Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy zakup w  Wa-wie  na  Kole w czasie płaczącej pogody , ale wato było zmoknąć.

 

 

post-93905-0-19277000-1506325021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy zakup w  Wa-wie  na  Kole w czasie płaczącej pogody , ale wato było zmoknąć.

Moim zdaniem ten czerwony to ma podstawę ze starej DRUŻBY . Powinna być taka jak pokazał zasadas w poście 615 albo wykonana z czarnego plastiku w formie niskiego prostopadłościanu. Wypadało by mu chyba też wymienić wyłącznik budzenia z osłoną oraz uzupełnić farbę we wskazówkach. W tym drugim to chyba tylko tarcza wyskoczyła z występu ustalającego bo wygląda jakby była przekręcona.

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten czerwony to ma podstawę ze starej DRUŻBY . Powinna być taka jak pokazał zasadas w poście 615 albo wykonana z czarnego plastiku w formie niskiego prostopadłościanu. Wypadało by mu chyba też wymienić wyłącznik budzenia z osłoną oraz uzupełnić farbę we wskazówkach. W tym drugim to chyba tylko tarcza wyskoczyła z występu ustalającego bo wygląda jakby była przekręcona.

Wielkie dzięki za słuszną uwagę i podpowiedz . Zostały zakupione za śmieszne pieniądze  ,że przycisk blokady budzenia jest nie oryginalny zobaczyłem sam , ale zamieniona podstawka , teraz widzę , że nawet tam nie pasuje . Tarcza  , czyszczenie . olejenie , uzupełnienie na wskazówkach i inne prace dopiero za dwa tygodnie . Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie - wiem jak dla mnie początki są trudne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był z żółtymi, teraz z zielonymi elementami przy indeksach. Mir 2- 60.

post-57210-0-07974200-1506673694_thumb.jpg

post-57210-0-90792900-1506673698_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobał się,więc kupiłem...468551f79b74f1d66f48db7c7a4ad645.jpg

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

....70b76cb2e1f5d8df2545b3bb2fb971c4.jpg752bef74d08dd4d3a9f6a1553f139858.jpg

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu słabo widać, jaki jest kolor znaczków przy indeksach godzinowych?

Gratuluję zakupu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję... Ale kolor trudny do określenia.Dosłownie jak widać..... Więc coś z wyblakłym seledynkiem....

Nóżki dwie różne, bebechy wg.mojego zegarmistrza od nowości nie ruszane... A teraz po przeglądzie chodzi idealnie...

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przed snem... Moja półka pod oknem...936c8e15ef6ad44847e47373d34c5f21.jpg

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć mam podobnych wiele, to takiego szukałem już od pewnego czasu i nareszcie jest.

post-57210-0-91587800-1506961777_thumb.jpg

post-57210-0-32086700-1506961782_thumb.jpg

post-57210-0-47420200-1506961784_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też można być budzonym :D

 

 

Rozumiem, że to wszystko  twoje?

przynajmniej nie zaśpisz :)

Edytowane przez slawbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram budzików ale tym maleństwom nie mogłem się oprzeć. Budziki Rakieta o ile się nie mylę na mechanizmie naręcznej Rakiety 2609.

IMG_20171008_115033_edit.jpg

 

Dla pokazania wielkości, zdjęcie z pudełkiem zapałek:

IMG_20171008_115112_edit.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram budzików ale tym maleństwom nie mogłem się oprzeć. Budziki Rakieta o ile się nie mylę na mechanizmie naręcznej Rakiety 2609.

 

W tych budzikach wykorzystywano mocno zmodyfikowany mechanizm od naręcznej Rakiety - główna płyta mechanizmu nie miała wywierconych otworów pod śruby mocujące tarczę, ćwiertnik był dużo wyższy niż w wersjach naręcznych, wałek bębna sprężyny był przedłużony i miał nagwintowaną końcówkę do mocowania pokrętła. Oczywiście werki te nie posiadały "zwykłego" układu nastawczego (beczki, półbeczki, wodzika, wałka). Co ciekawe niektóre egzemplarze tych budziczków miały centralny sekundnik o bardzo długiej tulejce (oś sekundowa była identyczna, jak w wersjach naręcznych). Z przodu werku była mocowana gruba płytka, do której montowano tarczę i koło od wskazówki budzika, zaś z tyłu był domontowany cały oddzielny mechanizm budzenia (z bębnem sprężyny, prostą przekładnią i młoteczkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sthool za informację, będę musiał przeczyścić mechanizm w tym po lewej stronie, tylko jeszcze nie wiem jak się do niego zabrać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sthool za informację, będę musiał przeczyścić mechanizm w tym po lewej stronie, tylko jeszcze nie wiem jak się do niego zabrać  ;)

 

Rozbieranie i składanie tych budzików raczej nie jest skomplikowane - po zdemontowaniu tylnej pokrywki trzeba odkręcić pokrętła (wszystkie mają prawy gwint, zatem odkręcamy je kręcąc w lewo). Pewna trudność może pojawić się przy odkręcaniu pokrętła nastawiania godziny/budzenia - kręcenie powoduje przestawianie wskazówek, dlatego też należy przytrzymać wałek (ma on nawet mały "kwadrat" tuż pod pokrętłem). Później trzeba odkręcić trzy śruby, które mocują moduł budzenia do werku głównego. A dalej to już łatwo pójdzie ;)

Aha - przed odkręceniem pokręteł trzeba zluzować sprężyny, aby uniknąć niezamierzonego nagłego ich rozkręcenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I proponuję zrobić przed rozebraniem fotkę. Jak naprawiałem kiedyś taki budzik to potem szukałem fotek po sieci żeby wiedzieć gdzie jaki plastik wsadzić :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne rady! Jeszcze taki dziś się trafił, wziąłem do kompletu :)  fotka przed wizualnym SPA bo chodzi dobrze:

IMG_20171008_160709_edit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to te budziki są trochę niedoceniane. Jeśli ktoś użytkuje budziki mechaniczne, to i tak musi je nakręcać raz na dobę. A dokładność chodu takiej Rakiety jest nieporównywalnie wyższa niż budzików z wychwytem kołkowym. Dodatkowy atut to cichy chód (kto miał np. 4-kamieniowego Jantara, to wie o czym mówię ;) ) oraz "lekkie" nakręcanie. Wniosek - za małą cenę mamy wręcz idealny budzik mechaniczny. A jeśli ktoś uważa, ze dzwonek jest za cichy, to niech sobie kupi dwie lub trzy takie Rakiety :D

Trochę inaczej ma się sprawa budzików Zaria, bo one osiągają trochę wyższe ceny w porównaniu z Rakietami i na aukcjach możemy je spotkać rzadziej. Może po części jest to zasługa legendy, która głosi, że balans z takiej Zarii pasuje do kieszonkowej Mołnii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram budzików ale tym maleństwom nie mogłem się oprzeć. Budziki Rakieta o ile się nie mylę na mechanizmie naręcznej Rakiety 2609.

Budziki RAKETA są fajne, ale moim zdaniem w tym przypadku  noga pochodzi od budzika SLAVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki RAKETA są fajne, ale moim zdaniem w tym przypadku  noga pochodzi od budzika SLAVA.

Całkiem możliwe, choć pasuje idealnie . :) 

A jaka powinna być? 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, choć pasuje idealnie . :)

A jaka powinna być? 

U mnie jest nieco inna tarcza i wskazówki ale to raczej ten sam model.

post-42128-0-55288900-1507551114_thumb.jpg

post-42128-0-07715000-1507551125_thumb.jpg

post-42128-0-46057800-1507551136_thumb.jpg

post-42128-0-57372100-1507551149_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki:) w sumie to prosta do dorobienia ta podstawka ;) Ale już zostawię jak jest, chyba że kiedyś się gdzieś trafi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę Sławę zakosiłem mamie parę lat temu. W domu była odkąd pamiętam (czyli jakoś od połowy lat 80-tych na pewno). Myślę, że może być z lat 70-tych, sądząc po stylu. Działała cały czas bez problemu, ale moja Żona dala któremuś dziecku do ręki, spadło i już musiałem dawać do naprawy. Ale chodzi znów :)

283e929f4d2b34bagen.jpg

22132bd963dade22gen.jpg

Oprócz niej mam jeszcze Mira, któreg mój Tata miał kupić za kawalera, a ślubował w 1959 r. Mir "od zawsze" był zepsuty - podejrzewam, że Rodzice kupili Sławę, kiedy przestał chodzić. Na szczęście go nie wyrzucili. Mir został naprawiony i stoi w pracy ciesząc tykaniem moje uszy.  Jak nie zapomnę, to w poniedzialek-wtorek się nim pochwalę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, dwa rodzinne, a pozostałe modele łatwo dokupić ;)  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą informację nt. chyba ostatniego produkowanego budzika w Rosji. Podobno nowe egzemplarze już mają chińską zawartość, ale też nie wiadomo jaki jest w tym konkretnym egzemplarzu mechanizm. Oprócz tego jest sporo informacji o "młodych zegarmistrzach" i chodzikach do DIY.

https://whale-roma.livejournal.com/12009.html

 

Czy ktoś z Was może ma takiego Wostoka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.