Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę tylko wypowiedzieć się za Slave i jej wersję "Юный Часовщик"

Model dostępny u nas w składnicach harcerskich, do samoczynnego składania, bardzo często wykorzystywany przez naszych zegarmistrzów do naprawy budzików. Mam też taki egzemplarz.

post-57210-0-76992900-1509125994_thumb.jpg

post-57210-0-79090400-1509125999_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko wypowiedzieć się za Slave i jej wersję "Юный Часовщик"

Model dostępny u nas w składnicach harcerskich, do samoczynnego składania, bardzo często wykorzystywany przez naszych zegarmistrzów do naprawy budzików. Mam też taki egzemplarz.

Dostępny w składnicach harcerskich? Jeszcze dostępny???? Biegnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, był dostępny w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. ;)  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, był dostępny w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. ;)  :D

Zorientowani wiedzą, że CSH Składnica Harcerska nie istnieje od około 15 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare czasy, raj dla majsterkowiczów. I komu to przeszkadzało? ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi super. Twoje?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Panowie

 

A takiego Mira widzieli? Ja widzę pierwszy raz.

 

attachicon.gifIMG_2708.jpg

O qfa, zakochałem się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwa, to może znaczyć, że o jednego za dużo. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zobowiązany, w moich stronach trudno o takie egzemplarze, pozostają portale aukcyjne.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

A takiego Mira widzieli? Ja widzę pierwszy raz.

Ten konkretny egzemplarz Mir-a mim zdaniem to mix. Tarcza która tam jest pokazana może być autentyczna - widywałem budziki z taką tarczą już wcześniej na innych forach i przypuszczam że Mir z taką tarczą był wypuszczony jako krótka seria  w latach 1956-57 w związku z odbywającym się w Moskwie festiwalem młodzieży. W tym czasie w związku z festiwalem powstało wiele odmian tarcz zegarków naręcznych więc wnioskuje , że również nowoczesne jak na tamte czasy budziki nie mogły zostać w tyle. "MiR" po rosyjsku POKÓJ lub ŚWIAT było nośnym  hasłem propagandowym. Srebrny pierścień ozdobny, srebrne końcówki nóżek a jednocześnie złota osłona przycisku budzenia i wskazówki to elementy które nie mogły występować jednocześnie w tak ekskluzywnym budziku. Dodatkowo tylna pokrywa z piktogramami mi nie pasuje tak samo jak użyte pokrętła i śrubki mocujące . No i oczywiście farba koloru niebieskiego jak z kiepskiej lamperii. Ogólnie więc moim zdanie jedynie tarcza może stanowić bardzo dobrą podstawę do odbudowy/ odnowienia  tego budzika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chcę pokazać radziecki  budzik NKOM . Wykonany w  2  Fabryce Zegarków MOSKWA, ale z budzikami SLAVA nic więcej go nie łączy.

post-42128-0-08603800-1513001261_thumb.jpg

post-42128-0-39133800-1513001291_thumb.jpg

post-42128-0-43314300-1513001662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława wpadła mi w łapki :D

attachicon.gifWP_20170420_004.jpg

Niestety szkiełko pęknięte...

Gdyby ktoś miał na sprzedaż polecam się Waszej pamięci... :rolleyes:

Bez problemu można stosowny kawałek zamówić na Allegro - z przycięciem na wymiar, bo szkło jest zwykłym prostokątem.

http://allegro.pl/plexi-pleksi-pleksa-1-5mm-na-wymiar-w-48h-i6543137798.html?reco_id=6fd81d65-e04c-11e7-85a6-ecf4bbc5c470

WIem , że trochę późno, ale dopiero ostatnio przeglądam ten temat - może informacja się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotówka szkiełko, 20 zł przesyłka.  :D  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chcę pokazać radziecki  budzik NKOM . Wykonany w  2  Fabryce Zegarków MOSKWA, ale z budzikami SLAVA nic więcej go nie łączy.

pierwszy raz widzę! czy to jest wypust jakiejś serii próbnej? z jakiego okresu pochodzi ten zegarek??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widzę! czy to jest wypust jakiejś serii próbnej? z jakiego okresu pochodzi ten zegarek??

To nie jest seria próbna tylko normalny budzik. Jest on prawdopodobnie z lat 1939-1941 tak przynajmniej wynika z posta  #1020 forumowicza  Feliksdonskoi w temacie "Odnowione budziki SLAVA". Jeżeli chodzi o kształt obudowy to była ona stosowana jeszcze w latach 50-tych ( OCzZ) a może nawet w 60-tych (na pewno były takie minutniki OCzZ Jantar) ale już miała inne oznaczenia. Na starszym modelu NKOM jest wypukły znak z napisem KARBOLIT i numerami 1067/1- na podstawie oraz 1067/3 na wewnętrznej stronie tylnego dekla. Na nowszym modelu OCzZ  jest znak stylizowanej litery K a numery są takie jak poprzednio. Mechanizm NKOM ma płyty z popielatego metalu i nie ma żadnych oznaczeń ( nie znalazłem) , OCzZ  ma mechanizm z płytami mosiężnymi sygnowany logiem 2 Moskiewskiej Fabryki Zegarków  i datą 1 kw 54 rok.

post-42128-0-73525300-1513357068_thumb.jpg

post-42128-0-19687000-1513357081_thumb.jpg

post-42128-0-29065800-1513357094_thumb.jpg

post-42128-0-09545000-1513357110_thumb.jpg

post-42128-0-34505600-1513357124_thumb.jpg

post-42128-0-12653800-1513357186_thumb.jpg

post-42128-0-65463100-1513357212_thumb.jpg

post-42128-0-84653100-1513357224_thumb.jpg

post-42128-0-96944800-1513357238_thumb.jpg

post-42128-0-25737800-1513357263_thumb.jpg

post-42128-0-75376000-1513357283_thumb.jpg

post-42128-0-83449400-1513357295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę bardzo dużo młodszą. ;)

post-57210-0-24539000-1513430920_thumb.jpg

post-57210-0-73378700-1513430976_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę bardzo dużo młodszą. ;)

Też chciałbym taką ciekawostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zrobiłby skan (600dpi) z samej tarczy, to można sobie wygenerować kopię takiego budzika w domu - tylko umieścić gdzieś na tarczy napis "kopia" albo "копия". Wyglądałby ozdobnie w kolekcji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zrobiłby skan (600dpi) z samej tarczy, to można sobie wygenerować kopię takiego budzika w domu - tylko umieścić gdzieś na tarczy napis "kopia" albo "копия". Wyglądałby ozdobnie w kolekcji. :)

W polu zimno, to kolega próbuje kusić na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z rozpędu - bo głównie rekonstruuję Miry i inne podobne z części. Staram się dobierać stosowne wiekiem do zachowanej tarczy. Przy okazji - zauważyłem pięć rodzajów gniazd guzika wyłącznika budzika. Jedno (jak w Drużbach) - stałe, wciśnięte w obudowę, drugie - (Globus) o większym obwodzie i dłuższej śrubie z przelotem na knobkę, Trzecie tradycyjne , ale z śrubą z wycięciami na uchwycenie pensetą i mniejszym gwincie ( pasuje do najstarszych modeli). Czwarte - tradycyjne, uformowane z blachy oraz piąte - plastikowe (najnowsze).  

Edytowane przez Diabeł Polny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.