myślicie? Mnie podpada koperta...

Werk automatyczny Poljot, wczesna płaska wersja.

Warto dać za niego 150zł? Podobno wyczyszczony.

Wydaje mi się, że koperta ok. były 30 kamieniowe w takich kopertach..

 

Taki był ostatnio na znanym portalu aukcyjnym za 100 zł:

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5196596129496621553/5703153353567713554?banner=pwa&pid=5703153353567713554&oid=113098239036073221216

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Łucze eksportowe (Luch) miały inny dekiel, taki jak na zdjęciu, czy takie same jak w wersji z cyrylicą?

 

 

To mi wygląda na kopertę od kwarca.

 

 

Ale ja kolego nie powiedzialem, że nie jest od deluxa, tylko, ze jest pd kwarca ;) takie deluxy tez były :)

Przyjrzyj się otworom na mocowanie werku :)

Dodaykowo masz fotkę moich ;)

Ed

Ten z lewej ma kopertę od kwarca :)

 

Oj te koperty to ciężki orzech do zgryzienia... Oczywiście komplet "koperta+dekiel" jest identyczny jak w kwarcach (w osi pionowej wymiar wynosi 23 mm - czyli tyle, ile "potrzebuje" werk 2356). Jest jednak pewne prawdopodobieństwo, że te koperty były stosowane oryginalnie w brandach eksportowych. Mój tato przez wiele lat nosił 23-kamieniową Sekondę w takiej kopercie. Na początku myślałem, że ten zegarek jest składakiem, lecz kilka lat temu na Allegro pojawiły się komplety "koperta, tarcza, wskazówki, koronka" do identycznej Sekondy. Każdy komplet był w stanie NOS. Było to coś w rodzaju zestawów serwisowych, więc trochę dziwne wydaje się omyłkowe wypuszczenie przez fabrykę nieprawidłowych ("kwarcowych") kopert z tarczami 23 j.

W obu opisywanych przypadkach koronka nie miała kształtu typowego dla Łuczy, tylko była nieco szersza - zdaje się, że identyczna jak w zegarku kol. Tommly.

Oczywiście największym problemem przy robieniu przekładki werku 23j. do takich kopert jest znalezienie "łapek" mocujących werk - są one dłuższe od tych stosowanych w typowych kopertach Łuczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym się nie spodziewal, że coś takiego wychodziło. Moją kopertę dostałem jako nos do kwarca. Sam zalozylem tam wolny werk z tarczą coby się nie kurzył.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Każdy komplet był w stanie NOS. Było to coś w rodzaju zestawów serwisowych, więc trochę dziwne wydaje się omyłkowe wypuszczenie przez fabrykę nieprawidłowych ("kwarcowych") kopert z tarczami 23 j.

Swego czasu kupiłem kilkadziesiąt kopert do kwarcaków ( głównie dla szkiełka). Z informacji o pochodzeniu tych kopert uzyskałem odpowiedz , iż były one wynoszone z fabryki. Wynoszono wszytko koperty , tarcze ( Sekonda była robiona w Mińsku ) całe zestawy na paletach 2356 , worki naręcznych Łuczy itd...   Skłaniałbym się do wersji o "złożeniu" takiego zestawu poza fabryką.(Sam posiadam fabryczne pudełka tarcz  , a nie są one kompletowane z resztą zegarka ) .  Mocowanie 2209 na dłuższych "blaszkach" jest "nieprofesjonalne"  . Nie widzę sensu wkładania 2209 w koperty pod 2356 skoro fabryka produkuje jeden jak i drugi typ kopert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kupiłem 11 sztuk SECONDA w takich kopertach - 2 sztuki  faktycznie miało dziwnie dorabiane blaszki mocujące ale 8 sztuk wyglądało całkiem dobrze - wszystkie były NOSy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie do kolegów , czy w komandirskich np. z czołgiem na dole napis "  sdiełano w  CCCP " musi być czy nie ??? Bo takie same tarcze jedne mają napis a inne nie.Czy ma to jakieś znaczenie czy to podróby ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.