Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny, a może chcesz sprzedać? :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, a może chcesz sprzedać? :)

Sam długo wyszukiwałem z tarczą w takim stanie, dlatego nie jest na sprzedaż :)

Aktualnie komplektuję sobie serię Slav z miedzianymi tarczami, kiedys pokażę co udało się zebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie komplektuję sobie serię Slav z miedzianymi tarczami, kiedys pokażę co udało się zebrać.

 

Czy pisząc o Slava-ch  miałeś  na myśli budziki z miedzianą tarczą z napisem SLAVA , czy może MIR, DRUŻBA, DOROŻNYJ  i tym podobne? Mówiąc szczerze nie przypominam sobie, abym widział budzik SLAVA z miedzianą tarczą. Dlatego jeżeli masz taki budzik lub budziki pokaż je na forum .  Będziemy wiedzieli czego jeszcze musimy szukać. Być może w Wilnie takie budziki są łatwiej dostępne niż w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pisząc o Slava-ch  miałeś  na myśli budziki z miedzianą tarczą z napisem SLAVA , czy może MIR, DRUŻBA, DOROŻNYJ  i tym podobne? Mówiąc szczerze nie przypominam sobie, abym widział budzik SLAVA z miedzianą tarczą. Dlatego jeżeli masz taki budzik lub budziki pokaż je na forum .  Będziemy wiedzieli czego jeszcze musimy szukać. Być może w Wilnie takie budziki są łatwiej dostępne niż w Polsce.

Miałem na mysli ich poprzedników, czyli same pierwsze "час 2 з-д Москва" i trochę pózniejsze Mir, Druzhba itd. :)

 

Tak to wygląda na dany moment, aktualnie intensywnie poszukuję lewego jelenia:

post-105856-0-98970100-1537259731_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytane do  znawców tematu ? . Ostatnio kupiłem  takową figurkę , jest to typowa  Slavia - budzik  , lecz zadziwia mnie ta figurka  kobiety i tarcza  , bez nazwy i  radzieckich oznaczeń.

 

 

post-93905-0-28868000-1537547922_thumb.jpg

post-93905-0-38011900-1537547943_thumb.jpg

post-93905-0-42413500-1537547966_thumb.jpg

post-93905-0-49774700-1537547989_thumb.jpg

post-93905-0-32699900-1537548009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytane do  znawców tematu ? . Ostatnio kupiłem  takową figurkę , jest to typowa  Slavia - budzik  , lecz zadziwia mnie ta figurka  kobiety i tarcza  , bez nazwy i  radzieckich oznaczeń.

Nie czuję się znawcą ale moim zdaniem, był czas , kiedy w Polsce   takie mosiężne odlewy były "modne". Robiono taką metodą "kopie" rzeźb, lamp naftowych, obudów zegarów i.t.p.. Tak samo jest z tą Kobietą - tutaj trzyma zegar, ale w innym przypadku może stanowić samodzielną rzeźbę lub  podstawę lampy naftowej albo elektrycznej. Wszystko zależało od tego jakie zapotrzebowanie otrzymał odlewnik. Co do samego budzika, to był on dość  łatwo dostępny i dobrze mieścił się w otworach takich obudów. Ta konkretna tarcza jest raczej drukowana na papierze i nakładana/ naklejana  na oryginalną aby swoją grafiką była zbliżona do podstawy, ale były tez tarcze mosiężna tłoczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z kolei przykład Drużby w drewnianej obudowie:

 

 

post-24783-0-69467300-1537550928_thumb.jpg

 

post-24783-0-18157100-1537550961_thumb.jpg

 

post-24783-0-66463800-1537550984_thumb.jpg

 

post-24783-0-05650400-1537551014_thumb.jpg

 

post-24783-0-89325000-1537551029_thumb.jpg

 

post-24783-0-40887700-1537551051_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie , prawdopodobnie jest to rzemieślnicza  działalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno. Takich modeli w katalogach Slav i poprzedników nie było.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie rodziny "час 2 з-д Москва", zdobyte w jeden dzień :)

 

 

post-105856-0-87947400-1537560195_thumb.jpg

post-105856-0-33222400-1537560217_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie rozwijasz się kolego. Tylko gratulować.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik SLAVA GLOBUS BOCTOK 2-62  - prawdopodobnie jeden z pierwszych modeli tej formy budzika. Od póżniejszych różni się kilkoma detalami :
- napis "11 KAMIENI" jest umieszczony blisko osi wskazówek
- napis SDJEŁANO W SSSR  litera "W" jest umieszczona pomiędzy nimutą 29 a 30 ( póżniejsze modele 28 a 29 )
- kopuła ozdobna połowa globusa - na wewnętrznej powierzchni nie ma otworów i frezowań ułatwiających wyjęcie tego detalu w formy . Są natomiast zadrapania powierzchni .
- pokrywa tylna mechanizmu-gong posiada wypustkę w którą uderza młotek gongu , opis otworów słowami ( późniejsze modele  już piktogramy)

Na wewnętrznej stronie korpusu są pewne niedoróbki mogące świadczyć o braku doświadczenia produkcyjnego  osoby wykonującej korpus,  ale z zewnątrz  jest to prawie niewidoczne. 

post-42128-0-48732800-1538220474_thumb.jpg

post-42128-0-44932900-1538220488_thumb.jpg

post-42128-0-13966100-1538220496_thumb.jpg

post-42128-0-81455600-1538220838_thumb.jpg

post-42128-0-46609800-1538220858_thumb.jpg

post-42128-0-16880300-1538221059_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego do remontu

 

Czyżbym na foto widział kawałek pudełka od budzika podróżnego? Moim zdaniem ,takie tarcza (" spaskaja baszta"),  były stosowane w budzikach takich jak ten z postu 762 ( kolegi "jankazas"). Mogły być na podstawkach czarnych lub białych. Wskazówki miały takie same, ale ażur wypełniony był przeźroczystym ale nieco  przyciemnionym  lakierem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym na foto widział kawałek pudełka od budzika podróżnego? Moim zdaniem ,takie tarcza (" spaskaja baszta"),  były stosowane w budzikach takich jak ten z postu 762 ( kolegi "jankazas"). Mogły być na podstawkach czarnych lub białych. Wskazówki miały takie same, ale ażur wypełniony był przeźroczystym ale nieco  przyciemnionym  lakierem. 

nie inaczej podróżny destrukt to dawca ramki a postaram się wstawić gotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna jeszcze jakieś dziecięce modele Sław? 

 

Piszesz z Wilna, więc na wszelki wypadek dopytam, czy piszesz po litewsku i tłumaczysz translatorem na polski  czy znasz język polski i piszesz po polsku ? Translatory czasem oszukują.  Pisząc "dziecięce modele  " masz na myśli takie modele, które są młode wiekowo, czy  takie które przeznaczone są dla dzieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę bez translatora i mam na myśli przeznaczone dla dzieci  :)

Otóż w katalogach dla dzieci spotkałem tylko kurczaka:

 

 

post-105856-0-68127200-1538953103.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki stał w kuchni. A w katalogu faktycznie pisze że to do dziecięcego pokoju :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę bez translatora i mam na myśli przeznaczone dla dzieci  :)

Otóż w katalogach dla dzieci spotkałem tylko kurczaka:

 

Z mechanicznych to ja również nie przypominam sobie innego modelu niż ten kurczak . Natomiast na pewno był budzik SLAVA tranzystorowa gdzie na tarczy znajdowały się obrazki postacie z bajek z okresu sowieckiego  i na pewno był tam Krokodyl Gienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.