Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ten Sputnik już był pokazywany w okazjach ale zastanawia mnie mechanizm. Wszystko opisane w cyrylicy a mostek nie...składak?

Dzisiaj trafiłem na informację w jakimś archiwalnym wątku na innym forum, że mechanizmy z łacińskimi symbolami były robione na eksport do Wielkiej Brytanii. Tylko, że tam po zachodniemu opisany był cały werk.

 

:zdjęcie zapożyczam prosto stamtąd: :)

post-84140-0-11108400-1486844317_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj trafiłem na informację w jakimś archiwalnym wątku na innym forum, że mechanizmy z łacińskimi symbolami były robione na eksport do Wielkiej Brytanii. Tylko, że tam po zachodniemu opisany był cały werk.

 

:zdjęcie zapożyczam prosto stamtąd: :)

Ciekawe! Muszę posprawdzać wszystkie swoje krabiaste, może gdzieś mi się coś takiego też trafiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dostępnych mi katalogach nie ma, u Krisa nie ma. Ma ktoś pojęcie czy taki zegarek istniał? Bo tarczę ma majstersztyk :)

 

17fafbd52d906ba1759dff1a380d7a4c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśćie że istniał. Mam taka Pobiedę :)

Dzięki! A szukałem u Ciebie w zimach :) Czy to może oznaczać że również Zim mógł z taką tarczą wychodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ten ZIM i ta Pobieda to jedna i ta sama fabryka im.Malelnikowa w Samarze/Kujbyszewie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A szukałem u Ciebie w zimach :) Czy to może oznaczać że również Zim mógł z taką tarczą wychodzić?

Oczywiście że taki mógł a raczej na pewno wychodził.

Kol cofer napisał Ci już że to była ta sama fabryka i takie same wersje tarcz robili i pod brandem Pobiedy i Zima. Jak pogrzebiesz u mnie w galerii to takich przykładów znajdziesz mnóstwo.

 

Jakby co to  mogę go przygarnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie wątpliwości się ma jak się mało wie :) Dzięki raz jeszcze za informacje!

Postaram się ja go przygarnąć, ale w razie czego chętnie wymienię za taką jedną rakietę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wskazówki jakieś takie, sekunda może zostać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jako że szukam kilku zegarków między innymi Poljota, czy moglibyście spojrzeć na dwie poniższe aukcję i dodać swoje trzy grosze o ich orginalności?

http://allegro.pl/poljot-de-luxe-automatic-au20-rzadki-z-data-i6721327056.html#thumb/6

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6716858583&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62#thumb/7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do tego gościa http://zegarkiclub.pl/forum/user/49869-kchrapek/    (post nad tobą) i się dogadajcie 

Drugi link to jego zegarek 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi link to jego zegarek 

Tym bardziej, że ten pierwszy, górniczy od "Robbo", jest wypucowany na błysk - nie widać, że ma mnóstwo ubytków w złoceniu na uszach. Standard u tego sprzedawcy z resztą.

 

Krzyśka Poljot spędza sen z powiek. Chciałoby się takiego.

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus! Czy koperta w tym zegarku jest prawidłowa? Wiem, że te tarcze były w złotych kopertach ale czy występowały też w wersjach złoconych? Zegarek jest troszkę mniejszy i ma trochę grubsze uszy niż inne Łucze które mam.

 

post-22779-0-13665100-1487666551_thumb.jpgpost-22779-0-36261800-1487666612_thumb.jpgpost-22779-0-05146800-1487666627_thumb.jpgpost-22779-0-17104700-1487666643_thumb.jpg


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, czy mógłbyś wkleić zdjęcie tego Wostoka?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kolegą @szyslaw - ten łucz jest w kopercie wostoka (identyczny kaliber werku).

 

Ponieważ złote łucze mają minimalnie mniejszą średnicę tarczy, prawdopodobnie po przekładce do pozłacanej koperty źle się prezentują. A ten składaczek wygląda całkiem, całkiem :)

 

edit: fotki prawidłowej koperty łucza i wostoka

post-54348-0-29004800-1487673478_thumb.jpg

post-54348-0-43996200-1487673641_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, akurat miałem na wierzchu. Były też miry w tej kopercie

post-88672-0-63558400-1487673324_thumb.jpg

post-88672-0-74409400-1487673330_thumb.jpg

post-88672-0-22078600-1487673335_thumb.jpg

post-88672-0-73806400-1487673339_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem taką Pobiedę CzCzZ, ale koperta jest taka mało Pobiedowa, a w dostępnych katalogach to profilu koperty nie widać. Czy ta fabryka robiła inne koperty do Pobiedy?
f78f41099f463de07681ed4522b5b366.jpg
3690aef76efef808e0f9f112c04d75ff.jpg



Wymacane na szkle

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer, @mkoch dziękuję za zdjęcia. Niestety tak jak myślałem; zegarek już tak nie cieszy :(


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.