Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Na 11 aukcji tego zbigniewa, albo raczej Wojciecha, 8 budzi zastrzeżenia. Resztę dopowiedzcie sobie sami:

http://allegro.pl/piekny-poljot-de-luxe-automatic-nieuzywany-i3963758078.html - folia na deklu :P

http://allegro.pl/zlocony-poljot-de-luxe-lata-60-te-ideal-i3963810311.html - tarcza robiona wsĻólcześnie na Ukrainie

http://allegro.pl/unikatowy-atlantic-worldmaster-lata-50-te-ideal-i3951910124.html - tarcza odnowiona, nieoryginalna, wsĻłczesna

http://allegro.pl/piekna-delbana-murzynek-lata-50-te-ideal-i3963723647.html - jak wyżej

http://allegro.pl/piekna-klasyczna-rakieta-lata-60-te-ideal-i3951975886.html - lata '60-te???? na pewno nie

http://allegro.pl/stalowy-atlantic-worldmaster-lata-50-te-ideal-i3951461038.html - nieudolna renowacja pięknego zegarka!

http://allegro.pl/gigantyczny-zlocony-tissot-lata-40-te-rarytas-i3951815267.html - jak wyżej

http://allegro.pl/olbrzymia-zlocona-rakieta-lata-60-te-ideal-i3951563401.html - na pewno nie lata '60!!!

 

A….ciekawe czy US odnotował wpłatę podatku dochodowego za sprzedane zegarki :P

Dorwał się gdzieś do źródełka z tarczami i kopertami, ukraina ??? Albo nawet polsza i hurtownia made iN china i syćko po 5 zea, a poskładanie tego do kupy zussamen nie Stanowi problemu. NajbArdziej podobA mi Się ta foliA na dekielku ;) hit roku


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sprzedawcy na Allegro, którzy chcą uzyskać wyższą cenę za swoje zegarki sugerując, że pochodzą one z dużej (cudzej) kolekcji. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, bo znów ktoś ukradł zdjęcia z mojej strony i umieścił na swojej aukcji. Są to miniaturki, na które można kliknąć i wtedy przechodzi się na moją stronę, co sugeruje, że to ja sprzedaję. A to nie ja.

Już tak raz było, że na Allegro ktoś wykorzystał moje zdjęcia. Po tej akcji wkurzyłem się i napisałem na stronie, że komercyjne wykorzystanie moich zdjęć będzie płatne. Nie wiem jak się ustrzec przed podobnymi działaniami. 

Hans, za bardzo z tym nic ni zrobisz. Gdybyś miał działalność i "żył" z fotografii spokojnie mógłbyś dochodzić swoich praw. W przypadku wykorzystanie Twojego zdjęcia bez zezwolenia, piszesz do delikwenta lub od razu wystawiasz mu fakturę zgodną z cennikiem ZAPF. W przeciwnym razie, nawet wystąpienie na drogę sądową by Ci nie nie dało, bo sędzia orzeknie, że mała szkodliwość i że nie jest to Twój zawód. Jedyne co możesz zrobić w takim wypadku, to napisać do sprzedającego, że bez Twojej zgody (jako autora) wykorzystał Twoje zdjęcia i albo usunie zdjęcia z aukcji/ aukcję, albo (straszysz), że wysyłasz mu fakturę zgodną z stawkami ZAPF. Z doświadczenia wiem, że ludzie jak wchodzą na stronę ZAPFu to od razu "rura" mięknie. W ostateczności możesz próbować, że sprzedającym wyjścia na ścieżkę sądową, przeważnie sama taka informacja działa motywująco na sprzedającego.

 

Oczywiście, kolejną bardzo ważną sprawą jest to, że chcąc dochodzić swoich praw MUSISZ posiadać oryginały plików w postaci RAW lub JPG bez ingerencji w postaci "prosto z puszki" i mieć to potwierdzone notarialnie.Informacji na temat kradzieży zdjęć w sieci jest sporo. Ludzie myślą, że wszysto co jest w necie to darmocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co, prawda aukcje się już skończyła, ale ponad 400 zł za Poljota De Luxa? Rozumiem, że stan "idealny, praktycznie nienoszony", no ale... Mam podobnego w niewiele gorszym stanie i gdybym sprzedawał to mnie niż połowa tej ceny byłą by zadowalająca.

http://allegro.pl/poljot-de-lux-23-jew-au20-ideal-nieuzywany-i3976287752.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze znajdzie sie 2 zaciekłych  napaleńców a efekty oto widoczne powyżej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sprzedawcy na Allegro, którzy chcą uzyskać wyższą cenę za swoje zegarki sugerując, że pochodzą one z dużej (cudzej) kolekcji. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, bo znów ktoś ukradł zdjęcia z mojej strony i umieścił na swojej aukcji. Są to miniaturki, na które można kliknąć i wtedy przechodzi się na moją stronę, co sugeruje, że to ja sprzedaję. A to nie ja.

Już tak raz było, że na Allegro ktoś wykorzystał moje zdjęcia. Po tej akcji wkurzyłem się i napisałem na stronie, że komercyjne wykorzystanie moich zdjęć będzie płatne. Nie wiem jak się ustrzec przed podobnymi działaniami. 

Kiedyś na Allegro był podobny problem z wykorzystaniem czyjegoś zdjęcia. Ktoś nie zadał sobie wtedy trudu ze skopiowaniem pliku, wkleił link do czyjegoś zdjęcia. Rozwiązanie było proste właściciel zdjęcia zmodyfikował fotkę i dopisał na niej: wysyłka gratis i dodatkowe gratisy po zakupie. Problem zniknął.

Może na stronie da się powypisywać informacje, które utrudnią allegrowiczowi funkcjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wostok gajowego też z kopertą stalową: http://allegro.pl/bardzo-rzadki-wostok-gajowego-piekny-i3944660634.html

 

A wszystko u naszego starego znajomego, który dopisuje "ŻYCZĘ WIELU EMOCJI PODCZAS LICYTACJI"  ...i nieśmiało ja dodaję: "po rozpakowaniu zegarka i pokazaniu znajomym..." Ceny może nie za duże na razie, ale zobaczycie jak "stal" działa ;-)

 

 

 

Witam,

jestem nowy na forum, i świeży jako kolekcjoner radzieckich zegarków,

i wszystko wskazuje na to, że jeszcze muszę się trochę nauczyć

 

ten wostok to teraz u mnie leży

 

dużo przepłaciłem ? i co w nim jest nie tak (bazując na foto i po opisie) ?

 

allegrowicz też jest podejrzany ?

 

dzięki za konstruktywną krytyke, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,<br />jestem nowy na forum, i świeży jako kolekcjoner radzieckich zegarków,<br />i wszystko wskazuje na to, że jeszcze muszę się trochę nauczyć<br /><br />ten wostok to teraz u mnie leży<br /><br />dużo przepłaciłem ? i co w nim jest nie tak (bazując na foto i po opisie) ?<br /><br />allegrowicz też jest podejrzany ?<br /><br />dzięki za konstruktywną krytyke, pozdr

<br /><br />Tu raczej chodziło o to, że w opisie jest stal, a on stalowy nie jest tylko chromowany. <br />Cena za ten model jest do zaakceptowania (ja za swojego dałem 89zł, chłopaki pewnie na bazarku kupili za 2zł, ale ja na takich tanich bazarkach nie bywam ;) ), a jak jeszcze spolerujesz szkiełko, to w ogóle będziesz zadowolony :)<br /><br />Mój tapatalk nie pozwala na edycję ...<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na forum, i świeży jako kolekcjoner radzieckich zegarków,

i wszystko wskazuje na to, że jeszcze muszę się trochę nauczyć

 

ten wostok to teraz u mnie leży

 

dużo przepłaciłem ? i co w nim jest nie tak (bazując na foto i po opisie) ?

 

allegrowicz też jest podejrzany ?

 

dzięki za konstruktywną krytyke, pozdr

Alegrowicz nie jest podejżany tylko czasem lubi ciutke poupiększać opisy :P  :P  :P -  tutaj akurat ładny zegarek i wcale nie przepłacony - nie pojawia się za często na aukcjach więc cena za którą został sprzedany uwzględniajac ładny stan jest jak najbardziej OK - szkiełko do wymiany raczej bo polerka niewiele tu zdziała - Fajny zegareczek ;)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na forum, i świeży jako kolekcjoner radzieckich zegarków,

i wszystko wskazuje na to, że jeszcze muszę się trochę nauczyć

 

ten wostok to teraz u mnie leży

 

dużo przepłaciłem ? i co w nim jest nie tak (bazując na foto i po opisie) ?

 

allegrowicz też jest podejrzany ?

 

dzięki za konstruktywną krytyke, pozdr

 

W zasadzie koledzy napisali już wszystko. Ja, osobiście omijam tego sprzedającego z daleka, podobnie jak Zbigniewa_2005 i kilku innych. Poszukasz trochę na forum, to zobaczysz jakie opinie o nich "chodzą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie,

już wcześniej na taki polowałem, ale jeden poszedł za prawie 200zl, a inny wygrałem za ok 60zł ale allegrowicz okazał się ... na tyle że już jest zablokowany na serwisie,

mam jeszcze kilka innych zegarków o które bym dopytał co o nich sądzcie, ale to chyba wymaga założenia osobnego wątku, - popracuje nad tym na dniach,

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zakładać nowego wątku. Odpowiednie już są założone i funkcjonują. Jeżeli chcesz się pochwalić nabytkami, to wrzuć zdjęcia do działu Najnowsze nabytki, a jeżeli dowiedzieć się czegoś na ich temat, to zapraszam tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36981-co-to-za-zegarek-tu-pytamy-o-swoje-znaleziska-zakupy/page-292

 

Zaśmiecanie forum nie jest dobre, w ten sposób dokłada się tylko roboty moderatorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/stary-zegarek-kieszonkowy-sprawny-dewizka-i3998692161.html

 

"Wyjątkowość tego zegarka polega na tym , że koronka znajduje się na godzinie 3 , a nie jak w większości zegarków na godz.12."

 

Włożona tarcza z lat 80/90, przekręcona o 90 stopni i mamy wspaniałą wyjątkowość... Gdyby tylko nie przeszkadzał sekundnik myślę że gdyby przekręcić tarczę trochę bardziej i koronka była w pół do siódmej byłoby jeszcze bardziej wyjątkowo. Zdjęcia zrobione tak żeby nic nie było widać. Ciekawe że inne przedmioty zostały sfotografowane dobrze, choćby następny biedaczysko, zegarkowy "Jezus z Borji": http://allegro.pl/stary-zegarek-kieszonkowy-szwajcarski-sprawny-i3998659295.html

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/stary-zegarek-kieszonkowy-sprawny-dewizka-i3998692161.html

 

"Wyjątkowość tego zegarka polega na tym , że koronka znajduje się na godzinie 3 , a nie jak w większości zegarków na godz.12."

 

Włożona tarcza z lat 80/90, przekręcona o 90 stopni i mamy wspaniałą wyjątkowość... Gdyby tylko nie przeszkadzał sekundnik myślę że gdyby przekręcić tarczę trochę bardziej i koronka była w pół do siódmej byłoby jeszcze bardziej wyjątkowo. Zdjęcia zrobione tak żeby nic nie było widać. Ciekawe że inne przedmioty zostały sfotografowane dobrze, choćby następny biedaczysko, zegarkowy "Jezus z Borji": http://allegro.pl/stary-zegarek-kieszonkowy-szwajcarski-sprawny-i3998659295.html

Po prostu ktoś do starej mołni jeszcze z tym cienkim zdobionym mechanizmem zapakował tarcze z mołni krytej (trzydeklowej)  wszystkie elementy są oryginalne tylko z różnych epok i innych zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy element zawsze na swój sposób jest oryginalny. Wszystkie składaki/frankeny to elementy oryginalne z różnych epok i innych zegarków. Wyjątkowość ta nie ma dla mnie wydźwięku pozytywnego. Ten wątek bardzo dużo mnie nauczył uczulając i pokazując jak rozróżniać to co oryginalne od pomieszania z poplątaniem epok i zegarków. Skoro widzę takiego składaka pokazuję w tym wątku, by ktoś nie czuł się zawiedziony po zakupie - dla mnie osobiście wartość kolekcjonerska, historyczna i użytkowa jest na poziomie zerowym. Koronka na trójce nawet w aspekcie posługiwania się takim zegarkiem jest zwyczajnie niewygodna. Zawsze po wyjęciu takiego zegarka z kieszeni będzie ona na górze :-)

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy element zawsze na swój sposób jest oryginalny. Wszystkie składaki/frankeny to elementy oryginalne z różnych epok i innych zegarków. Wyjątkowość ta nie ma dla mnie wydźwięku pozytywnego. Ten wątek bardzo dużo mnie nauczył uczulając i pokazując jak rozróżniać to co oryginalne od pomieszania z poplątaniem epok i zegarków. Skoro widzę takiego składaka pokazuję w tym wątku, by ktoś nie czuł się zawiedziony po zakupie - dla mnie osobiście wartość kolekcjonerska, historyczna i użytkowa jest na poziomie zerowym. Koronka na trójce nawet w aspekcie posługiwania się takim zegarkiem jest zwyczajnie niewygodna. Zawsze po wyjęciu takiego zegarka z kieszeni będzie ona na górze :-)

Wątek jak najbardziej odpowiedni do wskazywania takich zegarków jak ten

Co do usytułowania koronki czy uszka na godzinie 3 jest to jak najbardziej wygodne w zegarkach - przykład takiego zastosowania to wszystkie zegarki kieszonkowe z trzema deklami zarówno mołnie z lat 80 jak i zegarki stare srebrne i to wszystkich marek omega zenith itp...  - jak trzy dekle to ZAWSZE uszko czy koronka na godzinie 3 :)  :)  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Gdyby w trzydeklowym było inaczej byłby niewygodny - tak się układa w dłoni dzięki koronce na trójce że na górze masz dwunastkę. Ten z aukcji zwykle wisi na łańcuszku lub trzyma się za uszko palcami i trójka wtedy wędruje na górę. Przynajmniej dla mnie nie jest to wygodne rozwiązanie :-) Tak samo na nadgarstku nie lubiłbym gdyby 12 była tam gdzie zwykle dziewiątka :-)

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ze zdjęcia jest przynajmniej uroczy :) To rzemieślnicza pasówka? Mimo wszystko zakładam że nie jest to wyrób produkowany na szerszą skalę. Spowodowałeś że siedzę z zegarkiem w ręku i układam sobie na nadgarstku w różnych pozycjach. Ciągle jednak dwunastka u góry wydaje mi się najbardziej ergonomiczna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ze zdjęcia jest przynajmniej uroczy :) To rzemieślnicza pasówka? Mimo wszystko zakładam że nie jest to wyrób produkowany na szerszą skalę. Spowodowałeś że siedzę z zegarkiem w ręku i układam sobie na nadgarstku w różnych pozycjach. Ciągle jednak dwunastka u góry wydaje mi się najbardziej ergonomiczna. :)

Gdyby dać go po tej stronie gdzie zwykle masz klamrę i koronką w stronę dłoni , to nie będzie tak źle , znam kilka osób , które tak noszą zegarki . W tym szwajcarze na alle najbardziej spodobały mi się te "poprawiane ubytki" .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.