Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam taką wspaniałą argumentację, w której brakuje mi tylko "niskiej szkodliwości społecznej czynu" :D To właśnie przez takie przyzwolenie społeczne można ciągle handlować podróbkami, jeździć po kielichu itp. itd. Świadome wprowadzanie klienta w błąd jest oszustwem nawet jeżeli przedmiot warty jest 50pln. I nazywajmy rzeczy po imieniu, a p.....y od rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam taką wspaniałą argumentację, w której brakuje mi tylko "niskiej szkodliwości społecznej czynu" :D To właśnie przez takie przyzwolenie społeczne można ciągle handlować podróbkami, jeździć po kielichu itp. itd. Świadome wprowadzanie klienta w błąd jest oszustwem nawet jeżeli przedmiot warty jest 50pln. I nazywajmy rzeczy po imieniu, a p.....y od rzeczy.

Kolego mój sympatyczny....chyba się wybiore do stolicy, coby sie z Toba napić!!! Dzięki za wielkie słowa!


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadne przyzwolenie zwłaszcza z mojej strony, pisałem przecież o nagannosci takiego czynu.

Potrafi osoba czytać ze zrozumieniem ?

Czym innym zaś jest sprzedaż podróbki, czym innym jazda po kielichu.

I zgadza się, szkodliwość obu czynów jest skrajnie różna.

A czy kupujący te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?

Bo jesli tak, to może należało by ich odizlolować, wówczas zniknie ten niecny proceder ;-)

Jak widać, za sprawę można się wziąźć z różnych płaszczyzn jej postrzegania.

A jesli chodzi o przedmiot, to jest on tyle wart ile jest w stanie zapłacić za niego klient - i jest to swięte wolnorynkowe prawo handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mój sympatyczny....chyba się wybiore do stolicy, coby sie z Toba napić!!! Dzięki za wielkie słowa!

 

Zapraszam :)

 

 

To żadne przyzwolenie zwłaszcza z mojej strony, pisałem przecież o nagannosci takiego czynu.

Potrafi osoba czytać ze zrozumieniem ?

Czym innym zaś jest sprzedaż podróbki, czym innym jazda po kielichu.

I zgadza się, szkodliwość obu czynów jest skrajnie różna.

A czy kupujący te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?

Bo jesli tak, to może należało by ich odizlolować, wówczas zniknie ten niecny proceder ;-)

Jak widać, za sprawę można się wziąźć z różnych płaszczyzn jej postrzegania.

A jesli chodzi o przedmiot, to jest on tyle wart ile jest w stanie zapłacić za niego klient - i jest to swięte wolnorynkowe prawo handlu.

 

Potrafię, ale mam wrażenie, że to ty masz z tym kłopot i zupełnie nie łapiesz o co chodzi w tej całej dyskusji i nie rozumiesz skąd tak wielkie oburzenie części z nas. 

 

To jest właśnie przyzwolenie społeczne. Cała odpowiedzialność spada na kupujących, to ich wina, bo przecież widziały gały co brały, nikt ich nie zmuszał, święte prawo rynku i podobne bzdury. 

Jeżeli ktoś handluje zegarkami i pisze, że to oryginał, który przeleżał w szufladzie 60 lat, podczas kiedy wie dobrze, że to chińska podróbka , albo że to chronograf, podczas gdy wie, że takim nie jest, albo że opisany przez niego łucz z lat 60 jest w rzeczywistości z lat 80, to świadomie wprowadza potencjalnego klienta w błąd, jest to oszustwo i cała wina spada na niego, a nie na kupującego. Rozumiesz co to znaczy świadome wprowadzenie w błąd?

 

Gdyby każda osoba chcąca kupić na alle zegarek pytała nas o jego oryginalność to nic innego byśmy nie robili tylko odpowiadali na pytania "czy wszystko jest ok".

 

Rozumie osoba co chcę powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie przyzwolenie społeczne. Cała odpowiedzialność spada na kupujących, to ich wina, bo przecież widziały gały co brały, nikt ich nie zmuszał, święte prawo rynku i podobne bzdury. 

Jeżeli ktoś handluje zegarkami i pisze, że to oryginał, który przeleżał w szufladzie 60 lat, podczas kiedy wie dobrze, że to chińska podróbka , albo że to chronograf, podczas gdy wie, że takim nie jest, albo że opisany przez niego łucz z lat 60 jest w rzeczywistości z lat 80, to świadomie wprowadza potencjalnego klienta w błąd, jest to oszustwo i cała wina spada na niego, a nie na kupującego. Rozumiesz co to znaczy świadome wprowadzenie w błąd?

 

No właśnie. Problem byłby o wiele mniejszy gdyby sprzedawca napisał uczciwie co sprzedaje. Wątpię w jego błogą niewinność. A nawet jeśli nie wie, że sprzedaje chińską/ukraińską podróbę to niech w opisie napisze tylko "to co na zdjęciu", a nie to co mu się wydaje.

Edytowane przez rproch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A czy kupujący te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?

Bo jesli tak, to może należało by ich odizlolować, wówczas zniknie ten niecny proceder ;-)

Jak widać, za sprawę można się wziąźć z różnych płaszczyzn jej postrzegania.

A jesli chodzi o przedmiot, to jest on tyle wart ile jest w stanie zapłacić za niego klient - i jest to swięte wolnorynkowe prawo handlu.

Sam mam w swojej kolekcji kilka tego typu zegarków.Te zegarki zostały kupione jako prezenty niespodzianki dla mnie od moich bliskich.Skoro piszesz o tych osobach bliskich mojemu sercu jako o niepełnosprawnych umysłowo to nie masz racji,bo te osoby pokończyły prestiżowe uczelnie z dobrymi wynikami ,na co podejrzewam osobnika o Twoim poziomie umysłowym nie było by stać.Skoro moich bliskich trzeba odizolować to powiedz co trzeba zrobić z pajacem .który wypisuje na forum takie radykalne hasła?I jeszcze jedno pytanie czy Twój nickname na forum jest skrótem od slow PATOLOGIA i POLMOS???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

...

Edytowane przez sose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałaby się chyba interwencja moderatora aby ochłodzić głowy :)

Tak w Twojej obronie udanie interweniował niech teraz broni Pana Zbyszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz ale jesteś pierwszy zawsze aby dorzucić komuś do pieca, nie chodzi o żadną obronę zbyszka któego nie znam i mam za nic równie jak inni, chodzi jedynie o to aby forum stało się wreszcie miejscem na rzetelną dyskusję bez personalnych wycieczek !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz ale jesteś pierwszy zawsze aby dorzucić komuś do pieca, nie chodzi o żadną obronę zbyszka któego nie znam i mam za nic równie jak inni, chodzi jedynie o to aby forum stało się wreszcie miejscem na rzetelną dyskusję bez personalnych wycieczek !!!!!!!

Rzetelna dyskusja to wymiana opinii zarówno pozytywnych jak i krytycznych.Nie chodzi o personalne wycieczki tylko o swobodna wymianę zdań. Jeżeli ktoś zakłada temat o charakterze komercyjnym ,a moderator czyści ten temat z wszelkich opinii negatywnych to dla mnie jest niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor szkoda nerwów.

Jedni nie wywiązują sie z umów i uważają że tak jest ok, inni oszukują i też uważają że jest ok. Są też obrońcy jednych i drugich - ci też uważają że jest ok.

My możemy tylko życzyć sobie żeby nieuczciwych było jak najmnie na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w swojej kolekcji kilka tego typu zegarków.Te zegarki zostały kupione jako prezenty niespodzianki dla mnie od moich bliskich.Skoro piszesz o tych osobach bliskich mojemu sercu jako o niepełnosprawnych umysłowo to nie masz racji,bo te osoby pokończyły prestiżowe uczelnie z dobrymi wynikami ,na co podejrzewam osobnika o Twoim poziomie umysłowym nie było by stać.Skoro moich bliskich trzeba odizolować to powiedz co trzeba zrobić z pajacem .który wypisuje na forum takie radykalne hasła?I jeszcze jedno pytanie czy Twój nickname na forum jest skrótem od slow PATOLOGIA i POLMOS???

To co Ty masz w swojej kolekcji chyba nikogo akurat w tym temacie nie interesuje, od tego jest inny temat.

Widzę że równiez masz problemy z czytaniem - zdanie o niepełnosprawnych umysłowo klientach posiada na końcu pytajnik - wiesz co to znaczy ?

Zdanie miało charakter pytający, a nie stwierdzający.

O mój poziom wykszatłcenia sie nie martw, on nie powinien być obiektem zainteresowania, zwłaszcza Twojego.

Natomiast Twój sposób wyrażania opinii o mnie, jest niezgodny z regulaminem !

Ale rozumiem Twoje zdenerwowanie i zacietrzewienie w dyskusji, gdyż nie znajdując argumentów uciekasz się do obrażania mnie.

Mój nick nie jest skrótem o którym piszesz, a chciałeś poprzez jego zafałszowanie kolejny raz mi "dowalić" - kiepsko Ci to wyszło.

Pat-mos to nazwa wzmacniaczy elektro-akustycznych jakie wykonuję na zamówienie, pewnie Cię na żadna wersję stać nie będzie '-)

 

Proszę Moderatora tematu o stosowne wyciągnięcie wniosków.

Edytowane przez Pat-mos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Problem byłby o wiele mniejszy gdyby sprzedawca napisał uczciwie co sprzedaje. Wątpię w jego błogą niewinność. A nawet jeśli nie wie, że sprzedaje chińską/ukraińską podróbę to niech w opisie napisze tylko "to co na zdjęciu", a nie to co mu się wydaje.

 

I o to mi chodzi.

 

Kończę dyskusję na ten temat, bo widzę, że to nie ma sensu. Zawsze znajdą się osoby, które nie będą w tym procederze nic złego ....... do momentu kiedy sami nie dadzą się przerobić i wtedy zapewne będą oburzenia nieuczciwym sprzedawcą ale to już ich problem.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My możemy tylko życzyć sobie żeby nieuczciwych było jak najmnie na tym forum.

Czy coś mi zarzucasz, lub insynuujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną prawidłowość:

jak kilka osób zaczyna wskazywać jakieś aukcje jednego sprzedającego, to zawsze pojawi się ktoś, kto ma inne zdanie. Podobnie było z dwoma innymi delikwentami - jeden to nawet założył sobie konto, żeby mi dopiec za to, zawsze pada wtedy: prawo rynku, wolność wyboru, cena zależy od kupującego, widziały gały co brały itd. Ludzie…przecież te osoby nie mają na swoją obronę NIC - jeśli piszą nieprawdę (na bank świadomie), to są oszustami. Jeśli tatuś był UBekiem, to synuś myśli, że mu wszystko wolno i dalej tkwi w dawnych czasach, kiedy na splunięcie w twarz nie wypadało powiedzieć nic innego niż, że pada deszcz. Te czasy na szczęście się skończyły. Aukcji z uczciwymi przedmiotami jest coraz mniej bo i mniej jest zegarków na rynku. Ceny idą w górę i jest szansa znaleźć naiwnego klienta, któremu wystarczy wcisnąć kit i łyka wszystko, jak pelikan. 

Inicjatywa pokazaywania trefnych ogłoszeń jest jak najbardziej trafna i powinna być kontynuowana. Ciekawe jakie nożyce się odezwą po tym uderzeniu w stół ;)

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Jako zaprzeszły jednorazowy kupiec wspominanego zbyszka pozwalam sobie zabrać głos i  uzewnętrznić swoje przemyślenia w tym temacie.

 

 

A czy kupujący te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?

 

Otóż bynajmniej za taką osobę się nie uważam. Jednak nie ulega wątpliwości, że kupując widywanego tutaj na forum Poljota De Luxe nie znałam się kompletnie i w życiu bym nie rozpoznała podróbki od oryginału. Zapewne w najlepszym przypadku przepłaciłam (znając już dziś metody działania tego sprzedawcy), ale cóż - zrzucam to na karb mojej niewiedzy.

Zgadzam się, że mamy wolny rynek i akurat wartość jest mocno subiektywną rzeczą i nie ma się co oburzać, że ktoś kupuje coś drożej niż naszym zdaniem powinien - nikt nikogo do zakupu nie zmusza.

Kiedy jednak sprzedawca wprowadza w błąd kupującego  to już nie jest dla mnie wolny rynek. To jest zwykłe oszustwo i kto jak nie osoby, które się na tym znają mają na to reagować??? 

Jako jeden z ,,jeleni" z góry dziękuję tym, którzy nie pochwalają takich zachowań i reagują - w taki czy inny sposób. Być może jest to walka z wiatrakami - jednak dla mnie brak reakcji to zgoda na takie praktyki.

Edytowane przez fankaDaktarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy coś mi zarzucasz, lub insynuujesz ?
z lektury dwóch stron wpisów powyżej, wynika że tylko dla jednego dyskutanta oszukańcza działalność zbyszka-ileśtam i podobnych, to normalny krajobraz tzw wolności gospodarczej, a piętnowanie tych praktyk przez pozostałą resztę, to krygowanie się "świętszych od papieża"
 
Widać jak na dłoni, tu nie trzeba nic insynuować! Pat-mos stosuje swój osobisty system wartości do oceny całej reszty...
 
...a zabiegami typu:
zwracanie się do dyskutanta (wąskiego123) w trzeciej osobie (w języku niemieckim może byłoby przejawem uprzejmości, w gramatyce polskiej niekoniecznie), czy idiotyczne (bezzasadne) przywoływanie zapisu regulaminu forum, to jak dla mnie "typowe" zagrywki trolla ...wszystko
_ _ _ _ _ _ _ _ _
 
fankaDaktarina, wtopiłaś w "poljota" od zbyszka-ileśtam?? jesssuuuu... ale chyba nie tysiaka jak co niektórzy szaleńcy?
 
Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My tu gadu gadu, a inni robią "piniądze"http://allegro.pl/po...3989426515.html  :)

o urwał nać!!! wywoławcza 5 stówek... niedawno identycznego kliknąłem za dyszkę. obrzydliwy jak mało który z poljotów. Wziąłem go tylko dla dekla z grawerką "25 lat pracy w górnictwie". 

Nawet nie wiedziałem, że koperta w nim ..."stalowa" :)

 

Teraz mam zgryza, bo po wyszabrowaniu owego dekielka zamierzałem wystawić go za ...piątaka

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i chłopaki powyższe dywagacje daleko wykraczają poza ten temat (mimo, że podzielam Wasze zdania w większości) - sose miał rację, trza nieco ochłonąć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się tylko z jednego, a mianowicie z tego że moje pytanie "A czy kupujacy te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?" zostało zauważone.

Tak, właśnie z tego się cieszę i jeszcze z tego że moja "prowokacja" spotkała się z takim odzewem.

Szkoda tylko, że te gromy posypały się na mnie, ale cóż, taki jest los prowokatora ;-)

 

Otóż do niedawna mogłem o sobie napisać jedynie to, że jestem takim "niepełnosprawym umysłowo klientem", właśnie takim.

Gdyż zanim zacząłem czytać to forum, aby w rezultacie się na nim zarejestrować dokonałem zakupu, zakupu w firmie "Sopockie Antyki".

Nie żebym coś miał do tej firmy, ale napaliwszy się na zegarek o pieknie brzmiącej nazwie "Anonymus" (brak tej nazwy na cyferblacie), licytowałem go do kwoty 400zł.

We wnętrzu stalowej koperty znajduje się (a mam ten zegarek do dziś) niesygnowany mechanizm Unitas6310.

Troche jednak "bolało", jak podczas czytania w założonym przez siebie temacie, właśnie na temat tego zegarka i jego zakupu dowiedziałem się że ten "okaz" nie jest wart nawet złotówki - temat do odszukania w zakładce o zegarkach vintage.

 

Wiecie do czego zmierzam ?

Ten wpis jest wpisem z morałem i mam nadzieję, że ktoś w końcu zrozumie o co mi chodziło.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i chłopaki powyższe dywagacje daleko wykraczają poza ten temat (mimo, że podzielam Wasze zdania w większości) - sose miał rację, trza nieco ochłonąć......

Też tak uważam. Po prostu nie należy dyskutować z osobą, która na białe mówi czarne i vice versa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się tylko z jednego, a mianowicie z tego że moje pytanie "A czy kupujacy te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?" zostało zauważone.

Tak, właśnie z tego się cieszę i jeszcze z tego że moja "prowokacja" spotkała się z takim odzewem.

Szkoda tylko, że te gromy posypały się na mnie, ale cóż, taki jest los prowokatora ;-)

 

 

 

Wiecie do czego zmierzam ?

Ten wpis jest wpisem z morałem i mam nadzieję, że ktoś w końcu zrozumie o co mi chodziło.

 

Pozdrawiam.

Osoby niepełnosprawne fizycznie czy umysłowo ,maja takie samo prawo mieć hobby czy życiowe pasje jak cala reszta populacji i często dla takich osób taka pasja jest całym sensem bytu.A jeśli ktoś wykorzystuje wizerunek tych osób w negatywnym kontekście  (nawet w prowokacji),czy proponuje ich izolowanie to tylko świadczy o jego kulturze osobistej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się tylko z jednego, a mianowicie z tego że moje pytanie "A czy kupujacy te zegarki, to niepełnosprawni umysłowo klienci ?" zostało zauważone.

Tak, właśnie z tego się cieszę i jeszcze z tego że moja "prowokacja" spotkała się z takim odzewem.

Szkoda tylko, że te gromy posypały się na mnie, ale cóż, taki jest los prowokatora ;-)

 

Otóż do niedawna mogłem o sobie napisać jedynie to, że jestem takim "niepełnosprawym umysłowo klientem", właśnie takim.

Gdyż zanim zacząłem czytać to forum, aby w rezultacie się na nim zarejestrować dokonałem zakupu, zakupu w firmie "Sopockie Antyki".

Nie żebym coś miał do tej firmy, ale napaliwszy się na zegarek o pieknie brzmiącej nazwie "Anonymus" (brak tej nazwy na cyferblacie), licytowałem go do kwoty 400zł.

We wnętrzu stalowej koperty znajduje się (a mam ten zegarek do dziś) niesygnowany mechanizm Unitas6310.

Troche jednak "bolało", jak podczas czytania w założonym przez siebie temacie, właśnie na temat tego zegarka i jego zakupu dowiedziałem się że ten "okaz" nie jest wart nawet złotówki - temat do odszukania w zakładce o zegarkach vintage.

 

Wiecie do czego zmierzam ?

Ten wpis jest wpisem z morałem i mam nadzieję, że ktoś w końcu zrozumie o co mi chodziło.

 

Pozdrawiam.

Czy w firmie " Sopockie Antyki " opisywali ten zegarek jako rarytas , zabytkowy , oryginalny albo coś w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.